Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok husz eves, de mar 3 eve van baratom es tudjuk, hogy ha jonne a baba mi lesz a lany es mi lesz a fiu neve. Ez szinte az elso randinkon eldolt. A nagynenem aki errol pontosan tud es most terhes bejelenetette, hogy ha lanya lesz azt a nevet adja neki ami nekem tetszik. Ezt csak az tetozi, hogy neki is volt egy masik neve ami evek ota tetszett neki, meg sem azt adja es tudja jol hogy nekem ezzel mekkora fajdalmat okoz. A masik rokonom is bejelentette, hogy rajta vannak a baba projekten. Ennek en orultem is es el is meseltem en hogy neveznem el a babaimat. Egy het utan kozolte, hogy ha fia lesz az lesz a neve amit en neztem ki mar 3 eve.

Apukam szerint, hulyeseg ezen megsertodnom mert ok szulnek nem en es ne en szabjam meg ki hogy nevezi el a gyereket. Anyukam szerint ez a viselkedes csaladban nem okes a reszukrol.

A kerdes jogosan bantodtam meg vagy, hagynom kellene ezt?



2019. ápr. 16. 11:15
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
74%

Amíg nem vagy terhes, nincs értelme foglalkozni vele.

Ahogy fentebb írták, másoknak is volt kedvenc nevük, ami megváltozott, amikor terhesek lettek.

2019. ápr. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
53%
Add azt, ami neked tetszik, ami régóta már megvan; csak max tegyél mögé még valami másik keresztnevet, amitől kicsit egyedibb lesz, tehát nem same neve lesz a másikkal.; vagy legyen egyedi beceneve. Ha neked ez a pároddal már évek óta megvolt , akkor nem kell változtatni rajta, de egyébként meg ne reklámozd ezeket a neveket, ha nem akarod, hogy mások is felkapják, és nagyon elterjedjen!:):) Tehát én szóval nem mondanék le arról a névről, amit már nagyonrég kitaláltam. És a gyerek se fogja "klónnak" érezni magát, hogy mintha te másoltad volna a nénéd ötletéről az ő nevét; mert szépen elmondhatod neki, hogy már jóval a nénéd előtt megvolt az ő neve; és a nénédnek pedig előtte eredetileg más név volt a terve; csak amikor meghallotta a tiéteket, hogy ti mit terveztek, akkor 'kapcsolt' neki valami, hogy "Jujj, tényleg az milyen jó!!!" Tehát adjad bátran azt a nevet; egyébként meg nem feltétlenül a nagynénéd hibája/döntése; mert a gyerekek átrezgik én asszem a szüleiknek a nevüket; sőt, még a neveknek is van egy rezgése, meg számmisztikailag se feltétlen mindegy, hogy ki milyen nevet kap. Meg még esetleg a nevek jelentését is meg lehet nézni ,hogy azokhoz is társítanak egyes tulajdonságokat; stb. Tehát az nem feltétlen csak a szülők döntése, hogy a gyerek milyen néven akar megszületni. Például lehet, ha egy adott gyerek röhejesen hangzó nevet kap, akkor neki például ez szolgálja pl a lelki fejlődését; akár lehet, hogy mondjuk korábbi életében ő is szekált már valakit a neve miatt; vagy pedig csak ezt meg kell tanulnia kezelni, és jól lereagálni, hogy mások szerint -vagy akár még őszerinte is- adott esetben vicces a neve. Szóval adjad nyugodtan azt a nevet; ami neked a szíved csücske; másnak ebben nem kell befolyásoljon. Mármint anyuka + apuka döntése kell ez legyen, nem kell, hogy más őket befolyásolja. Meg egyébként azért lehet pont olyan is, lehet tehát az is sorsszerű; pl ismerek egy olyan sztorit is, ahol már évek óta az anyukának amíg még nem volt gyereke, de jópár éve, szerintem talán több mint 10 is; tetszett neki egy név; de egyedül az a név tetszett neki; ami egyébként egy tök gyönyörű név; csak a féltestvérének a másik oldalról való féltestvére is akkor szült, és pont ők is ezt a nevet nézték ki. Úgyhogy ő ezért változtatott; hát amit helyette kitalált az meg tök ronda, úgyhogy elég érdekes ízlése van. Na szal nem akart két ugyanolyan nevű gyereket a családban, és akkor megváltoztatta azt , amit ő már tök régen kitalált és a párjának is tetszett; és tehát nekik ez az egyetlenegy nevük volt. Egyébként találtak egy másikat, de az szerintem pl tök csúnya név. Mintha valami tárgy lenne. Na de mindegy, nekik az tetszik, szóval ja. Meg tényleg lehet, hogy ennek, amit második névnek találtak, ennek a gyereknek meg erre a névre, ennek a névnek a tulajdonságaira, rezgésére volt szüksége; meg hogy pl ennek a névnek a társított jellemző tulajdonságait tudja majd pl hasznosítani, meg azért a számmisztikából, hogy asszem név betűinek száma, meg születési idő is; kiolvasható a sorsfeladat is, az életút; szóval ezért is fontos pl énszerintem (bár én nem értek hozzá, csak gondolom) , tehát, hogy ki milyen nevet kap.
2019. ápr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!