Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy valaki annyira szereti a munkáját, hogy a gyerekét minél hamarabb bölcsibe adja, csak hogy mehessen vissza dolgozni?

Figyelt kérdés
A gyerekét amint lehet beadja a bölcsibe, mert imádja a munkáját és nem akar otthon maradni a gyerekkel 3 évet. Mit gondoltok az ilyen anyáról?

2021. febr. 18. 21:03
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
15%

"Magyaroszágon is benne vana munka törvénykönyvében hogy anyuka szoptathat és fejhet munkaidőben."

Lehet de szted ez hol van biztosítva? Megsúgom sehol. Nincs munkahelyi bölcsi. És azt se fogják elnézi sehol, hogy kiszaladgálj fejni.

2021. febr. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
50%
Au pairrel vannak, olcsóbb mint a bölcsi.
2021. febr. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:

#32 ha vállalják, van helyük,hogy az au pair ott lakjon és ez azért nem annyira jellemző.

Childminder vagy bölcsi, igen mind a kettő drága.

2021. febr. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
27%
26 pontosan, hiszen ennyi idősen neki nem Ica meg Kati nénire van szüksége, akinek 16 felé oszlik a figyelme, hanem az anyjára. Meg lehet ideologizál, hogy egyenértékű egy folyton jelenlévő anya és a délután két órát csak rád figyelő, de nem így van. Ha valóban éhenhalás szélén áll a család, akkor indokolt a bölcsi, de a kérdés nem erről szólt. Véleményem lehet, elítélhetem az ilyen anyákat, attól még, hogy nem szólogatok be nekik. És ez is volt a kérdés, hogy mit gondolok róluk. Ezt.
2021. febr. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
89%

Amúgy azt gondolom a kérdésről hogy többre becsülök egy olyan anyát aki azért mert szereti a munkáját, hamar visszamegy, mint mondjuk egy olyat, (nem rátok gondolok, ne vegyétek magatokra!) aki a gyerekkel takarózva évekig nem akar dolgozni, de közben amúgy nem törődik egyáltalán a gyerekkel. Ismerek ilyen anyát a környezetemben. Vagy azoknál is többre becsülöm, mint akik egész nap pénzért a gyerekről postolnak a közösségi médiában.


El tudom képzelni hogy a munka és a magánélet jól megfér egymás mellett, nekem ugyan kényszerből kellett beadnom 1 évesen a gyereket, szóval én az egyik válaszoló szerint nem papolhatok itt, de abban igenis van tapasztalatom hogy látom, jól működik a kettő együtt, úgyhogy hiszek benne, hogy mások is meg tudják oldani úgy a munkát, hogy közben törődnek is a gyerekkel, meg szeretik. Mint ahogy tényleg láttam olyat is, aki hiába van otthon, csak nyűg neki a gyerek, látszik rajta hogy megbánta. Szóval az élet nem fekete-feher, pusztán attól nem lesz senki sem több, mert otthon van vele 3 éves koráig.

2021. febr. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
10%

Bravó. Igen au-pairrel, nannyvel, childminderrel vannak, de ott is csak 1-2 éves kor után. Addig anya valahogy megoldja és otthon van a gyerekekkel.

Nyilván nálunk nem megoldható az, ami náluk, mert csóróbbak az emberek. Így marad az egyetlen megoldás, hogy 2 évig otthon maradnak az anyák.

Lehet köpködni meg vergődni ezen, de addig amíg nincs biztosítva a gyerekek napközbeni ellátása, addig az anyáknak nincs is más lehetősége mint otthon maradni.


Egy éves kor alatt pedig külföldön se passzolja le senki a gyerekét, aki normális, és ez így is van jól.

2021. febr. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem az anyának (és egyébként az apának is) elsősorban a saját egészséges lelkiállapota kell, hogy prioritás legyen, nem pedig a gyerek. Mert csak úgy tud a lehető legjobban gyereket gondozni, ráhangolódni, jól reagálni rá, ha ilyen tekintetben rendben van magával a szülő. Ha frusztrált, ideges, magányos, bezárva érzi magát, horribile dictu hiányzik a munkája, akkor inkább keressen egy olyan megoldást, ahol ki tudja elégíteni a saját igényeit, és utána a babához visszatérve már minőségi időt fog tudni a gyerekével tölteni. Inkább kevesebb minőségi idő, mint sok idő úgy, hogy rosszul érzi magát. Mert az a babára is kihat.
2021. febr. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
90%
En sem tudnám bolcsibe adni a gyerekem még. 13 hónapos lesz. De mennem kell vissza dolgozni, így az apja lesz vele itthon. 2 évesen viszont megy bolcsibe. Ahogy az összes gyerek, akit en ismerek. Valahogy az en környezetemben egy nő sincs aki megteheti hogy a GYES 28500 Ft-jára otthon marad. Csak az nem adja bolcsibe aki már terhes a másodikkal. Pedig nem csóró barátaim vannak, persze lehet pont ezért az igények is nagyobbak. Ki tudja. Mindenesetre egy két éves nem túl kicsi a bolcsihez szerintem és szeretik is a gyerekek általában. Egy két év alatti valóban kicsinek tűnik, ráadásul az en fiamnak olyan ötletei vannak, hogy nem bíznék benne hogy 14 másik gyerek mellett megfelelően tudnának e figyelni rá, hogy a nap végén is éljen még. De akinek nincs más választása az be fogja adni. Meg azt is megértem, ha valaki nem akar veszni hagyni pl egy 2 millás fizut. Mert azért ezen a szinten már nem úgy megy az álláskeresés, hogy majd lesz másik. És aki azt mondja, hogy veszni hagyná az ilyen állását annak sose volt ennyi pénze egyben az tuti.
2021. febr. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
90%

30!


Erre van nálunk pl a gastouder. Kis településen lakom, az utcánkban van egy, a merőleges utcában mégegy, a településen pedig összesen 16 van. Amúgy meg nem sokan dolgoznak 8tol 4ig és kapaszkodj, nem csak az anya neveli a gyereket.


A lényege az lett volna a külföld kommentnek, hogy nem ördögtől való az, ha a nő nem otthon ül és a gyereket pátyolgatja egész nap éveken át, hanem éli tovább a saját életét, aminek bizony része a munka is.

2021. febr. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
11%

Azt, hogy elveszi a gyermek kiskorát a saját érdekei miatt. Ha meg lehet oldani, hogy ne kelljen beadni, akkor persze lehet. Elítélem a tettet, de nem az embert. Én nem tenném ezt.

Bár én is visszamentenm dolgozni, amikor a baba 9 hónapos volt, édesanyám és édesapám egész nap a gyermekkel volt. A fiam 4 éves koráig otthon volt a nagyszülőkkel, szülőkkel. Természetesen ha tényleg nincs erre lehetőség, azt meg lehet érteni.

2021. febr. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!