Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kinek gyermekének osztálytársa...

Kinek gyermekének osztálytársa covid gyanús és karantént rendelnek el, mégis hogyan tanácsolhatjátok azt, hogy hétvégén nyugodtan menjen csak a gyerek bárhová?

Figyelt kérdés

A tegnapi kérdés akasztott ki rendesen.

A fiú osztálytársa lett covidos, simán lehet a gyerek hordozó.


Az én egyik szeretett rokonom, pont egy ilyen gyerektől kapta el a koronavírust novemberben és halt meg. Nem volt idős, és nem volt kiegészítő betegséget.


De menjen a gyerek nyugodtan közösségbe, hiába vírusos az osztálytrása, menjen csak és fertőzze meg másnak is a nagyapját, szüleit, és halljanak meg ők is igaz?


2021. febr. 19. 11:05
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
84%

Miben nem hiszel utolsó?

Mondjuk én is szkeptikus voltam addig míg le nem vert a lábamról...

2021. febr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
91%
Lehet, hogy az intézkedés vicc, de egyéni felelősség is létezik és a szülőnek lehetne annyi esze, hogy ilyenkor otthon tartja a gyerekét vagy elmegy és letesztelteti.
2021. febr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

pont nem az intézkedésekre kell várni, hanem mi magunk kell jól meghozni egy döntést a végett, hogy jár-e más személy egészségének a veszélyeztettségével.

Ehhez nem kell semmilyen kormányzati intézkedést ledegradálni vagy éppen hiper szuper fegyelemmel betartani...


De az adott gyermek esete jól példázza a másra nem tekintettel lévő felelőtlen szülői viselkedést, ami miatt emberek halhatnak meg.

Nekem ezzel a hozzáállással van bajom.

2021. febr. 19. 11:29
 14/27 A kérdező kommentje:
pont azt írtam, amit 12-es is.
2021. febr. 19. 11:30
 15/27 A kérdező kommentje:

az nem hisz benne, aki

1, nem kapta el

2, ismerősei között sem volt semmi haláleset, komolyabb megbetegedés


azok nem hisznek, és azt terjesztik, hogy nincs is vírus.

2021. febr. 19. 11:30
 16/27 anonim ***** válasza:
22%

Mindennap kontaktom volt kamionosokkal, beszállítókkal, ugye egyik kollégám betegen (Covidosan) járt dolgozni.

Nem kaptam el, de más se. Se a párom, se a gyerekem, se senki a környezetemben. Semmivel nem több mint egy influenza, csak kapott egy szép nevet, illetve az időseket átsegíti a túlvilágra. Ennyi.

Párom főnöke inkább kifizeti a bírságot, de nincs az az isten, hogy maszkot feltegyen. Már én se hordom, bár a mi városunkban meg is szüntette a polgármester.

2021. febr. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
87%
Jól van, 16-os, ügyesek vagytok. Mondd ezt az egészségügyi dolgozóknak, hogy semmivel sem több, mint egy influenza...
2021. febr. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

16: De több, mint egy influenza.

A családtagom az influenzát elkapta már számtalanszor, amit átvészelt egy hetes otthon tartózkodással. Amikor a koronavírust kapta el, akkor egy hét alatt ráment a tüdejére és bumm, bele is halt. Szerinted, ez ugyanaz, mint az influenza?

Olvastál arról, hogy hosszú távon mit okoz ez a vírus? Az idegrendszerrel, a tüdővel? Olvastál-e a citokin viharról?

Nem ugye?

Akkor ideje, hogy tájékozottabb légy kedves 16-os válaszoló

2021. febr. 19. 11:36
 19/27 anonim ***** válasza:
25%

Nem fogom kétségbe vonni amit írtál, de akkor sem tudok ebben hinni, ne haragudj.

Egy gyenge immunrendszert könnyen megtámad bármi, ezt tudjuk. Ha ez a Covid, akkor a Covid. Ha az influenza viszi el, akkor az.

2021. febr. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Azért nem hiszel, mert ahogy írtad, se te, se más a környezetedben nem tapasztalta meg súlyos oldalát. Elmondom, neked, hogy tavasszal én is szkeptikus voltam, pont úgy voltam vele, hogy csak az idős legyengült betegeket támadja, akik már úton vannak a fény felé... de tévedtem. Ahogy te is nagyon tévedsz. Nem csak a gyenge immunrendszerűeket támadja, hiszen, ha hallgatnál híreket is, számtalan sportoló kapta el súlyos lefolyásban és közülük sajnos hunytak is el.

Ezt legyél szíves ne keverd az influenzával, mert magadat teszed nevetségessé

2021. febr. 19. 11:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!