Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy oldjátok meg a nyári...

Hogy oldjátok meg a nyári szünetet? Önkormányzat besegít?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A dolgozó szülők hogy tudják megoldani a gyerekeik felügyeletét 2,5 hónapon át? Tudtátok, hogy törvény kötelezi az önkormányzatokat arra, hogy ingyenes táborokat biztosítsanak a dolgozó szülők gyerekei részére? Nálatok ez működik? Vagy ott is elsumákolja ezt a lehetőséget az önkormányzat és kénytelenek vagytok a 25-30 ezres táborokat kifizetni?

2019. ápr. 5. 22:12
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
62%

Pedig az állam dolga barmennyire is fáj neked, es a te adódból fizetik. Most tájékozódtam német barátnőmnél. Ha egy gyereknek nem jut hely állami oviban, akkor fizet az önkormányzat, hogy tudjon bébiszittert felvenni mellé. Bölcsire meg nincs szükség, mert a 3 eves korig járó családiból nem fog senki éhenhalni.

Kíváncsi vagyok melyik országra gondolsz, ahol mindenki oldjon meg mindent magatól.

Angliában is van állami bölcsi és ovi, igaz nem teljes napos és fizetni is kell vslamennyit, de ott tényleg van részmunkaidő és egyéb családbarát ellátások. Council flat stb

2019. ápr. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
Hát, én Hollandiában élek. Itt nincs se bölcsi, se ovi, a "csaladipotlek" pedig 5 eves 219,97 euró negyedévente. Ha a szülő nem marad otthon a gyerekkel, akkor viheti gastouderhez, ami minimum 10euro/óra és ebben csak és kizárólag a gyerek felügyelete van benne. Igaz, érre kaphat az ember valamennyi kedvezmenyt, ha mindket szulo dolgozik. Ha kiszámolod, hogy a gyerek naoi 5 napon keresztül 8tol 4ig van ott, akkor az egy 21 napos munkahonappal számolva 1680 euro , ami kb egy havi minimálbér itt. Igaz, ez nem enged3lyezett, a gyerek ennyit nem lehet gastoudernel. Ha elmúlt 2 éves, akkor heti 2 napon 8-12 között mehet a peuterspeelzaalba. Ez olcsóbb, de mint látod, kb semmire sem elég. 4 évesen mennek iskolaba. Reggel fel9tol vannak iskolaban. Van, ahol 12tol mennek haza, aztan 2tol ujra iskola. Ha az iskolában marad ez időben, fizetni kell érte. Az étkezés a szulo dolga, soha, sehol nem biztosítja az iskola. A nyári szünet 6 hét, az evkozbeni szünetekkel együtt kb 12 hetet nincs a gyerek iskolaban. A szunetben njncs gyerek felugyelet és itt ismeretlenek a táborok is.
2019. ápr. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
Utolsó: akkor ott, hogy oldják meg? Ha fél9-től délig van suli az anyukák gondolom nem dolgoznak? Vagy olyan munkahelyek vannak ahová elég 2×2órára bejárni 2 órás szünettel a kettő között?
2019. ápr. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó, akkor ezek szerint a holland megoldás, hogy anya otthon marad a gyerekekkel, apa meg eltartja. Tehát egy darab holland minimálberből és egyéb ellatásokból meg lehet élni egy családnak, ha szűkösen is.

Magyarországon viszont egy havi minimálbér plusz családi nem hiszem, hogy elég.

2019. ápr. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, 32-esnek szántam, csak azóta írtak :)
2019. ápr. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:

33!


Részmunkaidős foglalkoztatás- ez azt jelenti pl, hogy dolgozik heti 20 órát. Egyik nap 2 órát dolgozik, másik nap 10et, stb. Ha tud, akkor megy a gyerekért. Ha nem, akkor fizet azért, hogy a gyerek ott maradhasson, vagy fizeti a buitenschoolse opvangot.


34!


Az egyetlen család, aki úgy oldja meg, hogy egyik szülő otthon marad, az egy francia család és kapaszkodj meg: az anya dolgozik, az apa HTB. 3 fiuk van, a legnagyobb 4 éves a legkisebb pár hónapos.


Még lehet oldani mindenütt mindent, csak akarni kell. Itt is működik a szomszéd, barát, család segítség, senki nem az allamra számít.

2019. ápr. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
0%

" A vendéglátós szülőmek üzenem: kicsit sem vagyok sóher, csak nehezemre esik kigazdálkodni két 8 évesnek a felügyeletét, ami minimum hetente 50 ezer forint, ha a 11 hét szünetből 8 hétig táboroznak, az 400 ezer forint.... Van család, ahol 3 iskolás kisgyerek is van!


Nincs mindenkinél nagyszülő és sok helyen a nők dolgoznak, nem otthon üldögélnek."


Szuper. Két gyereket simán rá lehet bízni a szomszéd Nyugdíjas nénire, vagy a foiskolas szomszedlanyra es nem fog ertuk darabonkent heti 50 ezret elkerni.


