Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tényleg ekkora bűn táppénzre...

Tényleg ekkora bűn táppénzre menni gyed mellett?

Figyelt kérdés

Több erről szóló kérdést is olvastam itt, de kb mindegyiknél letámadják a kismamát hogy mennyire gáz dolog, meg táppénzcsalás, meg ha véletlenül kap egy ellenőrzést és nincs otthon akkor megbüntetik.

Én itthon vagyok a nagyobbal gyeden, és veszélyeztetett terhes vagyok a kicsivel (elég problémás volt az előző terhességem is, és sajnos eddig a mostani még rosszabb). Kímélnem kell magam, de nyilván a másfél évessel mennem kell sétálni meg játszótérre. Úgy tudom jog szerint járna a táppénz (nem kis összegről van szó, nem szorulunk rá, de azért ebben a gazdasági helyzetben tudnánk mire költeni), de az itteni kérdések elbizonytalanítottak.


2023. márc. 4. 11:20
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
84%

Nem értem, milyen táppénz?

Home office-ban dolgozol?

2023. márc. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

Nem, nem dolgozom, gyeden vagyok itthon.

A 9es kódú táppénzre gondolok, ami veszéleztetett terhesség miatti táppénz.

2023. márc. 4. 11:26
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
A táppénz azoknak jár, akik dolgoznak de egészségügyi okokból munkaképtelenekké válnak.
2023. márc. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Értem, nekem a védőnő és a háziorvos is azt mondta hogy jár a táppénz, de akkor rákérdezek a HR-nél.
2023. márc. 4. 11:33
 5/40 anonim ***** válasza:
78%

2es válaszodban megfogalmaztad.

Nem, nem dolgozol, gyeden vagy....

Táppénz annak jár, aki dolgozik és munkaképtelenné válik.

Magyarul, neked nem.


De amekkora bőr lehet a képeden, már a kérdés fogalmazásából is ítélve, biztos vagyok benne, hogy le se szarod, hányan írjuk, hogy nem jár, csak azértis meg fogod igényelni, mert az neked jár....

2023. márc. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
46%
Kit érdekel hogy ki mit gondol? Letámadnak, és? Lehet menni táppénzre? Adott körülmények között lehet. Akkor meg? Attól, hogy itt a sok bunkó letámad még ugyanúgy megkapod a pénzt ha jogosult vagy rá, tehát AKTÍV MUNKAVISZONYOD VAN a GYED mellett. Ha nincs és csak GYED-en vagy, akkor nem jár táppénz hiszen nincs munkád amiből kiesel a terhesség miatt.
2023. márc. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
59%

Az igaz, hogy a jogviszonyod megvan, de nem esel ki a munkából a terhesseg miatt, mivel nem is vagy benne.

Általában úgy vannak kitalálva az ellátások, hogy nem lehet egyszerre mindent felvenni, van ami üti egymást.

Ha az orvos és a védőnő is ezt mondta, akkor gondolom ez valamilyen furcsa módon kivétel.

Kérdezd meg a HR-est és ha ez tényleg lehetséges akkor írasd ki marad azonnal :D

2023. márc. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
94%

Gyed mellett úgy lehet táppénzre menni, hogy papíron aktivál a munkáltatód, kiad valamennyi szabit esetleg, te meg közben kiiratod magad.

Lehet ilyet, mert gyed mellett lehet dolgozni.

Az viszont igaz, hogy az nem "jár" es a munkáltató simán mondhatja erre az egészre, hogy nem.

2023. márc. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, én azt hittem hogy ez olyan dolog ami automatikusan jár. De akkor gyakorlatilag ez egy kiskapu amit sokan kijátszanak.

Írok azért a HR-nek, az ország egyik legnagyobb multijánál dolgozom, nem egy kis magyar vállalkozót fogok tönkretenni a táppénzemmel. Max nemet mondanak :D

2023. márc. 4. 12:00
 10/40 anonim ***** válasza:
63%
Tényleg táppénzcsalás és gáz is. De te tudod, ha neked megéri 🤷🏼‍♀️ aztán majd ne pislogj ha rád küldenek egy ellenőrzést.
2023. márc. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!