Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen extra nagy pofátlan...

Ilyen extra nagy pofátlan kérés a párom 25 éves lányához, hogy vigyázzon a babánkra?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos lányunk, nekem ő az egyetlen gyerekem, a páromnak az előző házasságából van egy 25 éves lánya. Rengeteget segítünk neki, pénzeljük, mert ő mindig belefog valami vállalkozásba, mindig más tanfolyam stb, persze be nem fejezi mert megunja... Most lesz legjobb barátnőm esküvője, megkértem a párom lányát, vigyázzon aznap a babára, erre teljesen kifakadt, hogy milyen pofátlan vagyok és a párom is torkomnak esett, hogy miért a lányát terhelem ezzel, mikor lehet hívni bébiszittert is (nem szeretnék idegent beengedni..). Most komolyan ekkora nagy kérés és én vagyok a rossz? 10 órát kellett volna átjönnie. De persze mikor fényképezgetni kell a gyereket meg feltölteni vele a szelfiket ide-oda akkor "édes csodám, kishúgom"...
2019. ápr. 16. 21:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem teljesen lényegtelen hány éves a lány. Nem akar vigyázni egy ilyen kicsire, akkor miért erőlteted? Gondolod bármi jó sülne ki belőle? Ez nem egy ilyen "vidd már le a szemetet" kategóriájú kérés, amit igazán megtehet.

Nem is hagynám amúgy vele jószívvel, mert nem maradtak még együtt ilyen sok időt.

Az meg milyen már, hogy most KELL megtanulnia a pelenkázást meg a többit. Mi az, hogy KELL?? Nem, nem KELL neki megtanulni semmit, sem most sem pedig később ha nem akar gyereket, vagy nem akar gyerekekkel kapcsolatban lenni. Hála az égnek ez még mindig olyan dolog, amit egy nő magának dönthet el.

Segítségre van szükséged tőle, akkor kérd meg hogy mosogasson el, meg takarítson ha még otthon él. Na azok olyan dolgok, amiket sajnos mindenkinek meg kell tanulni, csinálni.

2019. ápr. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
65%
Ne haragudjatok, de felfogtátok, hogy egy gyermektelen nőről van szó (hiába 25 már) és egy 9 hónaposról, aki soha nem volt egy órát sem az anyja nélkül? Más az, ha pár órát kell rá vigyázni, meg más az ha egész nap/este....Meg az is más, ha a nagytesó együtt él a kistesóval.. A többi csak hiszti. Az én esküvőmön is volt több baba,apukával és anyukával együtt és képzeld jól érezték magukat. Szóval ezt hagyjuk, hogy a lány miatt kell kihagynotok az esküvőt. Nem akarlak bántani, nem ismerjük a csajt, lehet hogy rászolgált a „haragodra".
2019. ápr. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
60%

21 eves vagyok es tesomnak van egy 1 eves babaja, de soha nem vigyaznek ra egy teljes ejszakat.A tesom gyerekeig kb csak kepen lattam babat, megfogni is alig merem. Arrol nem is beszelbe hogy most szembesultem azzal a rengeteg dologgal,amire figyelni kell egy kisbabanal meg amire harap az anyjuk: ne allj a feje fele, felakad a szeme, ne nyomd meg a feje tetejet mert meg puha forgasd a gyereket alvas kozbe hogy ne legyen lapos feju(ezek kisebb gyerekekre vonatkoznak), ne ultesd mert tonkre megy a gerince, attol a jatektol megfulladhat, a takarot magara huzta szoval megfulladhat,forrald fel a vizet mielott odaadod, ez a tapszer tul hideg megfazik a torka, ez tul meleg,le fogja egetni a torkat...stb, a sor vegtelen. Nyilvan ha valami baja lesz akkor az meg csak az en hibam lenne,meg szamoljak el a lelkiismeretemmel. Na mar most oke, en elnezegetem az unokahugomat ket hetente fel orat, de szerintem en nem tudnam eletben tartani, szoval ezert respekt nektek anyukaknak hogy osztonbol jol, de nekem meg nem. Mondjuk sogornom nem is alarja ram bizni,mert felfogta, hogy nem ertek hozza.Arrol nem is beszelve, hogy ezek szerint te meg be is akarod tanitani, h megtanuljon pelenkazni altatni etetni, szoval nem netto 10 ora lenne az,amit el kell toltenie a gyerekkel. En pl igy 5 het mulva, vizsgaidoszak kellos kozepen a hatam kozepere se kivannam h jarkalhassak at hozzatok tanulni. Amugy az meg nevetseges h szapulod h mennyire semmire kello, hogy (szerinted) meg nem dolgozott semmit, en is 27 eves kormig fogok tanulni, es akkor mi van? Ahogy latom kb 37 evesen szultel te is, ha csak 30 evesen allnank neki dolgozni akkor sem lennenk semmivel elkesve ezek szerint .

