Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy oldjátok meg a nyári...

Hogy oldjátok meg a nyári szünetet? Önkormányzat besegít?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A dolgozó szülők hogy tudják megoldani a gyerekeik felügyeletét 2,5 hónapon át? Tudtátok, hogy törvény kötelezi az önkormányzatokat arra, hogy ingyenes táborokat biztosítsanak a dolgozó szülők gyerekei részére? Nálatok ez működik? Vagy ott is elsumákolja ezt a lehetőséget az önkormányzat és kénytelenek vagytok a 25-30 ezres táborokat kifizetni?

2019. ápr. 5. 22:12
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
0%

Pedig az állam dolga barmennyire is fáj neked, es a te adódból fizetik. Most tájékozódtam német barátnőmnél. Ha egy gyereknek nem jut hely állami oviban, akkor fizet az önkormányzat, hogy tudjon bébiszittert felvenni mellé. Bölcsire meg nincs szükség, mert a 3 eves korig járó családiból nem fog senki éhenhalni.



OKé akkor szülök vagy hat gyereket nem dolgozom egy percet se és majd ti eltartotok minket oké? Hm..szólok is a férjemnek hogy kezdjünk bele.

2019. ápr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
5%

40y,


Értő olvasás.

"Igen, van részmunkaidő nálunk is, ami 6 órát jelent, nem 2-4-et mint a te holland példádban. " Nem ezt írtam. Azt írtam, heti 20 óra, ami lehet egy nap 2, másik nap 10.


"

Másik hogy a gyerek 3 éves korától simán kötelezhetnek, hogy térj vissza 8 órában"

Ki kotelez rá? Vagy 50 éve nem büntetendő, ha valaki nem dolgozik. Ott dolgozol és annyit, ahol és amennyit akarsz.


"Felhoztad példának a holland minimálbért, azt most miért egy magyar mérnökivel akarod összehasonlítani?"

Nem akartam összehasonlítani. Azthittem, egy Teljes havi gastouder ellátás összegé lenne a holland minimálbér összege. Higy jön ide a magyar mérnöki fizetés?


"A szomszéd néni meg a szomszéd egyetemista kiscsajos opciód mint gyermekfelügyelet, teljesen nevetséges, már ne haragudj."

Tényleg? Hát nálam működött. Csak halkan jegyezem meg, hogy először is senki nem mondta, hogy 12 hétig kell egyvalakinek a gyerekre vigyázni. Másodszor a nyariszunetben a főiskolás is szuneten van. Harmadszor a szomszédnéni kimondottan boldog volt, higy egyrészt extra bevétel van, másrészt ott a gyerek, akivel jól elszórakoznak. A főiskolás szinten, és mivel egyik e e nosntop bolt a gyerekkel, a világon semmi bajuk nem volt. De volt olyan is, hogy nálunk "nyaralt" az osztálytárs, amikor én voltam szabadságon, aztán meg az én gyerekem nyaralt náluk, amikor ők értek ra.


Az amerikai egészségügyet épp nem ismerem, de a magyart es ahollandot igen. Mindket helyen 18 eves korug ingyenes az egeszsegugyi ellatas. Magyarorszagon 18 felett hatezer valamennyi a tb, Hollandiában a minimum 100 euro, plusz háziorvosi ellátáson kívüli ellátásnál ott a 386 euro eigen rizikó. Más valami, aminekmkize nincs a témához?

Értem én, hogy van, aki szerint más dolga a gyerekenek a felugyelete. Szerintem az enyém. Én mindig meg tudtam oldani. Az is igaz, hogy en felnott no vagyok, kepes vagyok gondolkodni es megoldast keresni. Ha most feladnál valahol egy hirdetést, higy a nyári szünetre bébiszittert keresel, hétfőtől péntekig, 8tól 4ig, heti 10/20/akarmennyiert, hidd el, rengeteg jelentkezo lenne.

2019. ápr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
Én otthon tudok a gyerekekkel egész sokat maradni. A férjem még többet. Nálunk vannak ingyenes táborok... hát oda nem küldeném a gyereket. Viszont minden évben van olyan tábor amit az iskola és az óvoda szervez és nagyon jó. Idén ebben a táborban Ciprusra mennek a nagylányomék. A fiamék Milánóba. A kislányomék Magyarországon mennek egy hotelbe. Idén rengeteg helyre megyünk a gyerekekkel, főleg külföldre, mivel az olcsóbb. A gyerekek mennek nyelv táborba, sport táborokba.
2019. ápr. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 A kérdező kommentje:

Ezeket az ingyenes táborokat kizárólag a dolgozó szülők gyerekei vehetik igénybe, munkáltatói igazolás szükséges! Olyan nincs, hogy az otthon üldögélő 4-5 gyerekesnek hosszú a nyár és beadja táborba, mert ott foglalkoznak velük...

Én 8 órában dolgozom, oda-vissza utazással 10 órát kell naponta megoldanom 7-től 5-ig. Felénk mindenki órabérért dolgozik, általában gyerekenként 1500 Ft/óra, tehát két gyereknél már 3 ezer óránként! Ez belefér, ha elugrunk egy moziba, színházba, de nem több héten át! Nyilván van kedvezmény, ha napokat veszek igénybe, de akkor is irreális.

