Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen extra nagy pofátlan...

Ilyen extra nagy pofátlan kérés a párom 25 éves lányához, hogy vigyázzon a babánkra?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos lányunk, nekem ő az egyetlen gyerekem, a páromnak az előző házasságából van egy 25 éves lánya. Rengeteget segítünk neki, pénzeljük, mert ő mindig belefog valami vállalkozásba, mindig más tanfolyam stb, persze be nem fejezi mert megunja... Most lesz legjobb barátnőm esküvője, megkértem a párom lányát, vigyázzon aznap a babára, erre teljesen kifakadt, hogy milyen pofátlan vagyok és a párom is torkomnak esett, hogy miért a lányát terhelem ezzel, mikor lehet hívni bébiszittert is (nem szeretnék idegent beengedni..). Most komolyan ekkora nagy kérés és én vagyok a rossz? 10 órát kellett volna átjönnie. De persze mikor fényképezgetni kell a gyereket meg feltölteni vele a szelfiket ide-oda akkor "édes csodám, kishúgom"...
2019. ápr. 16. 21:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
85%

Ez nem a lánya miatt van, hanem miattad...ne haragudj, de ahogy írsz kb 20-nak hittelek, nem 38-nak.


Amúgy persze, ha van olyan családbarát aki szívesen teszi, akkor miért ne. De ezt senkire sem erőltetném!

2019. ápr. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 anonim ***** válasza:
60%

Szerinted az a jo kapcsolat ahol a parod teged nem enged el egyedul kikspcsolodni vagy a kis liba@ lanya partjat fogja hogy nehogy mar valamit csinalnia is kene??

Nem, ez nem jo kapcsolat! Gyorsan ulj le a tukor ele es gondolkoz el az egesz csaladi rendszereteken mert ez igy nem normalis.

Ebben a sztoriban elsosorban a parod a hibas, hogy nem veszi kemenyebb kezek koze a 25 eves fruska lanyat. Ennyit igazan megtehetne ha nem is erted es a hugaert de az apjaert aki mindig segiti azert igen. Ezert eleg rossz hogy a parod nem latja az egesz dolg szomoru valosagat es meg vedi a lusta 25eves lanyat

2019. ápr. 17. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 anonim ***** válasza:
100%

A lány elvállalhatta volna de nem tette, így nem duzzogni kell, hanem megoldást keresni.

Elmentek együtt, és amikor a kicsi elfárad, akkor apa elmegy vele aludni.

Kerestek egy bébiszittert, aki lehet akár idegen akár ismerős. Nálunk pl a védőnő is vállal ilyet vagy tud ajánlani minden szempontból megbízható embert.

2019. ápr. 17. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
82%

Én sokat vigyáztam az unokahúgomra amikor pár hónapos volt. De teljes éjszakát nem mertem volna bevállalni. Bármi történhet és én nem értek hozzá. Tudok pelenkázni meg tápszert keverni, de az altatás nem megy.

Nem volt pofátlanság megkérni, de el kell fogadni, hogy nemet mondott. Inkább hívjatok egy leinformálható, szakképzett bébiszittert. Te is nyugodtabban tudnál szórakozni, ha egy megbízható, felelősségteljes személy vigyázna a gyerekedre.

2019. ápr. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem nyugodtan elvárható,hogy vigyázzon a féltestvérére,felnőtt nő,nem nagy kérés.Bár ezek után,a kutyámat sem bíznám rá,hogy ekkora paraszt.El van kényeztetve.Jogos,hogy kiakadtál.

Igen,magának szüli az ember a gyereket,de nem azt jelenti,hogy soha más nem vigyázhat rá.Ennyi erővel oviba se add,mert más neveli a gyereked.Pfff.

Én mondanám apukának,vigyázzon rá,mig a legjobb barátnőd esküvőjén leszel.Ha már iyen kedvesen leoltott.Az ő gyereke is,ugyanannyi felelősséggel tartozik érte is!

2019. ápr. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:
46%
Pfff... Tipikus, ingyenszitterkedés amit te kérsz. 25 évesen én se vigyáztam volna egyetlen kicsire sem. Mert nem az enyém, oldják meg. Ha szittelni akarok, majd jelentkezek tanfolyamra és elmegyek bébicsősznek.
2019. ápr. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:
49%
A "fennkölt stílusodból" arra következtetek, hogy nem megkérted, hanem tényként közölted vele, hogy ő fog vigyázni a kicsire és kész! Hát, ez nekem sem jönne be!
2019. ápr. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:
72%
Aki itt azt írja, hogy elvárható a lánytól, hogy vigyázzon a gyerekre azok belegondoltak abba, hogy 10-12 órán át egy olyan nő lenne a gyerekkel, aki még soha nem vigyázott rá!? Azt se tudná, hogy mit csináljon, ha elkezd az anyja után sírni a kicsi. Ez a sztori (is) nagyon egy oldalú. Lehet, hogy a 25 éves lányra még egy kutyát sem szabad rábízni, mert semmi felelősségtudata nincs.
2019. ápr. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 anonim ***** válasza:
100%

Számomra nem lenne kérdés,hogy elmennék a lagziba. A férjem részéről nem lenne kérdés,hogy ő vigyázna rá. A legtöbb válaszoló úgy kezeli a 25 éves csajt,mintha egy 10 éves távoli rokon lenne. Az apja kisgyerekéről van szó. Bár jobb lett volna,ha a párod kérdezi meg a saját majmát, de szerintem előre sejthetted,hogy nemleges választ kapsz.

Nem keresnék bébiszittert, hanem apuka otthon maradna a kicsivel. Mondom ezt úgy,hogy az én férjem zokszó nélkül bevállalná.

2019. ápr. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem udvariasan megkérni lehet, elvárni nem. Ha jó lenne a viszonya veled és ő egy segítőkész ember lenne, valószínűleg vállalná, de ezek szerint nem az és az apja sem akarja meggyőzni, úgyhogy így jártál, felesleges rajta agyalni.

Egyébként mint írták, nem is biztos, hogy jó ötlet lenne rábízni, ha nem megbízható és teljesen tapasztalatlan is (mindegy, hány évesen).

2019. ápr. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!