Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kinek gyermekének osztálytársa...

Kinek gyermekének osztálytársa covid gyanús és karantént rendelnek el, mégis hogyan tanácsolhatjátok azt, hogy hétvégén nyugodtan menjen csak a gyerek bárhová?

Figyelt kérdés

A tegnapi kérdés akasztott ki rendesen.

A fiú osztálytársa lett covidos, simán lehet a gyerek hordozó.


Az én egyik szeretett rokonom, pont egy ilyen gyerektől kapta el a koronavírust novemberben és halt meg. Nem volt idős, és nem volt kiegészítő betegséget.


De menjen a gyerek nyugodtan közösségbe, hiába vírusos az osztálytrása, menjen csak és fertőzze meg másnak is a nagyapját, szüleit, és halljanak meg ők is igaz?


2021. febr. 19. 11:05
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
85%

Kedves hitetlenkedo, én kórházban dolgozom, és képzeld el, hogy nem egy sima influenza, ami az időseket atsegiti a tulvilagra, hanem a 40evesek is belehalnak (más alapbetegseg nélkül), nem egy ilyen eset volt nálunk, most pl egy 25 éves srác van lelegeztetogepen joideje nálunk, szintén alapbetegseg nélkül. Lehet olvastad a neten, a múlt héten egy 34 éves anyuka halt meg covidban, pár órával szülés után, az idősebbik gyereke 2 éves volt. Szintén alapbetegseg nélkül.


Ja, biztos mindegyiküknek gyenge volt az immunrendszere, micsoda pech! Hát istenem, ez a világ rendje, ha már megszulettek, számolniuk kellett vele, hogy egyszer meghalnak! Ennyi! Nem is értem, miért is vannak az emberek megrémül e, tényleg teljesen alaptalanul....


Ja képzeld, annak ellenére hogy kórházban dolgozom, meg én sem kaptam el a vírust, sőt a kolléganőm aki elkapta, szinte semmi tünetekkel, meg sem fertozte a férjét meg a 4 gyereket! Szóval nem is értem, hogy az a naponta kB 10 ember, aki csak nálunk kerül felvételre, levegő után könyörögve, mit dramatizalja túl az egészet, mikor ez csak egy szépen csengő kitalált betegség!

2021. febr. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
83%
Aki nem kapta el örüljön. Én kifeküdtem tőle,az autoimmun beteg páromnak meg semmi baja nem volt. Attól létezik. És baromi ijesztő mikor jönnek a tünetek és olyat érzel amit soha előtte,egyetken infulenzánál sem.
2021. febr. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
38%

#12-13 csak úgy nehéz döntésest hozni, ha nem közlik velünk. Nálunk már létrejött egy csoport az óvónők nélkül és ott tájékoztatjuk egymást. Eddig sem.az óvónőktől tudtuk meg, hanem a másik csoport anyukájától vagy a csoportból.

Azért vicc, mert nem hagynak dönteni, mivel nem is tájékoztatnak.

2021. febr. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
36%
Kedves hitetlen. Kívánom kapd el. Ne legyen szövődményed és ne halj bele, csak fuldokolj 1-2 hétig, és ne legyen szabad lélegeztető.
2021. febr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
30%

Én is azt írtam, hogy menjen. Tudod miért? Mert rohadtul unom már ezt az egészet.

Pedig az elején még komolyan vettem. Odafigyeltem, erre biztattam másokat is, talán még kicsit meg is ijedtem.

Aztán eltelt egy év, és ott tartunk, hogy emberek tízezreinek nincs munkája, vállalkozások, családok, megélhetések mennek tönkre, egy élet munkája akár. És miért? Mert van egy vírus, aminek globálisan kb 2% a halálozási aránya, és 99%-ban öregek és/vagy betegek halnak meg benne.

Ez nyilván nagyon szomorú, eszemben sincs azt mondani, hogy az ő életük nem számít, de szétcseszni a gazdaságot, és embereket juttatni az utcára meg csődbe a munkájuk ellehetetlenítésével, a vállalkozásaik, üzleteik, stb bezárásával, az sem jobb semmivel.

Az idős, beteg, vagy csak szimplán fostos embereket az égvilágon senki nem akadályozná meg a maszkviselésben, a távolságtartásban, az otthon maradásban meg a napi 40 kézfertőtlenítésben (mert ugyebár a rettegett covid a szappanos kézmosástól kinyiffan, ez jól jelzi a komolyságát...) akkor sem, ha közben a többieket hagynák élni.

És a legrosszabb, hogy egyre biztosabb vagyok benne, hogy ennek a hisztériának meg a korlátozásoknak sosem lesz teljesen vége, oltás ide vagy oda.

2021. febr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
78%
Nem csak tünet nélkül, van aki tüntettel is jár dolgozni meg ahová akar/tud. Mert nem érzi magát annyira szarul, hogy otthon maradjon. Nem fordul orvoshoz, nem derül ki mi volt a baja. Arra nem gondol, hogy közben mennyi embernek adja tovább, akik épp lehet belehalnak, vagy csak simán irtó szarul lesznek, nem úgy mint ő. Nekem is van olyan felfogású ismerősöm, aki biztos benne, hogy elkapta már, de direkt nem ment el tesztre, nehogy papírja legyen róla. Borzalom. De amúgy a korona előtt is rengetegen jártak iskolába vagy dolgozni betegen - azért most talán a többség mégis jobban odafigyel, legalábbis ezt remélem.
2021. febr. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos sok ilyen ember van. Nálunk a többség. Most írt az ofő, hogy az egyik osztálytársunk édesapja covidos, és hogy az iskola igazolja, ha valaki úgy dönt, hogy otthon fogja a gyerekét. Mindegyik szülő visszaírt, hogy már miért kéne otthon maradni a gyereknek? Meg ki vigyáz akkor a gyerekre, nincs szabija. 7. osztály.

Bennem 2 dolog merült fel:

1. Van vagy 27-30 nap szabija, nem tud pár napot erre szánni?

2. De mégis miért kéne? 13-14 éves gyerekek. Meghal otthon egyedül, vagy mi?

Most tényleg ez a rizikó, nem az, hogy hazaviszi a nagymamának, és az meghal? Tényleg nem értem az embereket.

2021. febr. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!