Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akkora teher ma a...

Miért akkora teher ma a gyerekvállalás?

Figyelt kérdés
Annyi helyen olvasni, hogy ilyen olyan áldozatos.. nehéz. Félnek már a második gyerektol is. A mi időnkbe nem gondolkodtunk ennyit, csak csináltuk. 40es korosztaly vagyok, 3 gyerekkel. Sok még több gyerekes ismerősöm is van.
2019. máj. 28. 14:51
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
88%

Én vállalom, hogy merek gondolkodni és nem csak potyogtatni a gyerekeket. Az anyagi részétől kevésbé tartanék, mert voltam olyan szerencsés, hogy apukám a fenekem alá tolt egy lakást 22 éves koromban, így könnyebb volt kocsit vennem vagy éppen később családi házra gyűjteni, de a meglévő 1 kisfiam mellé nem tervezek többet. Szeretem a gyerekemet, de a munkámat is, azonban nehezítő körülmény a férjem szakmája, ami miatt sokat van távol esténként/hétvégenként is, így a hétköznapi rutin dolgok szinte teljes egészében rám hárulnak. Épp elég teljesíteni a munkàban, logisztikázni vidéken a gyerkőc elfoglaltságai kapcsán vagy éppen sportolni járni, sőt még hobbim is van, amit nem szeretnék teljesen feladni.

Mindenkinek magánügye, ha nem akar többet vállalni.

2019. máj. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
22%

Senki sem turkál senki pénztárcájában szimplán leírtam a VÉLEMÉNYEMET (!), hogy szerintem miért nem szülnek ma a nők. Azt hittem szabad véleménynyilvanítas még van de ezek szerint nincs...

Mellesleg akkor is leirom hogy teljesen hibás es elcseszett dolog MINDENT megadni a gyereknek, (es most nem arról beszélek hogy ne támogassuk a tanulást meg ilyeneket mielőtt vki belémköt. Engem aztan egyaltalan nem érdekel ki hány gyereket szül meg nem szül ( legalább majd az állam "örököl" ahol nincs kinek örökölni :-D ), en csak továbbra is leírom a vélemenyem ahogy más is leírja :-)

2019. máj. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
Az anyai nagyanyám elmúlt 80, de ha ma lenne fiatal, azt mondanám, ne szüljön, egoista, önző, türelmetlen. Megszült 3 gyereket, ebből idegileg tönkretett 2-t. A karrierjének szentelte az életét kántorként, az egyház mindig a család előtt volt, aztán mikor nyugdíjas korba lépett, elintézték annyival, hogy "szeretett énekelni"...
2019. máj. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
89%

A gyerekvállalás mindig is egyfajta "teher" volt, hisz idegességgel,lemondásal IS járt. Csak most már joga van bevallani egy nőnek hogy ebből még, vagy egyáltalán nem kér. És? Attól hogy itt is van pár irigy megkeseredett ember, aki másokra fröcsögve próbálja megideologizálni magának, hogy ő mekkora ász mert szült hármat? Irigység ez semmi más.

Mindenki vállaljon annyit amennyit akar, és akkor amikor akarja. Egy normális értelmes embernek meg nem a gyereki számával kéne villognia, meg bezzegelnie. Az már nagyon szomorú és sajnálatos, ha valaki ide süllyed, majd mástól irigyli el a kényelmes életet.

2019. máj. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
89%

Én se akarok, és igen, utazgatok a párommal és bőven horváton túlra utazgatunk.

Problem?

2019. máj. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
90%

Bírom, mikor ezt kritikaként fogalmazzátok meg, hogy megnőttek az igények. Igen! Vannak igényeim. Mert nekem is csak egy életem van, és ebben az egy életemben nem szeretnék 50 négyzetméteren nyomorogni 3-4 gyerekkel, nem akarom hónap végén az aprót számolni, nem akarok sajnálni magamtól egy új cipőt akkor is, amikor már leszakad rólam a régi, és nem akarom, hogy egy véget nem érő robot legyen az életem, amiben semmit nem engedhetek meg magamnak. Komolyan, miért jó úgy élni, hogy még a Balaton is luxus, nincs pénz semmire, nem férünk el normálisan, nem mehetünk el nyugodtan egy állatkertbe, és még sorolhatnám? De legalább 1-2 helyett van 3-4 gyerekem, hurrá. Nem jó nekik sem, mert nem jutnak el sehova, mindenre az a válasz, hogy nem, erre nincs pénzünk, és nem jó nekünk sem, mert nekünk se jut semmi. Komolyan így kéne élni az egy szem életünket? Most nyilván nem azokról beszélek, akik önhibájukon kívül szegények, hanem azokról, akik élhetnének jobban, ha nem ész nélkül szaporodnának.

Nekem amúgy két gyerekem van, nem érzem őket tehernek egyáltalán, de igen, vállalom, az is fontos volt a családtervezés szakaszban, hogy tartalmas életet tudjunk élni velük is, és ne lemondásról szóljon minden nap minden perce.

2019. máj. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
12%

Utolsó, nem kritika, VELEMÉNY.

Mellesleg te teljesen végletekben gondolkozol, pedig van arany közepút is.


Es maximalis tiszteletem annak a 29-es valaszolónak aki le merte írni hogy a generációja egy része szerinte (is) önző... most mi van ebben?

2019. máj. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
96%

Nem utolsó, nem önző.

Mégis mi az önzőség a felelős gyerekvállalásban? Nektek komolyan elitélendő az, hogy valaki akkor szül, és annyit amennyit el tud tartani, és fel meri vállalni hogy neki is vannak igényei? Pl uram bocsá, venni néha 1-1 új ruhát, és kikapcsolódni, elmenni moziba?

Ha neked ez önzőség szíved joga, akkor szülj 12-t, az mellett tuti nem jut semmire, és boldog lehetsz, hogy milyen "felelős" nagymagyar vagy.

2019. máj. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
96%
Én is leírtam, igen, vannak igényeim, vállalom. De ha te konkrétan nem is, jó néhányan ezt bizony kritikaként, gúnyosan fogalmazzák meg, hogy mert nekünk nem jó a kétszobás, nem jó a Balaton stb. Én nem hiszem, hogy ez olyan nagy bűn. Ha lehetne több, akkor miért ne legyen? Amúgy a lakás példát pont azért hoztam, mert itt is felmerült, hogy a kétszobás lakás kicsi, és "hááááz" kell. És igen, bevallom, el tudnék tartani 4-5 gyereket, a régi kétszobás kis lakásban, csak akkor sose jutnánk egyről a kettőre, hónapról hónapra élnénk, és nyaralás kb. 5 évente lenne egy, az éves luxus egy állatkerti látogatásban kimerülne. Szerintem ez nem élet, pláne akkor, ha lehet sokkal kényelmesebben is élni, mondjuk 2 gyerekkel.
2019. máj. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
45%

38-as en nem ertem miert veszed a szivedre, ha leonzoznek. A mi generacionk emiatt tud sokkal gyorsabban sokkal feljebb jutni. Mert mi mertunk onzok lenni. Szerintem ebben nincs semmi rossz.


Probalta volna nagyanyank vagy anyank azt mondani, hogy o nem szul 2-ot mert telen es nyaron is szeretne udulni es a kocka lada is kene. El is astak volna az elso bokor ala. Az onzoseg juttatta oda a noket, hogy mar nemcsak szulogepek vagyunk. Habar ujra errefele tendal az orszag, de ezt nem szabad hagyni.

2019. máj. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!