Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy valaki annyira szereti a munkáját, hogy a gyerekét minél hamarabb bölcsibe adja, csak hogy mehessen vissza dolgozni?

Figyelt kérdés
A gyerekét amint lehet beadja a bölcsibe, mert imádja a munkáját és nem akar otthon maradni a gyerekkel 3 évet. Mit gondoltok az ilyen anyáról?

2021. febr. 18. 21:03
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
58%

"Azt, hogy nem értem, miért vállalt gyereket, ha nem hajlandó rááldozni két évet az életéből."


Khm, az egész hátralévő életét rááldozza. Csupán nem lógatja otthon a lábát évekig.

2021. febr. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
53%
Ha valaki tényleg a gyerekével foglalkozik, akkor az a két év minden, csak nem láblógatás.
2021. febr. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
73%
Tehát ha nem marad otthon 2 évig, akkor nem foglalkozik a gyerekevel? Felénk a minőség számít nem a mennyiség. A többség amúgy meg épp lábat lógat.
2021. febr. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
30%
Többnyire igen, akkor nem foglalkozik a gyerekével. Ilyen kicsi gyerek esetében pedig értelmetlen "minőségi időtöltésről" beszélni, mert azt igényli, hogy mellette legyél és bevond a napi rutinodba, nem azt, hogy folyamatosan minőségi időt tölts vele, jelentsen ez bármit is.
2021. febr. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
66%

Emberek! Ne gyertek már megint külföldel! Rengeteg munkahelyen ahova korán visszamennek van munkahelyi bölcsöde. Anyuka kap + szünetet. Fejhet, szoptathat, láthatja a gyereket. Másrészről meg sokkal több a fixen háztartásbeli nő. Nem 3 évig egy életen át.

Amúgy 1 éves korban már talán nem annyira korai. Nade egy pár hónaposat aki bead az tényleg dúrva.

Én örülök, hogy láttam az első lépéseit, hallottam az első szavait. Nem a Maca néni fogadott azzal, hogy anyuka jár a gyerek.

Amúgy aki tényleg oda teszi magát annak a háztartás + gyerek egész napos munka. Én sem csak a lábam lógatom itthon.

+Attól hogy nem bölcsis jár gyerek közösségbe. Barátkozós, közvetlen kisfiú

2021. febr. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
78%

24!


Értem. Tehát nem minőségi idő kell a gyereknek, hanem mennyiségi az első 3 évben. Ok. Ezek szerint xar neki, ha bölcsiben van, ahol Kati neni meg Ica néni egész nap játszik vele meg a másik tizenix gyerekkel, aztán anya hazaviszi és játszik vele, ellenben jó neki, ha otthon van az anyjával, aki mos, főz, takarít, őt meg beteszi a járókába majd el lesz ott valahogy alapon. Aha.


25!

Nalunk pl Hollandiában nincs mhhnkahelyi bölcsi. Konkrétan bölcsi sincs, gastouder van, amolyan több gy3reket ellátó bébiszitter jellegű szolgáltatás és 2 éves kortól peuterspeelzaal, ami korlátozott időben vehető igénybe, héti 2, max 3 napon át pár órát.

Magyaroszágon is benne vana munka törvénykönyvében hogy anyuka szoptathat és fejhet munkaidőben.


Pár hónapos gyereket is be lehet adni. 20. héttől mehetnek Magyarorszagon a bölcsibe. Dura. Végülis éhen is lehet halni. Mert ahhoz, hogy ennyi idosen bevegyek -egészen pontosan 1 éves kor alatti felvételhez-Igen komoly indoklás kell ám, és az 99%-ban anyagi kérdés, anyuka egyedül maradt, nem elég a gyes semmire.

2021. febr. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
89%
18, a te gyereked anyás, de az enyém mással is jól elvolt azelőtt is, mi a gondod? Semmit se tudsz rólunk, légyszíves ne magadból indulj ki. Örülj neki hogy megteheted hogy 2 évet otthon maradsz vele, én is így tettem volna, ha ez lehetséges lett volna. Az a baj addig senki semmit nem tud a bölcsiről amíg be nem adja a gyerekét, addig csak megy a beszólogatás. Az ilyen emberek miatt féltem én is, aztán amikor a valóságban láttam, hogy működnek a dolgok, már nem volt semmi rossz érzésem, szeretem oda vinni, mert szeretik ott a gyerekem, meg ő is szeret ott lenni. De mindegy, neked/nektek hiába magyarázom.
2021. febr. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
26%

26! Igen szerintem is a mennyiseg a lenyeg ilyen korban. Miert kene egesz nap a gyerekkel jatszani? Miert ne haladhatna az anya a hazimunkaval?itt nem arrol van szo, h beteszi bogi a jarokaba a gyereket o meg sorozatot nez. Ebben a korban szerintem is az a fontos, h ott legyel a latotereben, az eleteben egesz nap. Nem a delutani 2 ora minosegi legozas.

A kulfolddel is felesleges jonni, mert a legtobb csaladban csak az apa dolgozik az anya htb. Ovi es bolcsi nagyon sok helyen csak ebedig van. Tehat ott letezik a reszmunkaido es hiaba adja be 1 evesen, ha az csak napi 3-4 ora, mert delben megy erte.

2021. febr. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
35%

"Örülj neki hogy megteheted hogy 2 évet otthon maradsz vele, én is így tettem volna, "

Nem is értem akkor miért papolsz itt. A kérdés arra vonatkozott aki imád dolgozni és rohan vissza. Nem arra akinek muszáj volt mennie. Nyilván nem ugyan az a 2 helyzet.

Ha nem lenne más választásom, nyilván én is beadnám. De ha álmaim munkahelyén dolgoznék se adnám csak azért, hogy mehessek vissza minél hamarabb

2021. febr. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
44%

Azok az okosok, akik folyton ideböfögik, hogy külföldön 3-6 hónap után az anyáknak vissza kell menni dolgozni, legyenek már szívesek kifejteni, hogy akkor szerintük, hol töltik a külföldi kisbabák a napjukat 8-16-ig időintervallumban??

Sok helyen jártam külföldön, de sehol sem tapasztaltam, hogy lennének csecsszopó kisdedek tömegeit ellátó intézmények a fejlett nyugaton XD

2021. febr. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!