Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tényleg ekkora bűn táppénzre...

Tényleg ekkora bűn táppénzre menni gyed mellett?

Figyelt kérdés

Több erről szóló kérdést is olvastam itt, de kb mindegyiknél letámadják a kismamát hogy mennyire gáz dolog, meg táppénzcsalás, meg ha véletlenül kap egy ellenőrzést és nincs otthon akkor megbüntetik.

Én itthon vagyok a nagyobbal gyeden, és veszélyeztetett terhes vagyok a kicsivel (elég problémás volt az előző terhességem is, és sajnos eddig a mostani még rosszabb). Kímélnem kell magam, de nyilván a másfél évessel mennem kell sétálni meg játszótérre. Úgy tudom jog szerint járna a táppénz (nem kis összegről van szó, nem szorulunk rá, de azért ebben a gazdasági helyzetben tudnánk mire költeni), de az itteni kérdések elbizonytalanítottak.


2023. márc. 4. 11:20
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

De mi történne ha rám küldenek ellenőrzést? Veszélyeztetett terhes vagyok, ki lehet jönni, meg lehet nézni az orvosi papírjaimat. Meg ha a munkahelyem belemegy akkor miért küldenének utána rám bárkit is?

Nyilván ha ők azt mondják hogy nem vesznek így vissza azt elfogadom, és marad a gyed.

2023. márc. 4. 12:40
 12/40 A kérdező kommentje:

Persze az alapján amit írtatok valóban nem a legkorrektebb dolog, csak egy jogi kiskapu kijátszása, én ezt értem. De tényleg veszélyeztetett terhes vagyok, szóval nem arról van szó hogy jön a kistesó egy problémamentes terhességgel és úgy íratom ki magam (pedig ahogy látom a facebook csoportokban ez is egy bevett szokás).

A lényeg hogy már értem miért húzzák sokan erre a szájukat, én tényleg azt hittem hogy ez automatikusan jár csak egyeseknek nem tetszik. Innentől pedig a HR-en meg a lelkiismeretemen múlik a dolog.

2023. márc. 4. 12:47
 13/40 anonim ***** válasza:
63%

Nézd! Lépj be a Facebook "tb kisokos (nem csak) kismamáknak csoportjába. Ott valóban szakértők válaszát olvashatod, nem csak irigy károgókét,mint itt.

Kérned kell a munkaltatódtól,hogy szüntesse meg a fizetés nélküli szabadságodat, amire ő legfeljebb 30 napon belül köteles. Elkezded kivenni a szabid és akár másnaptól elmehetsz 9es kóddal táppenzre. Ez a hivatalos formája. Az már más kérdés, hogy ha korrekt vagy, akkor ezt előre lebeszéled velük és ők is rábólintanak a dologra. Viszont ez egy teljesen legális dolog, ha nem az lenne, akkor nem működne és nem lenne rá lehetőség. Én mikor bementem a munkaltatómnak bejelenteni, hogy újra babát várok, ő maga ajánlotta fel.

A Facebook csoportban amiről írtam a szakértők ugyanezen a véleményen vannak. Pedig ők valóban értenek hozzá.

2023. márc. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
53%

Engem nem érdekel ki mit gondol, az én pénztárcám, és 200 ezret nem hagyok bent stadion építésre, meg Lölőnek.

Szóltam, hogy vegyenek vissza állományba, de tp re megyek, előtte kivettem pár nap szabit, senki nem nézett rám furán, hülye lennék nem élni vele, míg fent a geeecik a szemünket kilopják.

2023. márc. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
82%
Ezzel leginkább nekem az a bajom, hogy ilyeneket meglépnek emberek, aztán csodálkozunk meg puffogunk, hogy a munkáltatók nem akarnak kismamákat meg szülő képes korú nőket alkalmazni...
2023. márc. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
90%

Jogilag teljesen rendben van. Erkölcsileg más kérdés. Írod, hogy multinál vagy, akkor én a helyedben gondolkodás nélkül meglépném.

Én nem csináltam meg, mert egy szállodában voltam recepciós, ami most ráadásul télre be is zárt a brutál rezsi miatt. Pont október végén zárt be, amikor én 7 hetes voltam, mehettem volna jogilag tp-re. De mivel a főnökömnek nulla bevétele volt ősszel meg télen, majd csak április-május környékén nyit újra, inkább megvártam most a január végét, amikor lejárt a gyes a nagyobbik gyerekemmel. Így most nincs más lehetőség, mint a táppénz. Illetve lenne, fizettethetném vele a 100 %os távolléti díjat, de nem akarok kicseszni vele. Pedig ő sem volt mindig korrekt a bejelentéseket meg juttatásokat illetően, lenne mit “behajtanom” rajta, de az egy más kérdés.

2023. márc. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
Szerintem ez inkább csak egy kis szelete az okoknak. Beléptem ezzel kapcsolatos facebook csoportba és rengetegen írják hogy a cég ajánlotta fel a lehetőséget, szóval annyira nem okozhat nagy problémát. Én sokkal nagyobb gondnak látom azt hogy kötelező visszavenniük, akármi is a helyzet náluk, vagy az állandó táppénzt a betegeskedő gyerekkel amikor már számítanak a munkájára az anyukának, vagy azt a hatalmas baromságot hogy gyed alatt is gyűlik a szabi ami szintén nagy költség lehet a cégnek. Szülőképes korú nőket amúgy sem egy életbiztosítás alkalmazni nemcsak a gyed melletti táppénz miatt, amire ha jól értem mondhat nemet a munkáltató.
2023. márc. 4. 14:17
 18/40 A kérdező kommentje:
16 igazad van, teljesen más ha tudod hogy ezzel tönkreteszel egy másik embert. Nálunk a cégnél milliárdos bevételek mellett nem fenyeget ez a veszély, ezért van "pofám" bepróbálkozni ezzel.
2023. márc. 4. 14:20
 19/40 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk (egyetemen dolgozom, közalkalmazott vagyok) MINDENKI ezt csinálja. Senkit se érdekel. Én két gyerek között visszamegyek dolgozni, de ha kis korkülönbséget akarnánk, én is ezt csinálnám.
2023. márc. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
68%

16-os vagyok, igen, ennyi, én a helyedben nem gondolkodnék egy percet sem, már rég tp-en lennék a helyedben.

Amúgy nem mondhat nemet a munkáltató. Köteles megszüntetni a fizetés nélküli szabadságodat, azt nem tagadhatja meg. Illetve nem is rúghat ki, mivel várandós vagy. Tehát nincs más választása, mint fizetni a táppénz harmadát, ha a háziorvosod kiír. De ez egy teljesen bevett szokás amúgy, engem anyám szétcsesztetett, hogy miért nem iratom már ki magam, hisz az ő idejükben is mindenki ezt csinálta már. Tényleg csak erkölcsi aggályok léphetnek fel, illetve tényleg esetleg ott bukhatsz el, hogy a munkáltatód kér rád egy ellenőrzést, hogy otthon csücsülsz-e 0-24 a táppénz alatt. De én ilyenről még nem hallottam, hogy megtörtént volna.

2023. márc. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!