A masik meg hogy neked ahhoz mi kozod h ot meddig tamogatja az apja? Ugyanugy a lanya marad o is, hiaba pottyantottal neki meg egy gyereket. Attol mert szultel neki egyet azt hitted, hogy majd a te majmodra fogja innentol mar kolteni az osszes penzet vagy mi? :D

2019. ápr. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
53%
12 évesen is vigyáztam a kisöcsémre, a különbség az, hogy mellette éltem nap mint nap, tudtam mit kell csinálni, ő is jól elvolt velem. Egy 25 évest simán meg lehet kérdezni, hogy vigyázna-e a gyerekre, ő meg nyugodtan mondhat nemet. Főleg úgy, hogy az anyuka akkor lenne a legboldogabb, ha ez a lány nem is létezne, és az apuka nem rá herdálná a pénzét, ami ugye apuka magányügye.
2019. ápr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim válasza:
88%
Én 21 éves vagyok, van ket kisebb testvérem, amíg a szuleimmel éltem sokat vigyáztam rajuk, de egy éjszakán at, meg úgysem mertem volna, hogy veluk éltem együtt. Csomó dolgokkal meg igy sem voltam képben, igy nyilván nem kockaztattam volna. Ha pedig valaki felajanlj nekem egy ilyen lehetőséget, mint a tied arra is nemet mondok, ugyanis egy ilyen kis gyerekkel nem tudnék egy éjszakán at mit kezdeni, meg úgysem, hogy volt mar a kezemben nem egyszer kisgyerek, pelenkaztam, etettem stb, de az napközben teljesen mas volt. Ráadásul fordított esetben meg sem kerdeztem volna a lányt, mert nem ért hozza, igy nem mernem rabizni a gyerekem. Nekem az elso az lett volna, hogy megkerem az apját, vigyázzon ra, en pedig had menjek el egyet szórakozni, nem nagy ugy. Ha nem vállalta volna, akkor meg bébiszitter, akivel esetlegesen folyamatosan kontakban tudok lenni, uzeneten keresztül, ha nem bízok benne. Azert megiscsak jobban ért a kisgyerekekhez, mint egy 25 eves aki lehet meg életében kisbabát sem fogott meg.
2019. ápr. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
31%
Hm érdekesek a válaszok, ahogy a 25 éves "kislányt" véditek. Mert igen, aki 25 évesen nem képes egy napig szívességből vigyázni a saját kishugára az kislány még agyilag. A kérdező magának szülte, igen. De nem arról szól egy család hogy segítenek egymásnak? Egy napba belehalna?? Én 17 évesen vigyáztam a nővérem alig 3 hónapos kisfiára, mert temetésre kellett menniük. Sógorom apukája halt meg, így a családban mindenkinek kellett/illett mennie, az én szüleimnek is, így én voltam egyedül aki nem állt olyan közel az elhunythoz, és így velem hagyták otthon fél napra. És túl éltük. Elmondták hogyan melegítsem meg a lefagyasztott anyatejet, hogyan etessem, pelenkazzam. Azelőtt nem pelenkaztam, nem etettem. Mégis képes voltam felfogni 17 évesen, és meg tudtam csinálni. Sőt még el is tudtam altatni! Hűha. A kis-nagylány meg 25 évesen nem lenne képes rá?? 25 évesen én már szültem. Jézusom.
2019. ápr. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
72%

Akik itt azt írják, hogy igazán vigyázhatna a kistestvérére, azok közül hányan bíznák rá a 9 hónapos gyereküket egy teljesen tapasztalatlan személyre 10 órán keresztül, úgy hogy a gyerek sem volt még ennyi időt mással?

Le lehet nyugodtan pontozni, de én nem tennék ilyet. Inkább vinném magammal és apukával felváltva szórakoznánk/lennénk vele.

2019. ápr. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
80%

Én meg sem kértem volna. Ha mégis ilyet kérsz, akkor pedig tartsd tiszteletben, ha valaki nemet mond. Szerintem nem kötelessége senkinek a gyerekedre vigyázni. Nekem a szüleim szoktak néha vigyázni a kisfiamra, bár ő már 3 éves, de mindig úgy kérdezem meg őket, hogy legyen lehetőségük nemet mondani. És megesik, hogy nemet is mondanak. És tudod, mit mondok? Hogy semmi baj, ne érezd rosszul magad, megoldom máshogy. És meg is oldom.

Egyébként én is tartottam volna egy ilyen helyzettől 25 évesen. Ennek köze nincs ahhoz, ki tartja el magát, mert én pl addigra önellátó voltam, nem is a szüleimmel éltem.

2019. ápr. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:
72%

57# nem fogják fel, hogy a gyerek mèg egy órát nem volt az anyja nélkül.... Hihetetlen..

Én 30 vagyok, lekislányozhattok, de a párom kisöccsèt nem vállalnám ennyi időre... Mert tudom milyen az a kisgyerek... Nem tudtok ti sem minden részletet, úgy fröcsögtök....

2019. ápr. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
64%
56# egy temetést ne hasonlîtsunk egy esküvőhöz.. Meg tudná oldani a kérdező csak még egy indokot keres, hogy utálhassa a lányt....
2019. ápr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!