Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akkora teher ma a...

Miért akkora teher ma a gyerekvállalás?

Figyelt kérdés
Annyi helyen olvasni, hogy ilyen olyan áldozatos.. nehéz. Félnek már a második gyerektol is. A mi időnkbe nem gondolkodtunk ennyit, csak csináltuk. 40es korosztaly vagyok, 3 gyerekkel. Sok még több gyerekes ismerősöm is van.
2019. máj. 28. 14:51
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
88%

"félnek már a második gyerektol is. A mi időnkbe nem gondolkodtunk ennyit, csak csináltuk."


De imádom ezeket a "bezzeg a mi időnkben" dumákat. Engem legfőképp az érdekelne, neked miért nem teljesen mindegy, hogy X meg Y fél bevállalni második gyereket, sőt tovább megyek nem akar bevállalni egyet sem? Százával lehetne sorolni, hogy régen mi volt, kezdve a lovaskocsikon át, hogy nem volt TV adás, csak meghatározott időkben, hogy a nőknek nem volt szavazati joguk, hogy máglyára vetették, akiket boszorkánynak gondoltak stb. Akkor most ezért is "bezzegezzünk"?

Nagyon felelősségteljesen hangzik ám, hogy nem gondolkodtunk ennyit, csak szültünk, "csináltuk" oszt'jóvan. Ja, aztán vagy megélte mindegyik gyerek a felnőttkort vagy nem. Vagy jutott a 4.-5. gyereknek is ennivaló vagy nem. Azért engedtessék már meg, hogy mindenki a saját képességeihez és tudásához mérten szüljön vagy épp ne szüljön.


Igen, baromi nehéz a gyereknevelés, rengeteg felelősséggel, stresszel, idegeskedéssel jár, iszonyat pénzbe kerül már egy gyerek eltartása is, nem hogy többé. A mai fizetések mellett meg sok ember örül, ha magukat fent tudják tartani + az albérletet vagy a hitelt tudják törleszteni. Lehet valaki nem a semmire vagy a bizonytalanra akar szülni, hanem úgy akar gyereket, ha annak meg is tud mindent adni és meglepő lehet, de nem mindenki elégszik meg annyival, hogy hó végére esetleg már csak zsíros vagy épp száraz kenyér marad ennivalónak..


"Ma sokan a saját kényelmüket nézik, 2 szobába már nem szülnek mert kicsi a lakás"


Ismét érdekelne, hogy ez neked miért gond vagy úgy alapjáraton mi közöd hozzá? Mindenkinek EGYETLEN élete van, miért ne élhetné úgy, ahogy az neki megfelel?! Már lassan megvetendő lesz, ha valaki magára és a saját kényelmére is merészel gondolni.


Úgy gondolom egy gyerek vállalása totálisan magánügy, az adott páron kívül senkinek nincs hozzá semmi köze. Ha ők nem akarnak vállalni, akkor nem vállalnak. Ha csak egyet, akkor meg csak egyet, ha meg az a feltételük, hogy csak akkor vállalnak gyereket, ha mindent meg tudnak neki adni, akkor az is az ő dolguk.

2019. máj. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
23%

Nem értem a 7es miért lett lepontozva. Minden szava igaz. Az ember magának szül. Magának szüli az első, a második, vagy akár a hatodik gyerekét is. Nem a nagyszülőnek. Ha a nagyszülő segít, rendes tőle, és szívességet tesz. Nem pedig alap elvárás hogy mivel nagymama majd mindenért ugrani fog. Nekem is van gyerekem, tudom miről beszélek. És mint ahogy egy korábbi válaszoló írta, aki szintén le lett pontozva, hogy manapság divat martirkodni az anyukák között, az is teljesen igaz. Nálunk férjem szülei le sem sz*rnak minket egyszer látták a két éves fiamat. Ez van nem érdekel, ami nem megy nem kell erőltetni. Az én szüleim 300 kmre laknak, őket érdekli a gyerek, nagyon szeretik, 2-3 hetente jönnek látogatóba egy napra, unokázni. Nem akkor jönnek amikor nekünk pl kell, mert segítség kellene valamihez és akkor igazodjanak hozzánk. És nem is várom el hogy hozzánk alkalmazkodjanak! Nekik is megvan az életük. Akkor jönnek amikor akarnak, vagy tudnak. Mi meg úgy intézzük a dolgainkat ahogy tudjuk. Sose problemaztam ezen. Van egy férjem, vele vállaltam gyereket. Nem a szüleinkkel. Nem nekik szültem, hanem magamnak. Így evidens számomra hogy a gyerek körüli dolgokat mi, a gyerek szülei oldjuk meg.


Na lehet a mártír anyukáknak, akiknek sosincs semmilyen segítségük és jaj szegények milyen nehéz brühühü lepontozni ;)

2019. máj. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
78%
Hát én elvileg a te korosztályod vagyok (37), de nagyon nehéz a gyereknevelés, pedig egy áldott jó szófogadó kisfiam van, imádom, most vagyok terhes a tesójával. Ha csak az anyagi részétnézzük is baromi nehéz. Első félév okés, aztán másfél évig már csak a felét kaptam az eredeti fizumnak, most meg a 3. évben sz.ros 25 ezer Ft-ot ér az államnak a munkám. Az állandó készenlét és kialvatlanság, bár nem vagyok egy elkényeztetett hülyegyerek, de igenis megvisel sokszor. Ha kórházba kerülünk, mert ez is előfordult már 2x,az nekem akkora stressz, hogy hónapokig heverem ki. Állandóan aggódni a testi-lelki egészségéért, úgy, hogy korábban kb semmin nem aggódtam, pedig vezető beosztásban dolgozram hatalmaa anyagi és erkölcsi felelősséggel, igenis megterhelő. Vannak szuperlaza emberek, akik biztosan könnyebben veszik az akadályokat, de lássuk be, hogy különbözlőek vagyunk. Ha ésszel kellett volna döntenem, biztosan megállok egy gyereknél, de itt ugye nem az ész dönt, hanem a szív.
2019. máj. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
52%

