Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Januári születésű fiút mikor...

Januári születésű fiút mikor vinnél iskolába?

Figyelt kérdés
6 év 8 hónaposan vagy egy évvel később? Az óvónők elengednék, de ha szeretnénk maradhat. Most szeptember óta jár ebbe az oviba, a régi borzasztó rossz volt. Itt kinyílt, fejlődik. Alkalmazkodó gyerek, de nem vagyok biztos benne, hogy jót tesz egy újabb váltás. Teljesen átlagos, remek logikával, viszont félek, hogy a mai elsősök mellett nem lesz elég érett. Az iskola gyerekbarát, szuper suli, nem versenyistálló.
2017. dec. 30. 14:54
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
20%
Inkább egy évvel később vinném. Inkább felkészültebb, nyitottabb és "okosabb" legyen a többieknél, mint zárkózottabb, kisebb és félénkebb. Az utóbbi könnyebben megtörténhet, ha 6 és 8 hónaposan viszed. De persze te ismered a gyermeked, ez sem mindenkinél van így, van, aki ennyi idősen is tök jól elvan.
2017. dec. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
90%
az én kisfiam márciusi, és igen, 6 évesen ment iskolába. Egyáltalán nem bántuk meg, sőt... A gyerek SZERET iskolába járni, elmondása szerint jobban, mint óvodába, nagyon ügyes, alkalmazkodó és türelmes és bizony szerintem kb. egy 8 éves gyerek szintjén van...Ebben a korban nagy a szórás, előfordul, hogy egy 8 éves gyerek inkább 6 éves szintjén van, és egy 6 éves meg megüti a 8 éves szintjét. Az számít, hogy a gyerek milyen érettségi fokot üt meg, meg tud-e ülni egy helyben stb. Kisfiam sorra írja a 100%-os felmérőket, és nem fáradt.
2018. jan. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
89%
előző vagyok, van egy ismerősünk, aki pedagógiai programokat ír, Ő mondta, hogy van egy pillanat, amikor a gyerek gondolkodása kinyílik, és azt kell "elkapni". És szerinte bizony árt, ha az iskolaérett gyerek az oviba marad, ahol bizony még a nagycsoportosok között is előfordul a cumi, és a bepisilés is.
2018. jan. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem 6 év 8 hónaposan vidd, ha úgy látod, menne neki :)
2018. jan. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha iskolaérett, biztos nem tartanám vissza, menne rendes időben, hat évesen. Nagyon nem értek egyet azzal, hogy mindenáron maradjon a gyerek még egy évet, rengeteg olyan gyerekkel találkoztam, aki az ovi utolsó évére (amikor már pluszban volt ott) kifordult magából, unatkozott, kevés volt már neki az óvoda.

A kisebbik fiam februári, ha azt állapítják meg, hogy iskolaérett, biztos, hogy nem fogom visszafogni, menjen csak iskolába. Pont emiatt a felesleges visszatartás miatt érzi sok szülő, hogy az ő normál időbe iskolába kerülő gyereke kicsi a sok túlkoros mellett.

2018. jan. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha nemmvagy biztos magatokban vid nevelési tanácadóba ott feomérik és elmondják mit javasoonak. Énnvéleményem. Ha érett a fiad a sulira én nem várnék. Ha visszatartod amikor nem kellene az is árthat nemm csak a korai iskola kezdés. Lányom 6 évesen kezte a sulit. Ő egyértelműen érett volt rá. Szépenn veszi az akadályokat. Ő a fiatalabbak közé tartozik semmi hátránya nincsen. Egy jó tanítóval ha elárad napköben sem lesz gondja. Beszélges a fiaddal ő is mit szeretne.
2018. jan. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:

"a mai elsősök mellett"


Miért? Milyenek a mai elsősök? Lehet azt tudni előre, hogy akikkel ő együtt fog járni, azok milyenek? Főleg ha tekintetbe vesszük azt is, hogy még maguk a szüleik se tudják, hogy engedjék-e őket iskolába ősszel vagy ne...

2018. jan. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
Ő nem szeretne menni. Most sokkal tudatosabban figyelem őt es a következők bizonytalanítanak el: pl. ha kiteszem a ruháját reggel , megkérem h öltözzön, akkor mire visszamegyek, ott ül az ágy szélén pizsiben és babrál vmit. Ha szóvá teszem, rögtön megsértődik. A difer tesztje 78 % lett ( 5.5 évesen mondjuk). Viszont 2 foga már kicserélődött és nagyon szabálykövető, nyugodt, kiegyensúlyozott okos gyerek.
2018. jan. 6. 05:30
 19/36 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!

Na hogy döntöttetek?

2018. jan. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező az én elsős lányomat is noszogatni kell öltözés kapcsán. Viszont az iskoláról ódákat zeng szeret is oda járni. Nagyon jó tanítója van. Nagyon érzi mikor fáradtabbak a gyerekek. Olyankor nem kapnak házit pl.
2018. jan. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!