Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tényleg ekkora bűn táppénzre...

Tényleg ekkora bűn táppénzre menni gyed mellett?

Figyelt kérdés

Több erről szóló kérdést is olvastam itt, de kb mindegyiknél letámadják a kismamát hogy mennyire gáz dolog, meg táppénzcsalás, meg ha véletlenül kap egy ellenőrzést és nincs otthon akkor megbüntetik.

Én itthon vagyok a nagyobbal gyeden, és veszélyeztetett terhes vagyok a kicsivel (elég problémás volt az előző terhességem is, és sajnos eddig a mostani még rosszabb). Kímélnem kell magam, de nyilván a másfél évessel mennem kell sétálni meg játszótérre. Úgy tudom jog szerint járna a táppénz (nem kis összegről van szó, nem szorulunk rá, de azért ebben a gazdasági helyzetben tudnánk mire költeni), de az itteni kérdések elbizonytalanítottak.


2023. márc. 4. 11:20
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
44%

Csak itt esnek neki mindenkinek…

Nekem a mhnkahelyen a HR is javasolta🤷🏻‍♀️

2023. márc. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
34%
Ha veszélyeztetett terhes vagy, akkor valóban lehetsz tp-n GYED mellett, viszont TP alatt nem mehetsz játszótérre, meg úgy kb. sehova. Persze senki nem fog megbüntetni, de szabálytalan. Neked kell eldönteni, hogy mi fér bele. Én is tudnék pl. lopni lebukás nélkül, mégsem szoktam.
2023. márc. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
48%
Csináld. Más véleménye meg ne érdekeljen.
2023. márc. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
Miért ne mehetnék játszótérre? Nem karanténban lennék.
2023. márc. 4. 19:38
 25/40 anonim ***** válasza:
41%
De, beteg vagy, akinek ágyban a helye... nem kávézóban, plázában, játszótéren, közértben. Ha oda tudsz menni, nem vagy beteg. Ergo nincs okod a táppénzre...
2023. márc. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:

Nem vagyok beteg :D Veszélyeztetett terhes vagyok. A táppénzes papíron is mindig rajta van hogy mettől meddig lehet kijárni. Nem büntethetnek meg azért mert abban az idősávban elmegyek boltba vagy elviszem a gyereket játszótérre. Nyilván a nyaralást lemondtuk, de azt táppenztől függetlenül, nem fogok problémás terhességgel nyaralgatni.

Értem hogy van egy réteg akik szerint táppénzre csak az mehet aki kb haldoklik de nincs ilyen törvény. Az elsővel is veszélyeztetett voltam, sajnos hamar táppénzre is kerültem de akkor is elmentem boltba, drogériába stb,sehol nem volt olyanról szó hogy nem tehetem ki a lábamat a házból.

2023. márc. 4. 20:15
 27/40 anonim ***** válasza:
63%

Neked kell eldöntened, hogy mekkora bűn. Jogilag lehetséges, elvileg ellenőrizhetnek, gyakorlatban ennek nem hiszem, hogy túl nagy a valószínűsége. Van, ahol bevett gyakorlat, van ahol nem is hallottak róla, hogy ilyet is lehet. Egy kisvállalkozást padlóra küldhet egy ilyen, egy nagy, állami cégnél vagy multinál simán lehet, hogy a munkaügyes javasolja.

Van olyan ismerősöm, aki most ezt játszotta és megértettem, mert lakáshitelt is kell fizetniük, nagyon nem mindegy az az akár millió körüli összeg, amit egy ilyen húzással mindenféle plusz munka nélkül le lehet akasztani. Én nem csinálom, már csak azért sem, mert a munkahelyen a főnököm így sem tudja, hogy miből fogja fizetni a költségeket. Mindkettő állami munkahely egyébként, csak az egyiknél most éppen úgy döntöttek, hogy nem folyósítják a megígért pénzt.

Amit személy szerint gondnak látok, hogy így is hátrányban van egy fiatal nő a munkaerőpiacon, a saját bőrömön is tapasztaltam, több ismerősnek is vannak történetei. Na most egy ilyen húzással még inkább rontja a többi nő esélyeit a kismama. Konkrét példa a családban: kisvállalkozás, fiatal nő, határozatlan idejű szerződéssel, próbaidő után kiíratja magát terhesség miatt táppénzre, majd GYES után jelentkezik, hogy fizessék ki neki a felgyűlt szabadságokat (akkor még több szabi gyűlt össze és ki lehetett fizetni). Több szabadságot kellett neki kifizetni, mint amit összesen dolgozott és akkor még ott volt a tp. 1/3-a, amit szintén a cég állt. Szerinted vettek oda utána fel határozatlan idejűre fiatal nőt? Na, nekem ezt a határozatlan idejűt kellett 6 év után kiverekednem a munkáltatónál. Ha férfi vagyok, gond nélkül megadják már korábban. Ha nem verekszem ki, akkor a 2. gyereknél nem járna majd csak a GYES. Ja és nem lenne meg a lehetősége, hogy kijátsszam ezt a jogi kiskaput a GYED-del és a TP-zel.

2023. márc. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
53%
Összegyűlik itt a sok táppénzcsaló ilyenkor mindig 😄
2023. márc. 5. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
68%

Azt mondd meg a pénzen kívül miért kéne neked táppénz? Oké, veszélyeztetett terhes vagy, de nem dolgozol, otthon vagy, tehát semmi jogos táppénzre menni.

Ha annyira kéne az a pénz, máshogy kellett volna összehozni a kistesót .

2023. márc. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
Azért kéne mert van ilyen lehetőség, ha te kaphatnál havi 300 ezret nemet mondanál rá? Pláne hogy mint kiderült nem táppénzcsalás csak egy kiskapu kihasználása.
2023. márc. 5. 09:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!