Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért mennek neki az embernek,...

Miért mennek neki az embernek, ha nem akar tápszert adni, hanem a természetes dolgokban hisz?

Figyelt kérdés

3 hónapos a babám és kezd fogyni a tejem, estére már általában nem marad semmi (már mindent bevetettem, mégis napról napra kevesebb). Nem szeretnék neki tápszert adni, ezért tegnap elkezdtem a hozzátáplálást (természetesen még csak 2-3 kanál alma levét kóstoltattuk meg vele). Inkább kis gyülöccsel váltanék ki egy etetést, ha nem lesz tejem, mint tápszerrel, amit ha elkezdünk, a védőnő és az orvos szerint is egyenes út a leválasztáshoz. Ráadásul nem hiszem el, hogy ez a sok mesterségesen előállított anyag, ami benne van, az normális lenne. Mindenki azt szajkózza, hogy ezek a tápszerek "már nem olyanok mint 10-20 évvel ezelőtt", de honnan tudják, amikor ez a generáció még nem is nőtt fel? Én pl. allergiás voltam az anyatejre és a tápszerre is, 2 hónaposan kezdtek hozzátáplálni, 4-5 hónaposan már csak ilyen ételeket kaptam, és soha nem vagyok beteg, soha semmit nem kapok el, nagyon erős az immunrendszerem. A páromat 2 éves koráig szoptatták, mégis folyton beteg. Szóval nem hiszem, hogy csak ezen múlna. Én is szeretném minél tovább a lehető legtöbbet szoptatni, de a tápszert kerülni akarom!

Mik erről a tapasztalatok?



2013. márc. 2. 19:27
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

a tápszer nem méreg...

viszont egy 3hónapos baba gyomrát és beleit nem terhelném még almalével és egyéb dolgokkal.

De egyébként te tudod, úgy neveled-eteted a babádat, ahogy te akarod, és a saját meggyőződésed szerint!!

:))

2013. márc. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
49%
3 hónaposan kezdte a hozzátáplálást édesanyám mind nálam mind a testvéremnél.6hónapos korunkig szoptunk.Laktózérzékeny vagyok,IBS-es és állandó emésztési problémával küszködök ahogy a testvérem is.Megkeseritette ez az egész a fiatalságom főképp,szociálisan,pszichésen,lelkileg.Persze nem tudhatom 100%-ig,hogy a korai hozzátpálálás okozta mindezt vagy sem,de elég valószinű.
2013. márc. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
72%
Én azt nem tudom, hogy szerinted mi a mű a tápszerben. Kifejtenéd?
2013. márc. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
46%
7 hónapos korig 500 ml tejterméket kell naponta adni a babának.Mivel még tejet, joghurtot, kefírt nem ehet a 3 hónaposod ezért ha nincs anyatej egyenes út vezet a tápszerhez.Én csak annyit írnék, hogy az én babámnak pl. megváltás volt a tápszer.Puffasztott a tejem és neki ettől szörnyű hasfájása volt.:/ Szóval én istenítem a tápszert, mert minket ez a te szerinted méreg mentett meg..
2013. márc. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Kérek szépen minden további hozzászólót, hogy mielőtt írna, olvassa el a kommentjeimet és ne támadjon olyannal, amit nem írtam. Nem írtam pl., hogy méregnek tartanám a tápszert! Írtam, kiemeltem, hogy nem ítélem el azokat, akik használják. Írtam, hogy amennyiben nem lenne tejem, akkor én is adnék neki természetesen, mert tudom, hogy szüksége van rá. Nem írtam, hogy teljesen át akarnám állítani a "normális" étkezésre. Csupán annyit írtam, hogyha egy kis kiegészítésre lesz szükség, azt inkább gyümölccsel-zöldséggel pótolnám mint tápszerrel, ha lehetséges és kíváncsi voltam, hogy emberek szerint ez miért elítélendő. Köszönöm azoknak, akik erre adtak választ. Egyelőre szerencsére tudok szoptatni, csak félek, hogy lassan talán egy étkezést ki kell valamivel pótolni, ezért kóstoltatok vele gyümölcsöt.

Sajnálom azokat, akiknek valami baja lett (bár nem biztos, hogy ettől). Többen írták azonban ezek közül, hogy tejet is kaptak korán, amiről most már viszont tudjuk, hogy egyértelműen allergizáló. Valószínűleg inkább ettől lehetnek a bajok, nem hiszem, hogy a gyümölcstől. Lassan jönnek a szezonok, és így friss szezonális gyümiket, zöldségeket fogok tudni neki adni. A gyenge a gyomor dologra továbbra is úgy gondolom, hogy inkább a tápszergyártók kampánya. Azért ne felejtsük, hogy milyen rengeteg pénz van ebben! Az anyukák meg úgyis a legjobbat akarják a gyermeküknek.

