Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Felköszöntenéd a gyereked...

Felköszöntenéd a gyereked tanítóját szülinapján?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nem jó a téma, de nem tudom, hol kérdezzem. Hamarosan születésnapja lesz. Nem ismerem túlzottan, de rendkívül szimpatikus ember és NAGYON sokat tett azért, hogy a gyerekem minél zökkenőmentesebben vegye az első osztály nehézségeit.

Szóval magánakcióra gondoltam akár úgy, hogy a gyerek köszönti fel, akár én (ilyen szempontból mindegy, ha én, akkor gyerekkel együtt természetesen).

Azt sem tudom, mi lenne a megfelelő ebben az esetben. Egy szál virág, vagy elegendő csak boldog születésnapot kívánni? Vagy valami más ötlet esetleg?

Vagy már a gondolat is hülyeség?



2018. febr. 21. 12:39
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
80%
Nyalizasnak tunne, max egy Facebook uzenet toled, ennyi. Felesleges ebbe belevonni egy 6 evest.
2018. febr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 A kérdező kommentje:
a tanítványnak nincs is köze a fb oldalához, de én nem is a tanítványa vagyok. És mivel a kommunikáció jórészt egy fb-csoportban megy a szülők és a tanítók között, így egyértelmű, hogy látjuk ezen adatait a másiknak.
2018. febr. 21. 14:58
 13/66 anonim ***** válasza:
58%
Igen felköszöntöttük szülinapja alkalmából,a másik tanárnénit névnapkor,az egyik egy csokit a másik egy rafaellót kapott.Ettől még ugyanolyan következetes a gyerekemmel mint eddig.És hogy miért? Nem nyalásból,mert a gyerekem így is úgyis ügyes,és nekem ő a legokosabb (akkor is ha nem) hanem mert ez egy fajta köszönet is,hogy köszönjük a fáradozásod.A gyerekem az oviban amúgy Karácsonykor is kikönyörögte (sírva!!!!) hogy ő akar ajándékot vinni az óvónőknek,dajkáknak mert Karácsonykor meg kell ajándékozni azokat akiket szeretünk,és ő szereti őket.Vettünk hármójuknak 3 db aranyos Karácsonyfadíszt a százasban 250ft/db volt,és olyan örömmel vitte,hogy az engem teljesen meghatott.Mikor utolsó nap mentünk akkor orchideát kaptak és édességet (nyilván nem nyalizásból hiszen ha azért akkor nem adtam volna mert már mindegy) ez egy hála részemről,a gyerek meg örül,hogy kedveskedhet.
2018. febr. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
0%
Rajzoljon neki valamit a gyerek,ha nagyon hálálkodni akar; amúgy én nem tom.
2018. febr. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
75%
*pénzt költeni rá az nem feltétlenül hálálkodós, hanem lekenyerezős, meg lefizetős lehetne; amivel a szüleje be akarhat nyalni, hogy kivételezzen a gyerekkel a tanár, és minél jobban előnyben részesítse a gyereket. Szóval nem gondolnám, hogy a szülőnek így jó ötlet oda belekontárkodni a tancsi meg a gyerek viszonyába. Tehát kicsit úgy tűnne tőle talán, mintha a szülő megpróbálná lekenyerezni a tanárt. Gyanús lenne, hogy a gyereknek meg nincs is saját keresete, és akkor a maradék zsebpénzét meg valami többezresre költi a tanárnak önszántából, mert neki ez így a jó. Meg hogy ezért nem fog odaállni a szülő elé, hogy légyszi vegyünk már neki valami ajándékot. Akkor meg automatikusan nyilvánvaló lesz, hogy a szülő akarta és nem a gyerek; és a szülő akarta ráerőltetni a gyerekre , hogy adja oda. Meg amúgy a gyerek önmagától nem is látná, hogyha még tanítónéniről van szó, akkor a gyerek még olyan kicsi, hogy hivatalosan nem is lehetne fészbukja, ahol meg kiszúrhatná, meg ott flangálna, meg érdekelné, hogy mikor van a tanítónak a szülinapja. Szóval vészes ez a nyalizás kicsit. Szal igazából inkább nem csinálnám.
2018. febr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 A kérdező kommentje:

Nem a gyerek akar hálálkodni, hanem én.

Tudom, persze, arra ott van a pedagógus nap. De valahogy úgy érzem, az kevés. Úgy érzem, újra és újra meg kell köszönnöm, hogy ilyen, így viselkedik, hogy ennyit ad és csak ad a gyerek(ek)nek.


Névnapjára vitt a gyerek virágot, de az valahogy természetesnek tűnt, hiszen a névnap tényleg mindenki számára nyilvános.

2018. febr. 21. 15:30
 17/66 anonim ***** válasza:
28%
Eddig mindenki örült neki,és sem előny,sem hátrány nem származott belőle.Nem mindenkinek gáz a figyelmesség,és nem mindenki olyan kiégett,hogy hátsó szándéknak vegyen egy bonbont vagy egy rafaellót.
2018. febr. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 A kérdező kommentje:
Igen, én is csak valami apró figyelmességre gondoltam, semmi többre. Nem ezrekre, hanem egy szál virágra vagy cserép jácintra, stb.
2018. febr. 21. 15:35
 19/66 A kérdező kommentje:

Nem a tanító és a gyerek viszonyába akarok belekontárkodni. Ez a tanitónéni és az én viszonyomról szólna. A gyerek igazából még szerintem felmérni sem tudja, hogy ő mennyit kap ettől az embertől, de néha belegondolni is félelmetes, hogy mennyire csak nekik él.

De az is lehet, hogy majd kreatívkodok valamit otthon és azzal köszöntjük fel. Akkor az olyan adtunk is valamit, de mégsem kellemetlen senkinek, mert nem lehet számszerűsíteni a dologt. vagy ez is hülyeség?

2018. febr. 21. 15:40
 20/66 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ne edd magad ilyesmi miatt.Ha egy cserép virággal megvehető lenne az a tanár,akkor már régen rossz.Van aki mindenben a rosszat látja.Akár rajz,akár kreatív,vagy csoki vagy egy cserép virág,szerintem mindegyik ugyanazt jelképezi,ugyanazzal a szándékkal
2018. febr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!