Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért mennek neki az embernek,...

Miért mennek neki az embernek, ha nem akar tápszert adni, hanem a természetes dolgokban hisz?

Figyelt kérdés

3 hónapos a babám és kezd fogyni a tejem, estére már általában nem marad semmi (már mindent bevetettem, mégis napról napra kevesebb). Nem szeretnék neki tápszert adni, ezért tegnap elkezdtem a hozzátáplálást (természetesen még csak 2-3 kanál alma levét kóstoltattuk meg vele). Inkább kis gyülöccsel váltanék ki egy etetést, ha nem lesz tejem, mint tápszerrel, amit ha elkezdünk, a védőnő és az orvos szerint is egyenes út a leválasztáshoz. Ráadásul nem hiszem el, hogy ez a sok mesterségesen előállított anyag, ami benne van, az normális lenne. Mindenki azt szajkózza, hogy ezek a tápszerek "már nem olyanok mint 10-20 évvel ezelőtt", de honnan tudják, amikor ez a generáció még nem is nőtt fel? Én pl. allergiás voltam az anyatejre és a tápszerre is, 2 hónaposan kezdtek hozzátáplálni, 4-5 hónaposan már csak ilyen ételeket kaptam, és soha nem vagyok beteg, soha semmit nem kapok el, nagyon erős az immunrendszerem. A páromat 2 éves koráig szoptatták, mégis folyton beteg. Szóval nem hiszem, hogy csak ezen múlna. Én is szeretném minél tovább a lehető legtöbbet szoptatni, de a tápszert kerülni akarom!

Mik erről a tapasztalatok?



2013. márc. 2. 19:27
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

valaki ezt írta :"7 hónapos korig 500 ml tejterméket kell naponta adni a babának" - ez nem igaz!!!

van, aki anyaként egyátalán nem fogyaszt tejterméket, és a babájának sem ad csak anyatejet, amíg van, aztán nem. másban is van kálcium, sőt!!!


egyetértek veled, hogynem akarsz tápszert adni, én sem adnék, ha olvasta, volna, régebben, mindazt, amit mostanában. a gyümölcs stb sem túl jó, de ha nincs tejed és bírja a baba, még mindig jobb, mint a tápszer. én annak idején alig vártam, hogy betöltse a 4 hónapot és adhassak részben a tápszer helyett rizs alapú pépet (pld sinlac, sinemil). nekünk ez akkor korai volt. de a tehéntej alapú átalakított mű tápszernél még mindig jobb. és talán a gyümölcsnél is. kérdés, miért nem akarsz tápszert, mert mű, vagy mert tehénből van? én az utóbbi miatt akartam csökkenteni. végül sikerült a tápszert csökkenteni, a tejem több lett. egy-egy étkezést mlg most sem váltunk ki teljesen, naponta minimum 6szor szopizik, 13 hónaposan.

ha nem akarsz bolt mű dolgot, főzzél neki te házi rizstejet, keress receptet, barna rizsből jobb. tehetsz bele 4 hónapos kortól való vitamint.

de a lényeg az lenne, hogy szoptass, amíg tudsz, ha kicsi van, azt is, ha adsz neki egyebet is, attól vagy még kevesebb tej lesz, vagy több.

2013. ápr. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!