Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor kezdjük a hozzátáplálást...

Mikor kezdjük a hozzátáplálást? Összezavarodtam, mindenki mást mond.

Figyelt kérdés

Ami nem tiszta, hogy miért lehet hamarabb kezdeni a hozzátáplálást tápszeres babáknál? Könnyebben megemésztik, mint az anyatejes babák?


Ha az én babám anyatejes, de még a kórházban az első 3 nap kapott tápszeres kiegészítést, akkor ő most melyik kategóriába tartozik: 4 vagy 6 hónapos kortól kezdjük a kóstolást?

Esetleg etető cumival elkezdhetjük a 4. hónaptól és a püréket a 6. hónaptól?



2021. szept. 6. 22:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
43%

Ha megérett rá, mindegy, hogy anyatejes vagy tápszeres:

Stabilan, önállóan ül és megtartja a fejét.

Képes kezeit, szemeit és száját összehangolni, önállóan ránézni az ételekre, felcsippenteni és a szájába helyezni őket.

Az ételeket le tudja nyelni. (Azok a babák, akik még nem állnak készen az új ízekre, visszalökik a nyelvükkel az ételt.)


[link]

Itt ingyenesen le tudsz tölteni egy kis segítséget. Csak tanácsok és nem szentírás.

2021. szept. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
49%

A tápszeres babáknak edzettebb a gyomra, azért lehet előbb elkezdeni. A tied anyatejesnek számít. Megértem, hogy össze vagy zavarodva. A mi időnkben még 3 hónapos korban kezdték a hozzátáplálást, és lassan el is vették a cicit. Fél évesen már nem nagyon szoptak a csecsemők. Most meg a védőnő szerint az sem baj, ha 3 évesen szopik. Hát, szerintem ezzel is átestünk egy kicsit a ló túlsó oldalára.

A fiam rettentő sovány volt, nem tudott szopni, fejtem neki, de úgy is keveset evett. Heti 100 gr-ot hízott, a védőnő szerint az jó. De magas gyerek, kb. úgy nézett ki, mint akit éheztetnek. Csak pár órát aludt egy nap, folyton sírt. A gyerekorvos és a védőnő is azt mondta, hogy azért sír, mert ideges vagyok. Na, köszi, persze, hogy az vagyok, ha egész nap sír, és nem tudom megnyugtatni. Én, kövezzetek meg, elkezdtem 3 hónaposan a hozzátáplálást. A sima egyszerű vaníliás tejpéppel kezdtem, az olyan, mint a tápszer, csak sűrűbbre kell elkészíteni. (Amúgy szerintem pocsék. A gyerek először meglepődött, aztán nagyon rákapott. Én azóta is meg vagyok róla győződve, hogy ő éhezett az anyatejen. Onnantól kezdett jól kinézni, hogy ezt ette. A gyümiket később kezdtem neki én is.

2021. szept. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
27%
Nekem pont fordítva mondták. Anyatejes 4 hónaptól tápszeres 6 hónaptól. Most várjuk a 2.babánkat de biztos hogy 3,5-4 hónaptól elkezdem zöldséggel kínálni. 1.lányom tápszeres volt, 5 hónapos statuson megkérdezte a doktornő hogy eszi e már a húsos menüket én meg csak lestem mint egy birka mert a védőnő meg totál mást mondott...6 hónapos volt a kicsi amikor a védőnő javasolta a hozzátáplálást. Persze addigra már elkezdtük. Ki érti őket?!
2021. szept. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%
Azért érdekes...3 különböző válasz és mind lepontozva.
2021. szept. 7. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
70%

Gondolom mert egyikük sem azt írta, amit a Szent WHO ajánl...

6 hónapos korig kizárólag anyatej, utána pedig csak kóstoltatás, nehogy a mennyei nedű kárára menjen, mert 1 éves korig a fő táplálék az anyatej. Plusz ne siettes semmit, mert úristen mi lesz szegény gyerek étkezési szokásaival, emésztésével mikor nagyobb lesz. Cicikézzen sokat, ráértek, akár 2 éves korig is.

2021. szept. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Az új ajánlás h tápszeres és anyatejes babánál is csak 6 hósan kezdjük a ht.

Én mind a 3 gyereknél akkor kezdtem, mikor már láttam rajtuk h kívánják.

Nyúlt a tányérom felé, nagyon nézte ahogy eszek. Megkóstoltattam velük, ha nem tolta ki a nyelvével hanem elcuppogta, akkor másnap is kapottA nagynál nagyon gyorsan us haladtunk. Ő 5 hós anyatejes volt, de ő a kóstoltatás 3. Napján betolt egy fél üveggel.

A fiammal is 5 hósan kezdük. Tápszeres volt. Ő lassabban haladt.

A picilány (5hós tápszeres) volt a legnehezebb eset. Ő válogatós volt. Ami tetszett neki azt kóstoltatás címén simán benyomta volna üvegestül. Ami nem, azt tolta ki a nyelvével.

Úgy gondolom hogy látni fogod a gyerekeden h mikor érett rá. Mikor kívánja

2021. szept. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
9%
Azért nem kell ezt ilyen mereven,mint sokan.Tápszeres babák 4,anyatejes 6 hónapos kortol.Az én lányom tápszeres volt,4 hónapos kortol elkezdtem,de inkább kifelé jött a kaja.Nagyon nem tudott mit kezdeni vele.Viszont próbálgattam,mert akkor sosem szokja meg.Kb.két hónap volt mire evett rendesen,8 honapos korában meg már szinte azt ette amit mi.Minden anya ugy csinálja ahogy nekik jo.Ez a lepontozgatás meg dedós.És elvileg felnőtt emberek vannak itt.😅🤦
2021. szept. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
36%
Mivel mindenki mást mond, nehéz eldönteni, mi a jó megoldás. Szerintem sem kellene annyira szigorúan venni. Én úgy csináltam, ahogy védőnő mondta. Az első gyerekem tápszeres volt és most a második is, mindegyikkel 4 hónaposan kezdtem. De anyatejes babáknak 6 hónapos kortól ajánlják. Mivel a tápszer kevésbé jó, mint az anyatej, ezért mondják, hogy érdemes hamarabb hozzá táplálni, hogy kapjon vmi "normálisat" is. Én mondjuk evvel a kijelentéssel nem értek egyet, mert ugyanúgy jó a tápszer, vannak benne vitaminok, ásványi anyagok. Sőt, ha vki szoptat, de egészségtelenül táplálkozik, az rosszabb. A te esetedben 6 hónapos kortól ajánlott a hozzá táplálás.
2021. szept. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
51%

Mi blw-zünk

6,5hónapig csak anyatej igény szerint (a szó szoros értelmében, se víz, se tea, se más felesleges kiegészítés)

Majd jöttek a falatkák

Igen jóétkű a lányom, egész szép mennyiséget megeszik, (most 8hónapos)

De a cici minden kaja után követelve van:D

2021. szept. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
42%
Hogy kell érteni hogy követeli a cicit? Üvölt hogy anya told a számba a csecsed?
2021. szept. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!