Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Januári születésű fiút mikor...

Januári születésű fiút mikor vinnél iskolába?

Figyelt kérdés
6 év 8 hónaposan vagy egy évvel később? Az óvónők elengednék, de ha szeretnénk maradhat. Most szeptember óta jár ebbe az oviba, a régi borzasztó rossz volt. Itt kinyílt, fejlődik. Alkalmazkodó gyerek, de nem vagyok biztos benne, hogy jót tesz egy újabb váltás. Teljesen átlagos, remek logikával, viszont félek, hogy a mai elsősök mellett nem lesz elég érett. Az iskola gyerekbarát, szuper suli, nem versenyistálló.
2017. dec. 30. 14:54
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Többekkel beszéltem,marad végül oviban. Egyrészről jobb tanítónénik lesznek 2019-ben, másrészt elég komolyan sportol, amit suli mellett nem tudnánk kivitelezni. Remélem nem volt rossz döntés.
2018. jan. 29. 03:29
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj kérdező, de ez most komoly? Azért megy majdnem 8 évesen iskolába mert komolyan sportol most?

Na ezért tartunk ott h mindenki 7,5-8 évesen kezdi az iskolát komoly indok nélkül, hátrányba hozva azokat, akik 6,5 évesen kezdik.

2018. jan. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

re22. Ez tényleg így van. Van egy nyár eleji kisebb gyerekünk, az egyetlen indok amiért nem javasolják, hogy iskolába menjen, hogy ő lenne valószínűleg a legkisebb az osztályban.

Kérdező, nálunk a komolyan sportoló decemberi fiú 6 év 9 hónaposan ment suliba és egyáltalán nem bántuk meg. Pont jókor. Én egyáltalán nem támogatom a 8 éves iskolakezdést.

2018. jan. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
És jövőre abbahagyja? Enyém májusi. 7 évesen kezdd csak, mert ő nem volt eleg érett még tavaly, de így is sokat agyaltunk, mert szívem szerint vittem volna.
2018. jan. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
Pont ez a rémálma csomó anyukának. Nagy dilemma hogy a szépen fejlődő 6 évesét beadja-e az első osztályba nagy 8 éves "lovak" közé. Mi sportiskolába szeretnénk vinni a kicsit, aki áprilusban lesz 6. Már volt az iskolai hívogató és olyan túlkoros gyerekeket láttunk, hogy nagyobbak voltak az ottani már iskolás elsősöknél. Nálunk óvoda ilyet nem is engedne, óvodába se tudnak mit kezdeni 8 éves gyerekekkel. Alsóban meg brutál nehéz a tanítónéniknek egy 2.osztályban, hogy az egyik 8 éves kisgyerek 8 éves a másik meg már 10 felé járó kiskamasz aki káromkodni és verekedni tanítja a kicsiket. Több ilyen szülői értekezletről hallottam már ami erről szólt. Azt már nem is mondom, hogy mennyire gáz 20 évesen érettségizni..ja és a sportban a születési év számít az összes versenyen, tehát mindig le lesz maradva a saját korosztályától.
2018. jan. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
0%
Ha ti így látjátok jónak, nem baj, hogy nem ment. De az én lányom is 20 évesen fog érettségizni kedves Utolsó, de nem azért, mert 8 évesen ment suliba. Épphogy betöltötte a 7-et, szóval alapból 19 évesen érettségizne, de olyan gimibe jár, ahol van egy plusz nyelvi év.
2018. jan. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: és jó az szerinted, hogy 20 évesen érettségizik? Ha egyetemre megy, ami 5 éves, lehet hogy nem is veszik fel elsőre, vagy halasztania kell, jó eséllyel 26-27 évesen fog diplomát kapni, ekkor lesz pályakezdő... Ez nagyon sok. Mindig csak 1-1 évről van szó, de ha ezek összeadódnak nagyon kitolódik minden. Nekem 28 évesen már 5 év munkatapasztalatom volt és gyereket szültem.
2018. jan. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
A legfiatalabb lenne, már csak ezért sem vittem. 19 évesen fog érettségizni,de ha 20 lenne sem zavarna. Ma 7 éves kor alatt nem nagyon kezdenek sulit, erről viszont nem én tehetek. Vittem volna, ha 6 évesek lennének, de nem azok vannak többségben.Nem szeretném hátrányba hozni.
2018. febr. 4. 13:34
 29/36 anonim ***** válasza:
Minden osztályban van olyan, hogy legfiatalabb gyerek...7 év 8 hónaposan már túlkoros szerintem. Elvégre nem épphogy 6 évesen kezdett volna idén sem, hanem 6 év 8 hónaposan... Na mindegy, te tudod, de én ezt az egészet nagy hülyeségnek tartom amúgy.
2018. febr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
De így meg a legidősebb lesz, ami szerintem rosszabb...
2018. febr. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!