Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor kezdjük a hozzátáplálást...

Mikor kezdjük a hozzátáplálást? Összezavarodtam, mindenki mást mond.

Figyelt kérdés

Ami nem tiszta, hogy miért lehet hamarabb kezdeni a hozzátáplálást tápszeres babáknál? Könnyebben megemésztik, mint az anyatejes babák?


Ha az én babám anyatejes, de még a kórházban az első 3 nap kapott tápszeres kiegészítést, akkor ő most melyik kategóriába tartozik: 4 vagy 6 hónapos kortól kezdjük a kóstolást?

Esetleg etető cumival elkezdhetjük a 4. hónaptól és a püréket a 6. hónaptól?



2021. szept. 6. 22:59
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
31%

19

Konkrétan,én nem kóstoltatnék még egy anyatejes 4 hónapost. Se víz,se tea,semmi.

2021. szept. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
51%

6 hònapos korukig mèg a vèkonybelük àteresztőkepessège nagyobb, mint egy nagyobb babànak. Erre azert van szükègük, hogy annyira gyorsan tudjanak gyarapodni, mint kesőbb soha. Viszont ezèrt nem is szabad màst kapniuk, mint anyatejet vagy tàpszert. 6 honapos kortòl pedig fokozatosan minden baba megèrik a hozzàtàplàlasra, termèszetesen nem az összes egyszerre. Figyelni kell a fentebb leírt jeleket, hogy tud-e ülni, nem tolja-e ki a szàjàbòl a falatot, stb.

Az, hogy a kòrhàzban tàpszerr kapott, azt jelenti, hogy nem volt kizàròlagosan szoptatott, baba. Mikor olyan statisztikakat kèszìtenek, hogy a kizàròlagosan szoptatott csoport betegesebb-e pl, akkor a nem kizàròlagosan szoptatott kategòriàba tartozik. Ez termèszetesen nem jelenti azt, hogy betegesebb lesz, vagy pont neki jön elő miatta ètelallergiaja, ez csak egy rizikòfaktor.

2021. szept. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

És az mit takar hogy önállóan tudjon ülni?


Úgy tudtam, hogy nem szabad még őket ilyenkor felültetni...Vagy próbáljam meg? Magától még nem ül fel, egyelőre csak az átfordulásnál tartunk. Nem terheli meg a gerincét ha felültetem?

2021. szept. 25. 13:24
 24/24 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy képes ülő helyzetbe tornázni magát és nem dől el, mint egy krumpliszsák, ültetni szigorúan tilos, gerinc problémákat okoz!
2021. szept. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!