Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy valaki annyira szereti a munkáját, hogy a gyerekét minél hamarabb bölcsibe adja, csak hogy mehessen vissza dolgozni?

Figyelt kérdés
A gyerekét amint lehet beadja a bölcsibe, mert imádja a munkáját és nem akar otthon maradni a gyerekkel 3 évet. Mit gondoltok az ilyen anyáról?

2021. febr. 18. 21:03
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
52%
Tudtommal leghamarabb 20 hetesen mehet egy gyerek bölcsibe. Amennyiben erre vonatkozik a kérdésben szereplő "amint lehet", akkor valóban felmerül a kérdés, hogy minek kellett neki gyerek.
2021. febr. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
85%
De lényeges a kor. Azért nem mindegy, h fél vagy 2 éves az a gyerek.
2021. febr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
60%

Alapvetően azt,hogy semmi közöm nincs ahhoz hogy ki hogyan látja el a gyerekét, hogy neveli. Legtöbbször azt tapasztalom,hogy azok az anyukák állítják be a bölcsit Taigetosznak, akiknek amúgy is büdös a munka és így keresnek önigazgatást.

Egyébként szerintem tök jó dolog,ha valaki megtalálja a hivatását és szereti a munkáját, sokkal boldogabbak,mint akik csak azért járnak be,hogy ki tudják fizetni a számlákat.

2021. febr. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 A kérdező kommentje:
A kérdésben azokra céloztam akik kb már 1 éves kortól (vagy később) beadják bölcsibe a gyereket.
2021. febr. 18. 21:59
 15/61 anonim ***** válasza:
85%
Azt gondolom, hogy mindenki csinálja úgy, ahogy jónak látja. Semmi közöm hozzá.
2021. febr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
100%
4 és ugyan ez mennyire gyakori? En senkit sem ismerek aki ne kényszerből adta volna be a gyereket akármennyi idősen is. Aki meg így tud megélni, azt nem lehet elítélni. Bár igazából azt se aki karrier miatt. Semmi közünk hozza.
2021. febr. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem sok a tévhit a bölcsivel kapcsolatban. Először is, attól mert még beadod, ugyanúgy a te gyereked marad, nem állami gondozásba adtad. Ugyanúgy tudod nézni a fejlődését, foglalkozni vele, stb.

Másodszor, ha jól érzi magát ott a gyerek, jól eszik, kedvesek a nevelők, akkor semmi ördögtől való nincs benne.


Én egy éves korába adtam be, anyagi okok miatt, de elég kényelmes így, mert home office-ban dolgozom, tehát ha beteg, vagy bármi van, nem kell táppénzre mennem, és a munkám sem annyira nehéz hogy ne tudjam megcsinálni, hogy közben rá is figyelek. A bölcsit meg szereti, ha nem így lenne, kivenném. (Persze, biztos azt gondoljátok, hogy nem is szeret ott lenni, de látom rajta, hogy szereti, mosolyog a nevelőkre, szóval olvasok a jelekből.)


Én igazából senki felett nem ítélkezem, a lényeg, hogy szeresse a gyerekét, és törődjön vele. El lehet hanyagolni a gyereket ha az anyuka örök háztartásbeli, meg lehet foglalkozni a gyerekkel úgy is, ha anyuka mondjuk orvos, és néha 24 órát dolgozik egyben.

2021. febr. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
15%
Utolsó azért ki ne találd hogy milyen jót tettél a gyerekeddel hogy 1 évesen beadtad. Én meg másra sem tudom hagyni,annyira anyás. Most tanul jarni,dajkalom,puszilgatom egész nap,én nem is értem hogy ennyire piciket, hogy lehet bölcsibe adni. Szerintem ez nagyon korai. Főleg covidos időben,nah mindegy. Nem vagyunk egyformák.
2021. febr. 19. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
75%
Azt, hogy a legbensőbb magánügye és rajta kívül egyedül a gyerek apjának van hozza köze. Nyugaton amúgy 3-6 hónap után vissza mennek d olgozni, csak Magyarországon szokás ez a 3 évig otthon lenni a gyerekkel marhaság,
2021. febr. 19. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
28%

Azt, hogy nem értem, miért vállalt gyereket, ha nem hajlandó rááldozni két évet az életéből.


Egy ismerősöm és az egyik testvérem is ugyanez, amint lehet lepasszolták, nagyi vagy a bébiszitter hozza-viszi a gyereket. Az egyik gyerek csak a keresztnevén szólítja az anyját, és kizárólag a bébiszitterrel hajlandó pl fotózkodni. Ennek semmi értelme.

2021. febr. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!