Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Felköszöntenéd a gyereked...

Felköszöntenéd a gyereked tanítóját szülinapján?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nem jó a téma, de nem tudom, hol kérdezzem. Hamarosan születésnapja lesz. Nem ismerem túlzottan, de rendkívül szimpatikus ember és NAGYON sokat tett azért, hogy a gyerekem minél zökkenőmentesebben vegye az első osztály nehézségeit.

Szóval magánakcióra gondoltam akár úgy, hogy a gyerek köszönti fel, akár én (ilyen szempontból mindegy, ha én, akkor gyerekkel együtt természetesen).

Azt sem tudom, mi lenne a megfelelő ebben az esetben. Egy szál virág, vagy elegendő csak boldog születésnapot kívánni? Vagy valami más ötlet esetleg?

Vagy már a gondolat is hülyeség?



2018. febr. 21. 12:39
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 A kérdező kommentje:

Nem értem még mindig. Valakit a munkhelyén miért nem köszönthetek fel magánemberként? Nem órára vonulok be fanfarral, tüzijátékkal, táncos fiúkkal...


Én is közfeladatot ellátó személy vagyok, de soha nem volt még kellemetlen, ha valaki itt a munkahelyemen kíván boldog szülinapot.


De oké, túlragoztuk, értem, hogy bunkóság, csak a tahók csinálnak ilyet. Fogtam az adást, megoldom máshogy.

2018. febr. 22. 13:37
 42/66 anonim ***** válasza:
66%
Hát ha nem esik le, hogy mi a különbség a magánélet és a munkahely között, akkor nagy hiba van nálad
2018. febr. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
66%

De akkor miért kérdezted egyáltalán, ha már eleve eldöntötted?

Ha nem is számít, hogy a többség szerint nem illik, nem helyes?

2018. febr. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 A kérdező kommentje:

Azért írtam ki, mert nem döntöttem el eleve. Csakhogy az olyan jellegű építő hozzászólások, mint hogy tahó vagyok, mert eszembe jut bárkinek is a munkahelyén azt mondani, hogy boldog születésnapot, leginkább arról győzött meg, hogy az a tahó, aki ezt a választ írta, tehát nem szeretnék ilyen emberhez hasonlítani.


És vagyok olyan lelki szegény, hogy még mindig nem értem, hogy a tanító a munkahelyén nekem miért is ne lehetne magánember. Nem tanítás közben, de amikor megyek a gyerekért és ő is készülődik haza, miért ne? Nem vagyunk haverok, de amikor egy balesetem után mentem a suliba, megkérdezte, hogy jobban vagyok-e már (jajj, lelki szegény a tanító is, hiszen ez nem tartozik a munkájához, igazából neki a szülőhöz köze nincs), mint ahogy az is érdekli, hogy a gyerek iskola után mit csinál, mesél, mennyit játszik, alszik.

Ő számon tartja a gyerekek születésnapját, névnapját, én azt gondoltam természetesnek, hogy ezért én is az övét. A kérdés igazából csak a köszöntés mértékét hivatott behatárolni, de tényleg vettem a lapot, hogy ez nem szokás, és az a bunkó, aki boldogszülinapozik egy iskolában.

2018. febr. 22. 15:17
 45/66 anonim ***** válasza:
56%
Nem gondolom hogy tahó lennék. Az én gyerekem mindig köszöntötte a tanárokat névnapkor meg évzárón is. Akkoriban még nem ünnepelték a pedagógusnapot. Szülinapot soha. Persze ez még a facebook korszak előtt volt.
2018. febr. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
86%
Ha 40 válaszból 38 szerint nem illő, akkor esélyes, hogy ne illő, nem gondolod?
2018. febr. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
68%

45.

Ez érdekes.


A pedagógusnapot ünnepelték az 50-60-70-80.as években is.


Mikor törölték el?

2018. febr. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
72%
Nem törölték el. Általános iskolás gyerekem iskolájában nem ünnepelték. Középsuliban már igen.
2018. febr. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
52%
A pedagógus nap régóta ünnep, de a legtöbb helyen ilyenkor nincs semmi ünnepség, a szulo "feladata" észben tartani.
2018. febr. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
90%
Nem igaz hogy a legtöbb helyen semmi nincs. Max. nem tudunk róla. Van ahol letendezik nagyszünetben, máshol meg délután van a tanároknak beszélgetős program.
2018. febr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!