Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy oldjátok meg a nyári...

Hogy oldjátok meg a nyári szünetet? Önkormányzat besegít?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A dolgozó szülők hogy tudják megoldani a gyerekeik felügyeletét 2,5 hónapon át? Tudtátok, hogy törvény kötelezi az önkormányzatokat arra, hogy ingyenes táborokat biztosítsanak a dolgozó szülők gyerekei részére? Nálatok ez működik? Vagy ott is elsumákolja ezt a lehetőséget az önkormányzat és kénytelenek vagytok a 25-30 ezres táborokat kifizetni?

2019. ápr. 5. 22:12
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
81%

A 15ösnek írnám, aki leszólta, hogy még csak bölcsis és ovis gyerekről van szó, hogy pár év és mindkettő iskolás lesz. De bölcsi és ovi is lehet eltérő időben zárva nyáron.


Mi úgy oldjuk meg, hogy nem dolgozom. Segítség nélkül nem lehet másként. Igen, felelősen végig gondoltuk,nem lesz a gyerek ügyeletben. Szerencsére nem gond, de biztos sokan kibeszélnek a hátunk mögött vagy azért, hogy de jól megy vagy azért, de lusta vagyok. :-D Ez a magyar valóság, kezdem megszokni. Tulajdonképpen gyerekkoromban is adott volt a nyári szünet, két nagyszülőnél voltunk végig beosztva az unokákkal. Most vagy öreg a nagyszülő vagy már nem is él vagy még dolgozik. Régen ez nem így volt, viszont emlékszem milyen jó volt a nyári szünet, nem kellett időre kelni, órát figyelni, gondtalan szabadság. Program alig volt, de mégis jó volt.

2019. ápr. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
89%

12esnek: felénk nem tapasztaltam, hogy szomszédra bíznák a gyereket vagy más anyukára. Szerencséd volt, hogy meg tudtad oldani és jó helyen tudtad a gyereket.

Igaz én itthon vagyok, de nem tudom mennyi pénzért vállalnám a felelősséget, hogy vigyáznék és etetnék ismerős gyereket hetekig. Szerintem nincs az a pénz. Akinek meg nincs segítsége sokat nem oszt az az egy hét, amíg valamelyik szomszédra vagy anyukára rá tudná bízni.

A szuper táborok 40-70 ezer forint között vannak, agyeldobó árak. Igazán az a veleményem,hogy igenis a családbarát kormány gondolja végig és oldja meg a megváltozott életkörülményekhez kellő változtatásokat, munkahelyek, nyári táborok tekintetében is. A nő szüljön négyet legalább, dolgozzon napi 9 órát vagy még párszáz túlórát is, hogy fel is birja nevelni őket és bebiszittereket tartson el, akik hozzák-viszik, ápolják a gyerekeit, szünetekben pengessen táborokra és még tartsa el a szüleit is, akik a nyugdíjból éhen halnak kb.

2019. ápr. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
29%
14es akkor szerinted ki kötelessége megoldania a saját gyerekeid felügyeletét? Gondolom annak aki vállalta őket.
2019. ápr. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
100%

Amíg ovis volt addig 1 hónap kivételével oviba járt nyáron is most már sulis lányom 2.osztályos tavaly nyáron férjem vigyázott rá egész nyáron 2 hét kivételével akkor együtt voltunk nyaralni.

Viszont van napközis tábor amit az önkormányzat csinál kb 8 hét.

2019. ápr. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
64%

23-as pedig rosszul gondolod. Ha az állam nem biztosít felügyeletet, amíg dolgozom, hogy el tudjam tartani őket, akkor nem vállalok gyereket és kész. De ez az államnak illetve a társadalomnak nyilvánvalóan nem érdeke.

Akkor a te gondololatmeneted alapján a bölcsiket és ovikat is be kéne zárni, mert az aki ugye nem tudja megoldani a gyerekfelügyeletet az minek vállal :D

2019. ápr. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
71%
Még annyit, hogy akkor gondolom, az öregségi nyugdíjról és tárairól is úgy gondolkodsz, hogy mindenki oldja meg magának, ahhoz az államnak semmi köze. Véletlenül se erre fizetjük az adót.
2019. ápr. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
12%

Nem az állam dolga. A te dolgod.

Adót meg nem nyugdijra meg a többire fizetsz, a közfeladatok ellátására, pl közvilágításra, rendőrségre, gyivire börtönökre.....

2019. ápr. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként szerintem csak magyarországon van bölcsi és ovi, ahogy gyed és tsai is 2 évig. Es sehol nem az állam oldja meg.
2019. ápr. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
85%
Igen, csak máshol vannak részmunkaidős álláslehetőségek,illetve annyi fizetést kapnak, hogy megtudják a bébiszittert fizetni - sok országban pedig elég egy fizetés, hogy megéljenek, így nincs olcsó táborra sem szükségük.
2019. ápr. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rengeteg hozzászólást. A vendéglátós szülőmek üzenem: kicsit sem vagyok sóher, csak nehezemre esik kigazdálkodni két 8 évesnek a felügyeletét, ami minimum hetente 50 ezer forint, ha a 11 hét szünetből 8 hétig táboroznak, az 400 ezer forint.... Van család, ahol 3 iskolás kisgyerek is van!

Nincs mindenkinél nagyszülő és sok helyen a nők dolgoznak, nem otthon üldögélnek.

6 éves kortól kb. 12 éves korig egy szülő sem hagyja felügyelet nélkül a gyerekeit több héten át! A szabadság kiadása és száma megérne egy újabb vitát. Hány nevelésnélküli nap, iskolai szünetek vannak évente? Hányszor betegek a gyerekek? Csak megtippelném, hogy ez akár a 100 napot is eléri évente!


Akkor igenis az önkormányzat a megkapott pénzből és a törvényi kötelezettségét betartva szervezzen színes, változatos táborokat a városában élő gyerekeknek!

2019. ápr. 7. 07:14
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!