De még egyszer kiemelem, ahogy az elején is: amennyiben nincs más lehetőség, annyiban életmentő és fontos lehet a tápszer. A mi esetünkben azonban nem erről van szó, pusztán előnyben részesítem a természetest a mesterségessel.

2013. márc. 3. 00:08
 26/31 anonim ***** válasza:
46%

Egyetlen hozzászólást sem olvastam el ezt előre leszögezem.


Azt gondolom hogy a babád még túl kicsi ahhoz hogy minden étkezését kiváltsd. Főként értem ezt akkor ha teljesen elapadna a tejed.

Oké hogy kezdesz már adogatni neki ezt-azt (bár én ezt korainak tartom, mert nem véletlenül szajkózzák a 4 hónapost kezdést...) de ha elfogy a tejed sehogy nem tudod kikerülni a tápszer adását, épp a babád kora miatt. más lenne ha már 7-8-9 hónapos lenne.

2013. márc. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
46%

Ne haragudj kérdező, tényleg nem bántani akarlak, de ilyenkor én azt bírom, hogy a tápszert sok anyunak műnek tartja, de minden további nélkül megveszi a piacon az agyonpermetezett, agyontrágyázott almát, vagy más gyümölcsöt! Utána párizsivel, rissz-rossz minőségű virslivel tömi a gyereket! De a tápszer az mű!

Egyébként ez emésztőrendszer egy 3 hónapos babánál még nincs kész arra,hogy ilyen dolgokat, mint akár egy gyümölcslé megemésszen!

Régen sok mindent máshogy csináltak! És azért mert nálatok nem lett baj, máshol igen. Barátnőm azért lett nagy valószínűséggel laktózérzékeny,mert 3 hónaposan már deci számra itta a sima tejet. Ezt gasztroenterológus mondta!

Meg ez,hogy régen mi volt....Régen nem ultrahang sem , most meg mindenki azért elmegy legalább 4-szer a terhessége alatt. Régen volt 2 féle antibiotikum, azzal bombázták a gyerek szervezetét!

2013. márc. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
A tápszer azért nem olyan mű dolog ám. Tej, csak kicsit módosítva, hogy meg tudják emészteni a kicsik. Gondolom később, ha nagyobb lesz kap majd pl kenyeret. Az sem természetes, nem terem a kertben, feldolgozzák a gabonát, hogy meg tudd enni.
2013. márc. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak egy ártatlan kérdésem volt, hogy miért tartod műnek a tápszert, hiszen azt írtad, hogy te a természetes dolgokban hiszel és nem akarsz ezért tápszert adni.

Nem ítéltelek el, semmi jogom hozzá, pusztán az érdekel, hogy miért tartod műnek? Mert tényleg nem tudom.

De csak a lepontozást kaptam, ha még rosszindulatú lennék megérteném, de így?!

2013. márc. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 kíváncsicska ***** válasza:
Kedves kérdező!Én végigolvastam a kommenteket(nem csak a tiedet).Én 14 hónapig szoptattam,sokszor volt hogy azt hittem elfogy a tejem.Erre a megoldást jelntette a minőségibb étkezés 4l folyadékbevitel és kicsit kevesebb házi munka. Plussz szedtem homeós szereket is.Az hogy mi volt 20 évvel ezelőtt szerintem nem lehet összehasonlítási alap.Hisz mint írtad egy hozzászólásodban a tejről kiderült mára hogy allergizál.Ebből kiindulva,ha kicsit elgondolkozol, lehet van némi igazság abban, hogy akkor még nem tudták felmérni babák gyomrának fejlettségét.Mára ez is változott.Az orvostudomány is fejlődött.Ha se nem tápszert nem adsz a babádnak,és tejed sem megfelelő mennyiségű akkor a szervezetébe mivel viszed be a megfelelő tejmennyiséget?Mert a gyümi, zöldség nem pótolja.És az orvosod védőnőd mit mondott azzal kapcsolatban, hogy ez szerintük jó megoldás-e?Mert gondolom a babád érdeke fontosabb bizonyos elveknél.Bár őszinte leszek én sem szívesen adtam volna tápszert a babámnak, de hogy ha azt hozta volna a sors, hogy kell akkor nem lett volna más választásom.Az hogy 13 hónaposan nem tápszert adok neki, hanem tejet, még ez is sokakat megoszt.Meg nem gondolom, hogy ki tudod úgy váltani az étkezéseket, hogy mondjuk ha napról-napra kevesebb a tejed, hogy ne kelljen tápszert adnod.
2013. márc. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!