A holland hölgy kb. azt mondja, hogy aki nem áll jól anyagilag, ne vállaljon gyereket?? Itthon egy nő már alapból hátrányban van a munkaerőpiacon, ha kisgyermekei vannak. Nem nézik jó szemmel sem a betegállományokat, sem az örök variálásokat, amikor hirtelen el kell menni, mert pl. a gyerek sugárban hány és még sorolhatnám. Velem közölte is a főnököm, hogy azért nem állt módjában előléptetni, mert nem számíthat rám 100%-ban, sokat hiányzom váratlanul, lehetetlen időpontokban veszek ki szabit stb. amit valahol meg is értek.

2019. ápr. 7. 17:11
 45/54 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy aki nem áll jól anyagilag ne vállaljon gyereket - bár ha belegondolsz, a felelős gyermekvállalás része, hogy anyagilag is megoldhatóak legyenek a gondok.


Amúgy nem értem, miért kell velem kötözködni. Leírtam a véleményemet - ahogy mindenki más is. Leírtam, hogy anno én, egyedülálló anyaként hogy oldottam meg ingyenes tábor nélkül. Leírtam, hogy ahol most élek se az állam dolga a gyerek felügyelete, hanem a szuloe és azt is leírtam, hogy ha valakinek annyira nem telik fizetett segítségre, akkor nyilván vegye igénybe az ingyeneset. Akkor viszont, ha ingyen van, ne légyének nagy elvárásai.

2019. ápr. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
81%

Senki sem kötözködik veled, csak kialakult itt egy elég jó vita.

Néhány dologra viszont még mindig nem válaszoltál.

Az ingyenes óvodai, iskolai ellátás a modernkori tarsadalom vívmánya, csakúgy mint az ingyenes orvosi ellátás, az öregségi és rokkantsági nyugdíj, munkanélküli és egyéb ellátások. Ezek régen mind nem jártak és sok országban még most se.

Gondolom ezeket azért igénybe veszed, mert erre neked is szükséged van. Jól gondolom?

Amire neked viszont nem volt szükseged, mert szerencsés helyzetben voltál, az akkor másnak se jarjon. Oké...

Ha tegyük fel lebetegszik a gyereked, es te emiatt munkaképtelenné válsz hosszútávra, akkor ugye ahhoz se legyen az allamnak köze, majd te megoldod.


Másik. Te tényleg rábíznál egy ovis es egy bölcsis gyereket egy internetről összeszedett vadidegenre, aki elvállalja egészre hétre annyiért ami egy tapasztalt szitter napibére? Vagy csak másnak adod a jótanácsot?


Azt te sem gondolod komolyan, hogy egy szem nagyobbacska gyerek 6 heti felügyeletének megszervezése egyenértékű kettő vagy több kisebb, kevésbé önellató gyerek 11 heti elhelyezésével.

2019. ápr. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Még mindig nem fogtad fel. Ha nincs pénzed, vedd igénybe az ingyenest. Ezen mi nem érthető? Ha az ingyenest veszed igénybe, ne legyenek extra igenyeid. Szerintem ez is világos.


Az ingyenesség alatt mit értesz? Az alapoktatás a világon mindenütt ingyenes. Max ah eszközökért és a könyvekért kell fizetni. Mindenkinek ugyanaz jár. Ezért miért fizetnék pluszban? Ha valamkmextrat akarok, akkor magániskolába íratom a gyereket; ekkor evidens hogy főzetek és el is várhatok valami extrat a pénzemért.

Egészségügy: ez a világon sehol sem ingyenes, max 18 év alatt. Itt is: alapellátás, háziorvos, stb, "ingyenes", fedezi a tb, vagy nálunk a ph egészségbiztosítás. Extrát akarsz? Magánorvos. Egyértelmű, hogy nem ingyen van, mást is vár tőle el az ember, mint a tb által fizetettől. Öregségi nyugdíjat nem kapsz a két szép szemedért, a munkanélküli se jár, ha sosem dolgoztál. Ezeket nem is értem, miért hozod fel.


"Másik. Te tényleg rábíznál egy ovis es egy bölcsis gyereket egy internetről összeszedett vadidegenre, aki elvállalja egészre hétre annyiért ami egy tapasztalt szitter napibére? Vagy csak másnak adod a jótanácsot?"


Az ember nem leakaszt valakit, hanem utánanéz. Első körben a saját ismerősei között kérdez, aztán azok ismerősei körében, érdeklődik az óvónőnel, védőnőnél, stb. A hirdetés a legutolsó lehetőség, azért írtam, mert szerinted a világon senki nem vállalna ilyet. De, sokan vállalják. Nem kötelezőmékre így csinálni. Megoldhatod a magad módján, de nehogy már én legyek ah első számú közellenség azért, mert én képéé voltam megoldani ingyenes segítség nélkül. Ez neked faj, vagy irigy vagy miatta?

2019. ápr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
Amúgy meg csak az iskolában van 12 hét nyári szünet, ergo a 6 év alatti gyerek óvodában vagy iskolában van, ahol nagyon max egy honap a szünet, az is úgy, hogy a városban minimum egy intézmény fogadja a gyerekeket a teljes idő alatt.
2019. ápr. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!

Ne zavarjon, hogy pont az volt a kérdés, hogy sok helyen miért nincs napközis tábor, csak drága fizetős. Nekem az égvilagon semmi bajom az ingyenessel, igénybe is fogom venni. Nem én írtam, hogy az nekem nem jó.

Nekem az olyanokkal van csak bajom, akik szerint helyes, hogy 11 hétig nem szerveznek ingyenes vagy olcsó napközis táborokat, mert mindenki oldja csak meg magának. És ez te voltál, bárhogy is próbálod szépíteni.

2019. ápr. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
Legyszíves másold be, hogy hol írtam én ilyet
2019. ápr. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!