Nekünk egy 7 éves fiunk van, ősszel szeretnénk elkezdeni próbálkozni a 2. gyerekkel. Eddig nem vágytam másodikra, nekem a 2-3 éves korkülönbség szóba sem jöhetett volna, az úgy valóban "teher" lett volna. Anyagilag még több gyereket is megengedhetnénk akár, viszont a férjem felsővezető multinál, nagyon sokat nincs itthon (nyilván a pénzt nem adják csak úgy), így a gyerek minden programja, minden ügyintézés stb. rám marad, nem bírnék én sem többet. Nagy házunk van, autóink, ezzel nincs gond, de a mi energiánk véges és ezt be is látjuk. Az én szüleim segítenek, de nyilván amit csak lehet, igyekszem megoldani.

Nem hiszem, hogy teher lenne bárkinek a gyereke, de a mai világ más, mint akár 15-20 évvel ezelőtt volt, ezt ne felejtsük el.

2019. máj. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
90%
Nincs meg mindenkinek a stabil háttér hozzá, és nem mindenki akar segélyekért sorba állni. A háttérbe meg beleértendő a megfelelő társ, a stabil munkahely, élhető fizetés, az, hogy van hol lakni, nem kell idős, beteg rokont ápolni. Na meg nem mindenki alkalmas arra, hogy szülő legyen, látok számtalan rossz példát, aki hajlandó beismerni, hogy ő nem lenne jó szülő, ezért inkább nem vállal gyereket, azt többre becsülöm, mint azt, aki bevállalja, és látom, hogy rosszul bánik vele.
2019. máj. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
10%

12-es, igaz :) De a mai anyukák olyanok, hogy "mama nehogy csokit merjen adni mert akkor nem láthatja, de azért ha csettintek ugorjon különben kipanaszkodom magam a gyakorin hogy mekkora szar nagymama"


Ja, meg régen megelégedtek a kislakással, ahol 2-3 generáció él együtt. Ma meg mindenki hááázat akar, minimum 90 nm-t.

Régen vitték a gyerekeket a Balcsira. Ma meg "utazgatni" akarnak mielőtt szülnek.


Bazira megnőttek az igények.

2019. máj. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
17%
16 vagyok még annyit hogy régen sem volt dúsgazdag az ember. Csak nem voltak így elszállva, hogy minden gyereknek iphone-t akartak venni.
2019. máj. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
17%
Amelyik ismerőseim panaszodnak az anyagiakra amiért nem "tudnak" gyereket vállalni, érdekes módon Görögben nyaralnak meg a horvátoknál, balayage hajuk van, műkörmük, legújabb teló, meg persze hétvégén a barinőkkel partiznak. De a gyerekvállalasra nincs pénz. Hogyne..
2019. máj. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
91%

Az a baj, hogy régen nemigen volt más a nőknek, mint a gyerekszülés. Ott éltek 2-3 generáció együtt, tehát tudtak egymásnak segíteni is. Ma van választása a nőknek, tanulhatnak, utazhatnak, kereshetnek százezreket vezető beosztásban, ma már mindent szabad. Miért akarna akkor otthon ülni 5 gyereket nevelve, anyagilag teljesen kiszolgáltatva a férjének? Ja, és ma már segítség nélkül, mert nem élnek már 2-3 generációk egy fedél alatt és nem mennek nagymamák 55 évesen nyugdíjba, mint annak idején az enyém. Annak idején csak a szülés meg a gyereknevelés volt a nőknek, mert ennyi mindent, mint most a munka világában sem csinálhattak, a szociban a legtöbb nő gyári munkás volt, és nemigen volt akkor annyira divat a gumi meg a fogamzásgátló. És mivel a nőknek nagyrészt csak a gyereknevelés maradt, azt kellett úgy eladni, hogy milyen baromi jó és boldogító, mert ha ez se az, akkor mi maradt volna azoknak a nőknek, mint siker? Ezért volt tabu arról beszélni, hogy a gyereknevelés azért nem leányálom.

És ezért van az is, hogy a most szülő generációba kódolva van, hogy micsoda boldogság gyereket nevelni, aztán szerencsétlen nők, az első után koppannak, hogy hát senki se mondta, hogy ez ilyen és ilyen. Úgyhogy az előző generációk magatartása is felelős ezért.

2019. máj. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
89%

19-es vagyok. Ha 40-es korosztály vagy, akkor a rendszerváltás körül érettségizhettél. Javíts ki ha tévedek, de akkor az volt a divat, hogy a Marika hozzáment a Pistihez a suliból vagy a szomszéd suliból, vagy a faluból az érettségi után nyáron. Mert ez volt a választék, ami az ismerkedést illeti. És akkor ez volt és ezt kellett szeretni. Vagy jól döntött a Marika vagy nem, de nemigen volt más választása. Ma millió választék van az ismerkedés terén is. Miért érjem be a Pistivel 12. b-ből, ha enyém lehet a Marci Miskolcról is.

Valamelyik válaszoló írta, hogy a mai fiatalok csak a kényelmükre gondolnak, azért szülnek. Csak azért szüljek millió gyereket, hogy nehogy nekem kényelmes legyen? Azért mert az előző generációnak nemigen volt választása, vagy ha volt nem élt vele, mert kell, meg muszáj, azért nekem nem kell 5 gyereket szülnöm, ha csak egyet szeretnék.

2019. máj. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!