Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tényleg ekkora bűn táppénzre...

Tényleg ekkora bűn táppénzre menni gyed mellett?

Figyelt kérdés

Több erről szóló kérdést is olvastam itt, de kb mindegyiknél letámadják a kismamát hogy mennyire gáz dolog, meg táppénzcsalás, meg ha véletlenül kap egy ellenőrzést és nincs otthon akkor megbüntetik.

Én itthon vagyok a nagyobbal gyeden, és veszélyeztetett terhes vagyok a kicsivel (elég problémás volt az előző terhességem is, és sajnos eddig a mostani még rosszabb). Kímélnem kell magam, de nyilván a másfél évessel mennem kell sétálni meg játszótérre. Úgy tudom jog szerint járna a táppénz (nem kis összegről van szó, nem szorulunk rá, de azért ebben a gazdasági helyzetben tudnánk mire költeni), de az itteni kérdések elbizonytalanítottak.


2023. márc. 4. 11:20
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
33%

Nekem pl

Ikerterhes vagyok… mehetek játszótérre vásárolni stb


De nem emelhetek 4 kg-nál többet, amennyit lehet pihenni kell, amibe egy munkahely, és utazás nem fér bele.

A játszótéren üldögélek és akkor állok gel megmozgatni a borzalmad visszereimez, amikor akarom, mindezt a napon🙄napi sèta és levegőzés előrt nekem.

Az elején viszont csak feküdhettem.., akkor az udvarra sem mentem ki.


Nyilvàn tdppénz alatt is èlni kell, meg kell venni az èlemiszereket,( itt nincs házhoz szállítás) a gyerekeket el kell juttatni az oviba ( amelyik jár)

.


Szóval jogosan vagyok táppénzen gyed most màr gyes mellett…

2023. márc. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
81%
Tehát nem dolgozol, visszaveteted magad 1 napra állományba, hogy elmehess tappénzre, és szerinted ez nem tappenzcsalas? Én kérek elnézést
2023. márc. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
73%

Én mar az 5ös kommentemben megfogalmaztam...

Mindenki leírja egyöntetűen, hogy csalás... kivéve 1-1 hasonló csalót.


Te meg le se szarod, már rég előre eldöntötted ezt... neked ez jár alapon úgyis igénybe veszed 🤦‍♀️


Nekem is "járt" volna, hosz a 25ezer ft gyes fófsz. De mégsem igényeltem a táppénzt, mert nem vagyok ennyire ingyenélő...

2023. márc. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
34%
#33, akkor játszd a mártírt, majd biztos megköszöni valaki. Ebben az országban, ahol a szemedet kilopják, illegálisan. Nem ingyenélő az aki mondjuk ledolgozott 10-15 évet és el mer menni pár hónap táppenzre LEGÁLISAN. Ha illegális lenne, nem lehetne megtenni, mert ugye a kisemberekre vonatkozik a törvény, csak azokra nem akik milliárdokat sikkasztanak. Ha neked mindegy hogy 25e vagy 170e (+25e) a havi bevételed hát legyen, én tudom hova tenni a különbözetet. Akár elmegyek belőle üdülni táppénz alatt 😄
2023. márc. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
22%
Osztom a 34-es válaszát. Mártírkodjon, aki akar, de ha nem taszítom a munkahelyem csődbe azzal, hogy kijátszom a legális kiskaput, akkor miért ne venném igénybe?
2023. márc. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon nagy fogalomzavarotok van, ha szerintetek ezt mártírságnak hívják. Remélem megszüntetik ezt a kiskaput az ilyen ingyenelok miatt
2023. márc. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

Utánanéztem közben alaposabban, szakértői fb csoportokban, anyukás csoportokban, ismerettségi körben (van könyvelő is).

Ez egy teljesen legális dolog abban az esetben ha a kismama valóban veszélyeztetett terhes. Nincs olyan törvény hogy ilyenkor nem mehetek vissza 1 napot dolgozni (szabadnapra) és nem mehetek egyből táppénzre. A törvény biztosítja ezt a lehetőséget, és amíg ez így van, lesz aki ki is használja. És teljesen legálisan, akár tetszik akár nem.

És egy pillanatig se fogom szarul érezni magam miatta, senkinek nem ártok ezzel, kolléganőt kérdeztem aki azt mondja nálunk is ez a bevett szokás szóval a céget sem fogom hazavágni ezzel. Érdekes módon egyébkémt sehol máshol nem találkoztam ekkora ellenszenvvel, csak ezen az oldalon, mindenhol máshol pozitívan álltak ehhez, és írták hogy ők is így csinálták (több száz kommentről van szó).

Szóval a mai nap írok is a HRnek hogy kezdjük el intézni. Ráadásul mivel csak 27 vagyok még szja-t sem fognak vonni se a táppénzből se a gyedből úgyhogy nem kevés pénzről van itt szó.

2023. márc. 6. 14:59
 38/40 anonim ***** válasza:
30%

#36, ember embernek farkasa, ráadásul édesanyák kívánnak egymásnak rosszat. Az ilyen emberek miatt, mint te, megérett az emberiség a pusztulásra. Undorító vagy, és a legszomorúbb, hogy a gyereked ezt látja, ebben nő fel, hogy azért drukkolsz, hogy másnak rossz legyen.

Kérdező, azért megy ez csak itt, mert itt név nélkül lehet bántani a másikat és tele van "szakértőkkel" ez a hely. Egyszer valami okos elkezdte, hogy ez táppénzcsalás és azóta a többi ezt fújja,mert így lehet szapulni a másikat.

2023. márc. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
69%

#38 Nem mintha számítanál, de szerintem nem ismerjük egymást, hogy tudjad, hogy az én gyerekem miben nő fel. Bár semmi közöd sincs hozzá, megsúgom semmiben nem szenved hiányt, és tőlem nem azt fogja tanulni, hogy erkölcstelen módon jusson minél több pénzhez. Az olyanoknak, mint te, csak hajrá :)

Mellesleg nem egyszer találkoztam olyannal, hogy a ,,munkakeptelen" anyukanak vissza kellett fizetnie a kifizetett táppénzt, hiába volt papírja róla, hogy veszélyeztett terhes, miközben lófrált a városban.

Táppénz a dolgozó embernek jár, nem annak, aki eleve otthon van. Ebben semmi gyűlölködő nincs , ez tény.

2023. márc. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:
Nem tudom hol láttál ilyet, mert el lehet menni otthonról táppénz alatt is, nincs ilyen szabály hogy nem lófrálhat a városban :)
2023. márc. 6. 16:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!