Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megint több műszakban fogok...

Megint több műszakban fogok dolgozni, hogyan jussak túl ezen?

Figyelt kérdés

Dolgoztam 3 műszakban, az elég nehéz volt lelkileg, de kellett a pénz, így elvállaltam. Most újra több műszakos munkát kell vállalnom, mert nem találok egy műszakos munkarendű állást. Jelenleg 3 órát dolgozok egy nap, ami nagyon keveset fizet.

Van egy 9 éves lányom és egy 3 éves fiam.

A párom nem igazán érti, miért is nehéz munkát találnom, hiszen neki nem okoz gondot a gyereke etekintetben, az anyja neveli. Az enyémekre meg nem igazán vigyáz, csak este hazaesik, addigra meg alszanak.


Félek őket újra másra hagyni. Félek, hogy mi lesz így? Mivel lesz jobb, ha lesz havi 40-50ezer forintunk, mivel a babysitter el fogja vinni a többit?

Próbáltam elmondani neki,.de szerinte csak a pénz a fontos, úgy érzem.

Lesz olyan hetem, hogy 1 órát leszek csak a gyerekekkel kb... Ezt hogy lehet átvészelni, ha senki sincs, aki meghallgasson?


2018. nov. 21. 14:00
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
68%

Tehát: te vigyáztál 2 hétig az ő gyerekére, ő a tiedre egy percet se hajlandó, úgy, hogy egy fedél alatt laktok.

Azért te voltál otthon, mert a KÖZÖS bevételből kevesebb esik ki. De kirúgtak.

Most nem KÖZÖSEN dolgoztok többet, hogy anyagilag ki tudjatok jönni, egyedül téged ba.tat.

Viszont minimálisan se támogat, így a plusz pénz elmegy, hogy dolgozni tudj.

Vagy nem igaz a fele se, vagy te ritka buta nő vagy, ne is haragudj.


Ez a kapcsolat egy nagy semmi, még lakótársnak is sszar a pasid, nem hogy élettársnak. Gyorsan kapd össze magad és keress valami megoldást, mert egyedül fogsz maradni a két gyerekkel, és akkor a 3 órás takarítás nem lesz elég semmire.


Ne a kifogásokat keresd, hanem egy hosszú távon tartható megoldást úgy, hogy egyedül el tudd tartani magad.


Merre laksz? Mihez értesz? Rokonok, barátok?


Ismerős anyuka is egyedül maradt két kicsivel. Egy csoportba járnak a gyerekeink. Ő úgy oldotta meg, hogy felénk nincs albérlet, és ami van, az arany áron. Megegyezett egy fősulis diaklánnyal, hogy az egyik szoba az övé, fizeti a rezsi felét, és este figyel a kicsikre. 9-kor leteszi őket aludni, állandó èjszakásban dolgozik. Reggel 6.30-ra otthon van, ő kelti és viszi őket oviba. Délután 2-3-ig alszik, és megy értük. Egyedül abban kér segítséget, hogy este ne legyenek egyedül hétköznap, hét végén tud a lány bulizni is. Fiúkat nem visz fel.

Valami hasonló?

2018. nov. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 érdekel0 ***** válasza:
21%

Miért nem vàllalsz te keresetkiegèszítèskènt gyerekfelügyeletet!

Arra mindenhol van bőven igêny!

A pasit meg.......

2018. nov. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
91%

A 9 éves lányoddal fiatalon lettél terhes. AMikor úgy döntöttél, hogy megtartod, hogy tervezted, miből fogod az apuka nélkül???

A 3 éves gyereked teherbeesésénél már talán nem voltál annyira fiatal. Az ő apukájával mi a helyzet?

Kapsz egyáltalán valakitől gyerektartást??

Ha nem kezdd el intézni.


A "párod" miben is a párod? Mert anyagilag sem, és lelkileg sem támogat, nincs is szex, nem foglalkozik a gyerekeiddel, akkor minek is vagytok együtt???

2018. nov. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
43%
Nincs veled baj...a pasiddal már annál több.
2018. nov. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Előtte is férfi nélkül oldottam meg, egymagam... Csak most azt gondoltam, hogy a lelki gondjaimat lesz kivel negosztani. Tévedtem.... Mindegy.
2018. nov. 24. 01:25
 26/33 anonim ***** válasza:
43%

Jézusom, mi ez a hiszti?

Én 2 éves mellett dolgozom 1 műszakban, a nagymamám segít (jól bírja, nemrég halt meg nagypapám úgyhogy neki ez figyelemelterelés mielőtt valaki fikázna, köszi) és soha nem álltam még neki idegenek előtt panaszkodni, hogy desz_arez..

