Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy valaki annyira szereti a munkáját, hogy a gyerekét minél hamarabb bölcsibe adja, csak hogy mehessen vissza dolgozni?

Figyelt kérdés
A gyerekét amint lehet beadja a bölcsibe, mert imádja a munkáját és nem akar otthon maradni a gyerekkel 3 évet. Mit gondoltok az ilyen anyáról?

2021. febr. 18. 21:03
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
70%

Azt, hogy nagyon jól gondolkodik, és nem csak a gyerekben érzi a boldogulását meg élete értelmét. A gyermeknek nagyon jót tesz, ha nem azt a példát látja, hogy anya egy életképtelen, hanem azt látja, hogy egy ambíciózus nő. Ez alapján nem lehet megítélni senkit azonnal. Ettől konkrétan nem lesz valaki rossz anya.

Én is imádom a munkám, imádok emberek között lenni, nagyon megvseilet a gyed időszaka, lehangolt voltam sokat, főleg hogy itt volt a covid is mellé ugye tavaly, még egy játszóházba sem lehetett elmenni.

Végülis január elején a lányom 2 éves szülinapja után ment a bölcsibe én meg dolgozni, máris sokkal jobb.

A lányom egy nagyon szociális gyerek, imád gyerekekkel lenni, itthon én ezt nem tudtam megadni neki, volt hogy az utcán sírt egy másik gyerek után, most jó neki, nem itthon ülünk meg a kertben bóklászunk, hanem ő is egy kis gyermekközösségben van, én jelenleg 6 órás vagyok, viszonylag korán odaérek érte, sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok és jobb máris minden téren a viszonyunk, több türelmem van délután hétvégén is mint hozzá.

Én azt gondolom jól döntöttem! A bölcsőde nem egy koncentrációs tábor, hanem egy szuper hely. És nekem sem mindegy anyagilag sem, hogy 25 ezerért ülök e itthon vagy 250+25ért dolgozok, és az anyagiakon sem kell idegeskednem pláne, mondjuk a férjem is jól keres, de valljuk be azért a 25.000 gyes nem valami sok.

2021. febr. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
94%
Azt, hogy nem akar 3 évet otthon maradni, éppenséggel megértem, azt gondolom, szerencsés, hogy ilyen munkája lehet. De ha valaki 3-6 hónap beadja, azt nem értem meg.
2021. febr. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
74%

Eleve manapság kb senki nem marad otthon 3 évet csak kettőt, mert a GYES éhen halni is kevés. Az meg ritka, hogy a ferj eltartson egy családot egyedül. De amelyik igen az általában olyan feleséget választ aki szintén nem teheti meg, hogy 3 évig tavol maradjon.

Egyebeket tekintve meg aki 2 év előtt megy vissza arról sem gondolok semmit, minden élethelyzet más.

2021. febr. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
43%

ne haragudj, de nekem általában az a véleményem, hogy minek szült, ha fél évesen már bölcsibe adja? más a helyzet a muszáj dolgozni esetben. de ha ennyire karrierista, munkamániás valaki, csak azért mert társadalmilag elvárás vagy a család elvarja, ne szüljön. nem akarja a szülő átélni a gyerekkel az első lépéseket, szavakat, sikereket stb...? visszahozhatatlan pillanatok élmények érzések. és mindezt mondhatni egy vadidegenre hagyni.. számomra felfoghatatlan.

aztán lehet lepontozni...

egy bölcsiben dolgozó voltam.

2021. febr. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
70%

Azt, hogy felelősségteljes szülő, akinek vannak céljai, és nyilván nem random bedobja a bölcsiben, hanem megelőzi egy átgondolt terv, és megvannak a miértjei, nem ítélkezek felette, sőt sok esetben helyesnek is tartom a döntést, mikor látom a sok nyúzott, "leépült" otthon ülő anyukát, bocsánat, nem kell megsértődni, de magamról is tudom milyen volt nekem is, enyém is ment a bölcsibe 2.5 évesen. Igaz engem felhívtak azzal, megyek e most vagy ha nem,akkor sajnos a pozícióm nem lesz már meg, de nem is bántam meg végül semmi téren.


Amúgy nem tudom melyik oldalról kérdezed, de csak nálunk van 3 év gyes, más országokban 6 hét, 3 hónap, 9 hónap ilyenek vannak.

Holland gyerekek 3 hónaposan mennek bölcsibe, és kutatások alapján ők a legboldogabb és legkiegyensúlyozottabb gyerekek a világon. Azért érdekes.


Tudod az hogy valaki nem ül otthon vele évekig nem jelenti azt, hogy kevésbé foglalkozik a gyerekkel.

Sok nő 3-4 év után eleve bele van fáadva az otthoni létbe, csak ordibál a gyerekkel meg feszült, vagy be vannak gubózva, míg ahol korántól dolgozik az anya, ott munkaidőn kívül sokkal minőségibb időt töltenek vele, tehát nappal a bölcsiben du este pedig a szüleitől kapja meg a minőségi törődést.

2021. febr. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
75%
4es vagyok, félreértés ne essék, ha 2 éves körüli gyerekrol van szó, az már másabb téma.. de a picikéknél számomra elfogadhatatlan ilyen indokkal.
2021. febr. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem itt páran félreértik. Nálam a 2-2,5 évesen bölcsibe, adja, ahogy itt írtátok páran, az nem azt jelenti, mint a kérdésben a "minél hamarabb".Én úgy értelmezem, hogy országtól függően akkor, amikor már beveszik.

Én erről azt gondolom, hogy az akarjon gyereket, aki el tudja fogadni, hogy az életének van egy olyan szakasza, ahol a gyereke a prioritás. Annyira, hogy az imádott munka előtt is áll. 4x "munkás" évhez képest az az időszak elenyésző. Ha annyit se bír ki, nem muszáj szülni.

2021. febr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
100%
Megint egy olyan kérdés, ahol a lényeg nincs leírva. Mit jelent a minél hamarabb? Azért az nagyon nem mindegy.
2021. febr. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
46%
Jól teszi. Neki is jó így és valószínűleg a gyereknek is (attól függően, hogy mennyire könnyen tud elválni a szülőktől, vagy az otthon melegétől), de hosszútávon a gyereknek is hasznos lehet, mivel már korábban megszokja más gyerekek közelségét (így az oviba is könnyebb lesz beszoknia).
2021. febr. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
100%
Aki a bölcsire fúj, azoknál nem lényeges a kor, a bölcsin van a hangsúly, tehát a 3 év alattiak.
2021. febr. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!