Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért mennek neki az embernek,...

Miért mennek neki az embernek, ha nem akar tápszert adni, hanem a természetes dolgokban hisz?

Figyelt kérdés

3 hónapos a babám és kezd fogyni a tejem, estére már általában nem marad semmi (már mindent bevetettem, mégis napról napra kevesebb). Nem szeretnék neki tápszert adni, ezért tegnap elkezdtem a hozzátáplálást (természetesen még csak 2-3 kanál alma levét kóstoltattuk meg vele). Inkább kis gyülöccsel váltanék ki egy etetést, ha nem lesz tejem, mint tápszerrel, amit ha elkezdünk, a védőnő és az orvos szerint is egyenes út a leválasztáshoz. Ráadásul nem hiszem el, hogy ez a sok mesterségesen előállított anyag, ami benne van, az normális lenne. Mindenki azt szajkózza, hogy ezek a tápszerek "már nem olyanok mint 10-20 évvel ezelőtt", de honnan tudják, amikor ez a generáció még nem is nőtt fel? Én pl. allergiás voltam az anyatejre és a tápszerre is, 2 hónaposan kezdtek hozzátáplálni, 4-5 hónaposan már csak ilyen ételeket kaptam, és soha nem vagyok beteg, soha semmit nem kapok el, nagyon erős az immunrendszerem. A páromat 2 éves koráig szoptatták, mégis folyton beteg. Szóval nem hiszem, hogy csak ezen múlna. Én is szeretném minél tovább a lehető legtöbbet szoptatni, de a tápszert kerülni akarom!

Mik erről a tapasztalatok?



2013. márc. 2. 19:27
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

nem kell senkinek reklámozni a táplálási elveidet és akkor nem fognak támadni. Na elmondom, anyáink korában ették a babák a babáknak való főzeléket meg gyümölcsöt 3 hósan, de mellé kapták a tápot is. Nemcsak egyféle van, van mindenféle hipoallergén csodatápszer.

3 hósan meg tedd sokszor mellre a babát, ilyenkor van egy fejlődési ugrás, amikor úgy látszik, mintha csökkenne a tej, mert a baba hirtelen nő és több tej kell neki. Beáll a kereslet-kínálat, ha többször próbálod szoptatni, az ingertől termelődik a tej. Ha meg nem, akkor van táp.

2013. márc. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Szerintem azért is, mert a mostani gyümölcsök (is) tele vannak már mindenféle vegyszerrel sajnos. Bár az üveges bébiételekre azt mondják, hogy az nagyon alaposan ellenőrzött alapanyagokból készül, hát nem tudom...
2013. márc. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ha vaskalaposnak tűntem, nem állt szándékomban. Azzal egyet értek, hogy az immunitás inkább a genetikán múlik.

De még egyszer megkérdezem, kinek lett baja akár itt abból, hogy a mi korunkban 3 hónaposan már hozzátápláltak? Így nem csak magammal példálózok. Ugyanis akkoriban még az volt a védőnői protokoll is. Ezért nem értem, hogy honnan jön ez "a gyomor még éretlen" dolog.

2013. márc. 2. 19:57
 14/31 anonim ***** válasza:
Azzal nincs gond,ha a babád gyomra nem fáj és megemészti a gyümölcsöt 3 hónaposan,de muszáj neki a tápszer ha nincs tejed,ettől még szépen lassan kiválthatod az uzsit é a tízórait,később az ebédet de neki még szüksége van tejtermékre,és a tápszerben rengeteg vitamin van,ha nincs tejed mással nem tudod még pótolni,mert picike,ha 10 hónapos lenne már nem lenne gond.Engem i 2 hónaposan kezdtek el hozzátáplálni és emellett 1 éves koromig kaptam anyatejet nincs semmi bajom,ételallergiám.Kisfiamnak először 3 hónaposan adtam gyümölcspürét akkor apadt el a tejem,de mellette tápszert is.
2013. márc. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
11-es: lényegében egész nap cicin van (a növekedési ugráson meg szerintem túl vagyunk, az elmúlt 2 hétben 400-akat nőtt és rengeteget evett... azóta napról napra kevesebb van. 2 hete napi majdnem 1 liter tejem volt, most jó ha van 500)
2013. márc. 2. 19:59
 16/31 A kérdező kommentje:
14-es tökéletesen egyet értünk. Ezért írtam az előbb, hogy természetesen ha teljesen elapadna a tejem, akkor adnék tápszert
2013. márc. 2. 20:00
 17/31 anonim ***** válasza:
ja lemaradt 23 éves vagyok
2013. márc. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Engem 2 hónaposan kezdtek el hozzátáplálni és kaptam tehéntejet is elég hamar.