Ha nem megy, ok, védd igénybe az önkormányzati tábort, de ne várd már el, hogy olyan extra programokat csináljanak a gyerekednek ingyen, amiert te amugy a sima taborban nem tudsz fizetni

2019. ápr. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
81%

36!


Tehát akkor Hollandiában 1) van részmunkaidős lehetőség 2) egy fizetésből is meg lehet élni.


Kérdés továbbra is fennáll. Magyarországon ezek híján hogy oldja meg a család, ha nincs állami gyerekfelügyelet biztosítva? :) ezekre is tudszvesetleg válaszolni?


Aki szerint szomszéd 70 éves nénire vagy főiskolásra simán rá lehet bízni heti 40 órára szinte ingyen két 4 év alatti gyereket, az inkább ne válaszoljon...

2019. ápr. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
0%

38!


1, Magyarorszagon is van részmunkaidős állás

2, Magyarorszagon is meg lehet elnökség fizetésből.

Más kérdés, hogy mindkettőhöz megfelelo végzettség kell.


Ha a nyugdíjasra nem bízod rá a gyerekedet, akkor a nagyszulo se opcio nalad, ugyanyigy a nagytestver se jatszik, ha felsz a főiskolástol.


Tudod a nyugdíjas nem feltétlenül 70 éves, alig el, alig mozog anyóka. Simán lehet egy fitt nagyi, vagy egy fiatalabb rokkantnyugdíjas. A főiskolással nem értem mi a bajod. Nem öreg, nem beteg, képes gyerekre vigyázni. Sok keres nyarimunkat. De a gyerek óvoda vagy iskolatarsanak munkanélküli vagy epp gyesen levő anyukaja is bevállalja szívesen. Ha rájuk nem meri valaki bízni, akkor nem is értem, hogy az önkormányzat kb 99%ban szociálisan rászoruló gyerekeknek fenntartott táborában az egymást kb naponta váltó vadidegen emberekre hogy meri bízni.

2019. ápr. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
84%

39!


Igen, van részmunkaidő nálunk is, ami 6 órát jelent, nem 2-4-et mint a te holland példádban. Az oda-visszajutással együtt annyi segítség, hogy a gyereket el tudod hozni ovizárás előtt, de így még mindig teljes napi ellátást igényel.

Másik hogy a gyerek 3 éves korától simán kötelezhetnek, hogy térj vissza 8 órában, ami egy multinál 8-5-ig vagy 9-6-ig tart, ami gyerekkel teljesen összeegyeztethetetlen.


Igen, egy fizetésből is meg lehet élni. Például én is remekül megélek két gyerekkel a 6 órás fizetésemből, de nem rólunk volt szó, hanem azokról, akik mondjuk minimálbéren vannak. Felhoztad példának a holland minimálbért, azt most miért egy magyar mérnökivel akarod összehasonlítani?

A holland árufeltöltő meg tudja oldani a fizetéséből a 6 hét nyári szünetet, oké.

Egy magyar árufeltöltő viszont nem tudja megoldani a 11!!! hét nyári szünetet. Ezért kellenek az ingyenes nyári táborok, amelyek biztosítása igenis az állam feladata, ha az állam évente 13 hetekre bezárja az iskolákat.

Én biztosan küldeni fogom a gyerekeket napközis táborba, mi is jártunk, nem volt vészes. Nem én írtam, hogy oda biztos nem küldöm őket.


A szomszéd néni meg a szomszéd egyetemista kiscsajos opciód mint gyermekfelügyelet, teljesen nevetséges, már ne haragudj.

Itt hetekről van szó napi 8 órában könyörgöm! Egy tanuló nem fog ráérni, egy nyugdíjasnak ez már túl sok munka, aki meg még fitt és olyan is, az megkéri az árát. Nálunk itt Pesten 1500 ft/óra alatt nem kapsz megbízható bébiszittert.

Az is nagyon jó, hogy a gyereknek van kis barátja. Szerencsétlen anyuka biztos kapva kap az alkalmon, hogy a sajátja mellé még a nyakába kapjon még egyet a bölcsis tesójával együtt, főleg ha neki is több van :)

De ne menjünk ennyire messzire, nekem csaladon belül se lenne pofám barkit megkérni, a testvéremet se, hogy figyu már, nem akarsz két hetet a nyaradból arra áldozni, hogy pesztrálod a 3 és 4 éves lányaimat?


Én kivettem a nyárra 2 hét szabit, ennyit lehetett. Befizetem őket egy-egy táborra, maradék időre jó lesz az ügyelet.


Amerikában az egészségügy se közügy, hanem magán. Gondolom, akkor ti azzal is egyetértetek, ha valaki nem tudja kifizetni a gyerekének a drága műtétet, az így járt. Empátiából jeles, gratulálok. Csak nehogy egyszer ti kerüljetek olyan helyzetbe, amit egyedül nem tudtok megoldani...

2019. ápr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!