Ez a munkahely van, ezt vállalom.

Miért nem tanultál, miért nem mentél egyetemre, ha nem felel meg? Nekem irodai asszisztens okj-m van, de nem nagyon tudtam válogatni - nincs sok munkalehetőség -, így elvállaltam egy takarítós melót. Nem rossz, szeretem csinálni bár én sem takarítóként képzeltem el magam fiatalon, azonban, ha a férjem és az én fizetésemet összeadjuk, kivonjuk a számlákat, marad annyi, hogy JÓL megtudjunk élni. Mit picsogsz? A boltban megkérdezi tőled valaki, hogy szereted-e a munkahelyedet, mikor veszel egy kg kenyeret? Nem. Akkor szedd össze magad szépen és dolgozz tovább, ha nem tetszik, képezd magad e-learning tanfolyammal, én nem szeretem ezt a sírjunk-ríjunk történetet. Mindenki szarból akar várat építeni csak hát abból nem lehet... én is elvállaltam ezt a takarítósat, mert hirtelen nem volt más, 1 éve vagyok takarító, de most megyek irodai asszisztensi állásinterjúra. A gyerek előtt pedig sori munkás voltam 4 műszakban, akkor sem sírtam, örültem, hogy van munka és össze tudtam költözni a párommal. Kicsit abba kéne hagyni ezt a pityogást és valamit tenni is azért, hogy jó munkahelyed legyen nem tátott szájjal várni a sült galambot.

2018. nov. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Könnyen írogatsz ilyent, mikor te egy műszakban dolgozol. Szerintem ha a falnak mondanám el a problémámat, az előbb megértené mint itt páran.

20 perces beszélgetés után kellett egy idegenre hagynom a két gyerekemet, mert délutánosként kezdtem. Két helyen dolgozok jelenleg... Ha te ilyen csodás anya,nő és feleség vagy, akkor gratulálok. Sajnos én nem cagyok ilyen mintapéldány és.igenis aggódtam, hogy mi lesz. Nem a munka a baj, hanem hogy.másra kellett hagynom a gyerekeim. Agyhalott némber.

2018. nov. 29. 11:41
 28/33 anonim ***** válasza:

Tudod mi az az 1 muszak?

Nappal-nappal, piheno-piheno. ;)

Ki az agyhalott?🤨

En legalabb nem picsogok.

Miert babysitter vigyaz ra, van bolcsode, ovi is.

Ennyire jol nem fizet a gyar..

Nem ertem en az embereket.

Miert ezt valasztottad? Ki eroszakolta rad?

Miert nem vartal jobb munkara?

Ha a ferjed ennyire szar ember szerintem o az agyhalott, nem en.

Te vallaltad, csinald vegig pityerges nelkul. Hogy mondjak? Amelyik viragot..

Nem kell orrba szajba szulni a semmire es akkor nincsenek ezek a lelki gondok, hogy uristen, most 3 muszakoznom kell, a ferjem visszakuld dolgozni, jajj mi lesz..igen, ilyen az mikor meg kell mutatni, hogy tartod el a gyereked es nem az otthon kenyelmebol neveled.

Bocs..

2018. nov. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Ja,én vagyok a hülye, amiért te nem érted, amit írok.
2018. dec. 1. 06:02
 30/33 anonim ***** válasza:

Jól van, akkor megpróbálok kedvesebb lenni. Tehát: miért probléma neked, hogy műszakozni kell gyerekek mellett? Azon túl, hogy éjszakásba alig látod őket. Az csak 1-1 óra reggel-este. Miért kellett babysitter? Tényleg nem értem. A gyár nem fizet olyan jól, hogy arra jusson..

Van bármilyen más végzettséged, amivel előbbre tudnál jutni? Hogyhogy nincs más munka a városodban? És mit dolgozik a férjed, hogy ennyire munkába küld? Én megmondom őszintén, soron dolgoztam gyerek előtt és pont ezért kerestem a gyerek mellett másik állást. Nekem mindegy volt, hogy mit, csak a sorra ne kelljen visszamennem, mert bunkók voltak a kollégák. C-igányok vannak sokan, és nem a kulturált fajtából én meg úgy éreztem, nem vagyok közéjük való. És bár a takarítás sem leányálom, jobban örültem volna az asszisztensinek, elvállaltam. Igazából attól, hogy takarítás, nem rossz. Kitakarítom az irodát és nincs több dolgom a többi időben csak figyelni, mikor jön a főnök és olyankor is csinálni valamit látszólagosan. Így megéri a pénzét. De szerettem a sort is, csak mikor elment a sorvezem, akkor onnantól kezdve idióták gyülekezete lett a sor..

2018. dec. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!