Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor kezdjük a hozzátáplálást...

Mikor kezdjük a hozzátáplálást? Összezavarodtam, mindenki mást mond.

Figyelt kérdés

Ami nem tiszta, hogy miért lehet hamarabb kezdeni a hozzátáplálást tápszeres babáknál? Könnyebben megemésztik, mint az anyatejes babák?


Ha az én babám anyatejes, de még a kórházban az első 3 nap kapott tápszeres kiegészítést, akkor ő most melyik kategóriába tartozik: 4 vagy 6 hónapos kortól kezdjük a kóstolást?

Esetleg etető cumival elkezdhetjük a 4. hónaptól és a püréket a 6. hónaptól?



2021. szept. 6. 22:59
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapos kortól AJÁNLOTT vagyis ettől el lehet térni.

Az enyémek anyatejesek voltak és 6 hónapos koruk körül kezdtem a hozzátáplálást. Előtte nem is nagyon érdekelte a szilárd étel.


Én először a párolt zöldségeket adtam, mert az ebédre kapott először, utána még anyatejet is kapott. Később tízóraira vagy uzsira a nyers szezonális gyümit etető cumiban. Nálunk így bevált és mindent megesznek.

2021. szept. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
68%
Húsz ève az a hivatalos ajànlas màr, hogy tapszeres ès anyatejes babàknàl is èrdemes megvàrni a 6 hònapos kort. Előtte mèg nem elèg èrett az emèsztőrendszerük.
2021. szept. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
40%

Amit a who, védőnő, orvos mond, az ajánlás. Nem parancs, nincs kőbe vésve stb...

Minden gyerek más, máshogy fejlődik.


Fiam 100% anyatejes volt. Mégis elkezdtük 4hónaposan, mert konkrétan kinézte a szánkból a kaját. Megpróbáltuk, bejött neki. 10hónaposan a szoptatást is elhagytuk, ki volt váltva minden étkezés, nem kérte. 2 éves múlt, a mai napig imád enni.

Ellenben ott barátnőm fia. 6hónaposan próbálkoztak, kolökte a nyelvével csak, nem volt érett rá. 8 hónaposan kezdett el igazán kostolni. 1 éves volt, mire mennyiseget evett.


Szóval ha a who fejre áll, akkor sem lesz minden gyerek egyforma.


Az anyának kell látni, hogy viszonyul a témához a gyerek.

2021. szept. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
34%

Az emésztőrendszer érettsége a lényeg,nem az,hogy mennyire kíván valamit..persze,a pörköltet meg a kávémat is kinézte már 5 hónaposan,mégse adtam neki..

Szerintem a 4 hónap korai. Előtte pláne..

5,5 hónaposan próbáltam először,de nem ment nálunk,kitolta. 2 hetet vártam,utána már ment.

Az anyatej/ szoptatás fikázása itt is megy,ne is foglalkozzatok azzal,hogy folyamatos kutatások vannak. A 20-30 évvel ezelőttiekhez képest kicsit már okosabbak a témában. Ha üzlet lenne,pont hogy a tápszert meg a bébikaját nyomnák,mert abban van pénz..

De mindegy is,mindenki saját maga dönti el.

2021. szept. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
22%

10

Te meg szörnyen alpári vagy.

2021. szept. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
29%

A "követelés" annyit takar, hogy hiába evett rengeteget, és ivott utána vizet, sír-nyöszörög, ha felveszem bújik a cicihez, ha dsetleg olyan ruha van rajtam, konkrétan elkezd vetkőztetni😅

Így igen, muszáj vagyok utána még pár kortyra odaadni

Sőt

Az alvás még most is 8hónaposan csak cicin működik

2021. szept. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
40%

#14. És te ezt miből állapítod meg akkor?

Honan veszed hogy a babák 4 hósan még nem lehetnek érettek rá?

Van akinek már 8 hósan jár "beszél" a gyereke. Van akinek csak 1 éves kora után.

Ha ebven különböző a fejlődésük, honnan veszed h emésztő rendszerileg nem?

Miért hiszed h 5,5 hósan oké, de 5 hósan már nem.

Azt pedig senki nem írta h pörköltet adott neki.

Szóval, mi bajod van?

2021. szept. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Na kérdező, remélem még az eddiginél is jobban össze lettél zavarva.
2021. szept. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Igen, kedves utolsó! XD A kérdéseimre nem igazán kaptam választ...

De köszönöm mindenkinek, aki megosztotta velem a gondolatait, tapasztalatát!

Írjatok még!


Mégegyszer a kérdésem: 4 hónapos anyatejes babám van, (aki a kórházban kapott tápszert). Arra gondoltam, hogy kóstoltanék vele 1-2 gyümölcsöt vagy párolt zöldséget etető cumiban. A konkrét hozzátáplálást pürével csak 5-6 hónaposan kezdenénk el. Ez így rendben van? Természetesen nem szeretném tönkretenni az emésztését!

2021. szept. 7. 15:33
 20/24 anonim ***** válasza:
53%

17

Mondjuk onnan,hogy gyerekorvosok es biológusok ismerik egy csecsemő anatómiáját,emesztését etc. Vagy te is orvos vagy?

A mozgásfejlődés egészen más dolog. Bár sokan azt is erőltetik ( ültetik a gyereket,babycomp és társai). Abban lehet eltérés,de az anatómia nem változik. Én hiszek a who-nak,nem muszáj neked is. Ha 6 hónaposan ajánlják,betartom ( 2 héttel korábban próbàltam,ok) de nem 4 hónaposan..

A pörkölt csak egy példa..a gyerek bármit kinez a szádból,attól nem muszáj adni neki,erre értettem.

2021. szept. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!