Allergiás vagyok az elsők között adott almára, őszibarackra és még kb 15 féle élelmiszerre. Emelett cukorbeteg vagyok, naponta 4x inzulinozom magam.

2013. márc. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgoztam bioboltban, rengeteg az allergiás, emésztési gondokkal küszködő ember. Sokkal beszélgettem, volt aki a gyümölcscukorra, volt aki almára, barackra volt allergiás ugye ezeket adták régen is leghamarabb, a tehéntejről pedig tudjuk, hogy allergén. Tehát attól, hogy az ismeretségi körödben nincs, azért még van aki kárát látta a korai hozzátáplálásnak.

Másrészt majd meglátod, ha kap szilárd ételt a babád, először ugyanolyan állapotban látod viszont a pelusban, mert még ilyenkor nem tudják rendesen megemészteni, így nem hiszem, hogy bármi vitamin felszívódna, bár a pocakját valóban eltelíti, ellenben a tápszert megemészti és hasznosítja.

Másrészt gondolj bele, semmi friss gyümölcs, zöldség nincs, csak alma és krumpli vagy adhatsz vegyszerezett vacakot, de az sem természetesebb, mint a tápszer.

2013. márc. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Szia! Én is ezt a tanácsot kaptam, mikor tápszert írattam a dokinővel, de ő a 4 hónapot mondta, vagyis nekem akkor kezdett el ugyanígy fogyni estére a tejem. Ő is azt mondta, hogy kezdjem el a gyümölcsöt, és ha még akkor is kevés a tej, akkor adjam neki a tápszert. Hát... 2. gyerkőc lévén én sem értettem, hogy hogy lenne attól estére több tejem (jól lakni nem fog este 8-ra azért, mert de. 10-kor gyümölcsöt evett) hogy pár hétig csak pár kanál illetve kb fele mennyiséget adok neki, mert utána még úgyis kell neki anyatej is... ugyanígy az ebédnél.

Nem is lett. Pedig én fejtem is.

Reméljük, hogy te nem úgy működsz, mint én, és ok lesz ez az elgondolás, nekem kellett a tápszer is. Most 6,5 hóanposan már ott tartunk, hogy reggel meg este cicizik, de este már kell pótlás, mert be is alszik, meg nincs is annyi benne, a tízórait már kiváltottuk gyümölccsel, és az ebéd is hellyel-közzel kiváltva főzelékkel. Arra még fejek egyszer napközben, azt beleteszem a főzelékbe, a többit megissza, de kb. a kettőből jön összesen 60-70 ml. Jó, hogy ő többet szív, de annyival nem, hogy jól lakjon belőle...


Szóval én 3 hónaposan még inkább tápszerezném, bár nekem is van ismerősöm, aki ilyenkor már adta a gyümölcsöt...

Nekem is mindig is fura volt ez a éretlen a gyomruk szöveg, de én elhiszem, hiszen még olyan picikék.


Az utolsó válaszoló kicsit elbizonytalanított, mégpedig azért, mert amíg anyatejes volt a babám, kb. 4 naponta volt széklete, ha 1 kg-t hízott. Tápszer után már volt több széklete is, minden nap, és zöld is, és mióta elkezdtük a hozzátáplálást, van, hogy minden pelusból szedek ki gombócokat. A sült sütőtök ugyanúgy köszönt vissza a pelusban, mint ahogy odaadtam neki (bocsi, te tényleg)... most ok, hogy 6 hónaposan 8 kg volt, de már 4 hete ennyi... Jó, van egy lassulás, még jó, hogy nyúlik mostanában, de lehet benne valami, hogy nem emészti annyira.... nem tudom.

Minden esetre tedd ahogy jónak látod, ebben sem lehet általánosítani, mert senki nem tudja kipróbálni a másik módozatot, hogy mi lett volna ha az ellenkezőjét csináljuk. És ez sok mindenben így van. Mindenki mondhat bármit, hogy ettől meg ettől allergiás, vagy nem, stb... nem kideríthető.

2013. márc. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!