Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen extra nagy pofátlan...

Ilyen extra nagy pofátlan kérés a párom 25 éves lányához, hogy vigyázzon a babánkra?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos lányunk, nekem ő az egyetlen gyerekem, a páromnak az előző házasságából van egy 25 éves lánya. Rengeteget segítünk neki, pénzeljük, mert ő mindig belefog valami vállalkozásba, mindig más tanfolyam stb, persze be nem fejezi mert megunja... Most lesz legjobb barátnőm esküvője, megkértem a párom lányát, vigyázzon aznap a babára, erre teljesen kifakadt, hogy milyen pofátlan vagyok és a párom is torkomnak esett, hogy miért a lányát terhelem ezzel, mikor lehet hívni bébiszittert is (nem szeretnék idegent beengedni..). Most komolyan ekkora nagy kérés és én vagyok a rossz? 10 órát kellett volna átjönnie. De persze mikor fényképezgetni kell a gyereket meg feltölteni vele a szelfiket ide-oda akkor "édes csodám, kishúgom"...
2019. ápr. 16. 21:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
41%

Miert nem viszitek magatokkal?

Ja az úgy már nem buli mi??

2019. ápr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 A kérdező kommentje:
9 hónap alatt egyszer nem hagytam magára! Még a fodrász is házhoz jön! Ennyit erről... Egyszeri alkalom lett volna. Mi mindentben segítjük a lányt, pedig 25 évesen már a maguk lábán szoktak állni az emberek, tőle meg semmit nem lehet kérni, ezt nem értem és tudom megemészteni!
2019. ápr. 16. 22:03
 13/72 anonim ***** válasza:
42%

De Kérdező, fogd már fel, hogy ilyet nem illik kérni! Nagyszülőktől sem, akik már felneveltek 1-2-3 gyereket, és van rutinjuk. Nemhogy egy 25 éves lánytól, aki még életében nem vigyázott kisbabára.

Meg őszintén, én így rá sem bíznám órák hosszára, ennyi erővel tényleg jobban járnátok egy szakképzet idegennel. Pl. sok bölcsis dolgozó vállal bébiszitterkedést, vagy esetleg nyugdíjas nénik, stb.

2019. ápr. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim ***** válasza:
60%
De amúgy, segítek. Neked az a bajod, hogy a férjed költ a lányára. Ennyi. Ez meg csak egy ürügy, hogy háborogj valamin.
2019. ápr. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező az aki nem járt hasonló cipőbe az úgysem érti mit írsz.Ha a 25 éves is a közös gyereketek volna más válaszokat kapnál, így meg csak rosszindulatú gonosz mostoha lehetsz, aki olyan ,,magas elvárásokat" támaszt egy felnőtt emberrel szembe, hogy vigyázzon egy éjszaka a 9 hónaposra.

Én a helyedbe a párodra is haragudnék.Ő nevelte olyanná ,hogy elvárásai vannak de értetek egy fűszálat se tesz keresztbe.Minden esetre ha a lány ennyire felháborodott a kérdésen valóban egyszerűbb volna valakit keresni aki akár pénzért is de bevállalná.Valami ismerőst stb.

Amúgy talán 1-2 hónapja volt valami kérdés ahol az anyuka szülinapi buliba vagy mibe akart elmenni a 10 hónapos baba mellől az meg volt értve,mert hát az jár.:)

2019. ápr. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem nem nagy keres. En a barataim gyerekere is vigyaznek. Nemhogy rokonera. Ha o ram meri bizni es pontosan meondja mikor mit kell tenni. Siman. Az emberekbol nagyon kiveszett a segitokeszseg.
2019. ápr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:
48%
Nem gonosz mostoha, de fogják már fel az anyukák, hogy elsősorban MAGUKNAK szülnek. Nem a nagyszülőknek, nagytesónak, szomszédnéninek.
2019. ápr. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem meg egyáltalán nem pofátlanság. Megkérdezte, azt is mondhatta volna a lány, hogy ne haragudj, de ezt túl nagy felelősségnek érzem, nem pedig lepofátlanozok valakit, aki segítséget szeretne kérni. Bár én nem tudom, manapság azt látom itt a gyakorin, hogy senkitől nem lehet kérni semmit, mert mindenki mindent oldjon meg maga, nehogy szívességet várjon valaki a saját családtagjától. De gondolom ez a kifakadása egyébként neked szólt, remélem nem a kicsinek, de ezek után én sose hagynám rá, ha akarná sem.
2019. ápr. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:
68%
Valószínűleg a Kérdező élőben is ennyire tukmálta a gyereket, szerencsétlen lány meg már tényleg nem tudott mit mondani. Nekem is van ilyen rokonom, akinek bármilyen kifogást mondok, akkoris azt mondja, hogy 'jaj semmi baj, elvan a gyerek úgy is/ott is'. Vannak ilyenek, náluk tényleg csak az őszinteség segít.
2019. ápr. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem nálad is vannak gondok. Az én lányom csak kicsit idősebb, így kb. képben vagyok a szituval. Nyilván szoktatás kérdése is, de egy ekkora gyereket, ha csak nem muszáj nem bíznék rá senkire 10 órán keresztül, főleg nem olyanra, akivel úgymond nincsenek összeszokva és akinek nincs tapasztalata kisgyerekekkel. És őszintén: én se vállalnám más ennyi idős gyerekét. A sajátommal tudom mit hogy szoktunk, mire hogy reagál és még így is nehéz. Egy ismeretlen gyerekkel, ha nem muszáj nem vállalnék 10 órát. 1-2 órára vigyázni persze más.


Na de mondok mást: lehet gyerekkel is esküvőre menni...Persze ez azt kívánja, hogy az egyik szülő a gyerekkel foglalkozik, korán elmegy aludni.

2019. ápr. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!