Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy oldjátok meg a nyári...

Hogy oldjátok meg a nyári szünetet? Önkormányzat besegít?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A dolgozó szülők hogy tudják megoldani a gyerekeik felügyeletét 2,5 hónapon át? Tudtátok, hogy törvény kötelezi az önkormányzatokat arra, hogy ingyenes táborokat biztosítsanak a dolgozó szülők gyerekei részére? Nálatok ez működik? Vagy ott is elsumákolja ezt a lehetőséget az önkormányzat és kénytelenek vagytok a 25-30 ezres táborokat kifizetni?

2019. ápr. 5. 22:12
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
87%
Az utolsótól kérdezem, hogy el tudja-e képzelni, hogy van olyan család, ahol nincs nagyszülői segítség? És azt el bírja-e képzelni, hogy sok munkahelyen nem tudnak kiadni nyáron egyfolytában 3-4 hetet szabadságnak, mivel mindenki ki akar venni minimum 1-2 hetet, akinek nincs gyereke, elképzelhető, hogy az is szeretne nyaralni, pihenni nyáron, igy beosztják a munkavállalókat. Tovabbá, ha a nyáron ki is tudod venni az összes szabidat, akkor nagyszülő nélkül, hogy oldod meg a többi szünetet? Még csak április, de az enyém már több, mint 30 napot hiányzott a suliból, betegség és szünetek miatt. Több mint egy hónap szabi és még nincs benne a tavaszi, nyári szünet.
2019. ápr. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
15%
Igen, el tudom képzelni. Nem volt nálunk se. Sőt, kapaszkodj, mivel vendéglátásban dolgoztam, szabadság se volt, csak papiron. De megoldottam. A felelős gyermekvállalás része az is, hogy nem másra hárítja az ember a felelősséget, hanem ő maga keresi meg a megoldást. Én megkerestem. Nyugdíjas szomszéd, főiskolás ismerős, osztálytárs épp munkanélküli anyukája-- csak keresni kellett. Nyilván nem a két szép szememért vigyáztak a gyerekre, hanem fizettem érte. Nekik jól jott a plusz pénz, nekem a segítség, a gyerek meg kimondottan jól erezte magát, mert mindig kitaláltak valami jó programot. Értem, hogy van, akinek anyagilag esélytelen megoldania, annak van az önkormányzati felügyelet. De a kérdező nem úgy hangzik, mintha k3nyerre is alig tellene, hanem csak szimplan sohernek tunik, mondvan minek fizessek, ha lehet inhyen is
2019. ápr. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk minden évben másik iskolában tartanak tábort 6 héten keresztül, az étkezést kell csak kifizetni, de mennek strandra, kirándulni stb, jókat hallottam róla, azoktól, akik voltak. Túljelentkezés is van, tavaly, akik jelentkeztek több hétre, abból is csak 1 hetet mehettek. Egy ismerős kislány kapott 2 hetet rászoltsági alapon.
2019. ápr. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
80%

Egyetlen nagyobbacska gyereket könnyű rábízni ilyen-olyan szomszéd nénikékre, de esetünkben például van egy 2 és egy 3,5 éves gyerek. Kicsi még pelenkás. Ez egy képzett bébiszitternek is igen megterhelő feladat egész hétre, és rá is megy az ember összes fizetése.

Őszintén szólva én két pici gyereket nem szívesen hagyok akárkire, ha nagyon muszáj egy-egy órára csak.

Két gyerekre fizetni egész nyáron a 30-ezres táborokat még egy gazdag csaladnak is megterhelő.

Szerintem ez egyáltalán nem a szülő kötelessége kéne legyen, hogy 2,5 hónapig oldja meg valahogy a gyerekfelügyeletet.

Én például 2 hetet kaptam nyárra, többi héten mennek ügyeletbe. Ha iskolasok lesznek, nem tudom, hogy fogom megoldani. Nagyszülő nincs.

Elég gusztustalan különben ez a magyar hozzáállás, hogy ha valaki háztartásbeli, az munkakerülő, ha dolgozik, de a gyerekek miatt sokat van otthon, akkor meg azért van kiutálva, a szüneteket oldja meg, de eleg szabit meg részmunkaidős lehetőséget nem adunk hozzá....

Szülessen sok gyerek, de lehetőleg tartsák őket 4 fal között, hogy utcán, intézményekben, étteremben, tömegközlekedésben ne zavarják szegeny munkásembereket...stb

2019. ápr. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
51%
A 2 éves még max bölcsis, a 3,5 ovis. Egyik helyen sincs 12 hetes nyariszunet, de ne zavarjon.
2019. ápr. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
85%
Igen tudtuk. Van tábor természetesen, már az én gyerekkoromban is volt, 40 éve, pont ugyanott, ugyanúgy. Csak étkezést kell fizetni. Egész nyáron van. És van olcsó tábor is, de lehet ott is csak étkezést kell fizetni, meg fogsz lepődni ott és ugyanúgy mint az én gyerekkoromban 40 éve, csak akkor úttörő tábor volt most meg tábor.
2019. ápr. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
75%

Nalunk is jók a táborok. Nincsenek kisebbségek-most komolyan iskolába nem járatják a gyerekeiket ahova kötelező, majd pont egy ingyenes helyre fogják vinni 8-ra?

Én pl azért nem viszem gyerekeimet mert hátam közepére nem hiányzik hogy még nyáron is hordjam őket időre. És keljenek meg rohanjunk. Pedig nem vagyok kisebbség.


A másik mi nagyon sok ingyenes rendezvényen voltunk-szinte az összes múzeumot bejártuk, gyereksziget, győrköc....egy dologgal nem találkoztunk, még véletlenül sem, az alja népséggel-bármilyen legyen is. Azok nem hordják a gyerekeiket oda ahol esetleg jó lenne nekik és hasznukra válhat.


A gyerek napközis tábor pedig pont ilyen. Nálunk mindennap programok vannak, mennek strandra, múzeumokba. Azok a pedagógusok vannak velük, akik az iskolában is.

2019. ápr. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
87%

Azért a 10-sen jót nevettem. Anya és apa is kivesz külön-külön 3-3 hét szabit, plusz még 1 hetet, hogy együtt legyenek! 😂😂😂😂

Magyarországon ilyen biztos nincs. Főleg, hogy a szabik kb. 80-90%-ával a munkáltató rendelkezhet. Azta, ez jó volt! 😁😁

2019. ápr. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
86%

Meg ugye van még őszi meg tavaszi szünet is,meg nevelés nélküli munkanap,meg jöhet egyéb más is,amire 1-1 napot ki kell venni.

Nekem 3 hét nyári szabi csak álom két éve,már a kettő is,mert tartalékolnom kell,nem csak gyereket nevelek,és dolgozom,hanem Egyetemre is járok...

2019. ápr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
86%

nálunk van tábor nyáron

az önkorinak van két tábora az egyik Balcsin a másik a Börzsönyben plusz biciklis tábor (ez részben fizetős)

ez már három hét és 20e kerül összesen

a nyári táborban rengeteg program van

pl járnak uszni kirándulnak állatkert kézműves sport mozi arcfestés ugrálóvár stb...

alapban csak ebédet kell fizetni a programok ingyenesek

a gyerekeim nagyon szeretik ezeket :)

sok sok élménnyel térnek haza mindig

a biciklis táborban is a utazás szállás amit kell de az olyan 10-15 között megáll

2019. ápr. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!