Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Felköszöntenéd a gyereked...

Felköszöntenéd a gyereked tanítóját szülinapján?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nem jó a téma, de nem tudom, hol kérdezzem. Hamarosan születésnapja lesz. Nem ismerem túlzottan, de rendkívül szimpatikus ember és NAGYON sokat tett azért, hogy a gyerekem minél zökkenőmentesebben vegye az első osztály nehézségeit.

Szóval magánakcióra gondoltam akár úgy, hogy a gyerek köszönti fel, akár én (ilyen szempontból mindegy, ha én, akkor gyerekkel együtt természetesen).

Azt sem tudom, mi lenne a megfelelő ebben az esetben. Egy szál virág, vagy elegendő csak boldog születésnapot kívánni? Vagy valami más ötlet esetleg?

Vagy már a gondolat is hülyeség?



2018. febr. 21. 12:39
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
69%

Attól, hogy nyilvános adatkent fent van születésnapja, még nem kell megkoszonteni. Ha fent van a házassági évfordulója, ahhoz is gratulálsz?

Nem kell neki semmit extra megkoszonni, nem kell megkoszonteni olyan unnepen, ami magánügy. Magad is kellemetlen helyzetbe hozod, meg őt is. Nálunk a bölcsis gondozonok voltak jó ismerősök, lévén a húgom is ott dolgozott, így mi megkoszontottuk őket : bölcsőde kívül, amikor vendegsegbe mentünk hozzájuk, ahová meghivtak. Eszembe nem jutott, hogy a bölcsiben, ahol ők hivatalos személyek, a maganeletet bevonjuk. Ott nevnapi a, pedagógusnapra kaptak ajándékot és köszöntést.

2018. febr. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
50%
Nem hiszem el, hogy itt majnem mindenki szerint frankón az a kellemetlen, ha felköszöntöd a születésnapján és nem az, ha nem. Kinek esik rosszul az, ha megköszöntik? Ki az aki arra gondol a köszöntés után, hogy “ez meg hogy mert felköszönteni, a születésnapom a magánügyem?!” Annyira természetes, hogy akinek tudom mikor van a szülinapja annak odabökök legalább egy “boldog születésnapot” felkiáltást és egy mosolyt, akár a tanárnő az, akár a szomszéd, akár a postás. Annál kellemetlenebb pedig nem igen létezik szerintem, hogy a Facebookon írsz valakinek a születésnapján akivel minden nap találkozol. Azt mondjátok magánügy, de azért írjon a 200 ismerőséből 200 a falára személytelen bejegyzést mintsem kedvesen felköszöntsék a való világban.
2018. febr. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
93%

Nem köszönteném meg. Értem, hogy kérdező hálás vagy a tanárnak, de ne így fejezd ki. A tanár sokat segített a gyereknek, de ez a munkája. Nem kell külön megháláni. Azzal teszel a tanárért a legtöbbet, ha a gyerekedet megtanítod fegyelemre + együttműködő partnere vagy a tanárnak. Hidd el nem kell több.

A tanár szülinapja igenis magánügy. Van iskola, ahol el se fogadnak ajándékot.

2018. febr. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
61%

22!


En pl letoroltem a Facebookrol a születésnapomat, mert halálra idegesített, hogy a távoli ismerőseim, akik amúgy nem tudják higy mikor van, kuldozgettek a boldog szülinapot uzeneteket. Minek? Mi oszintwseg van benne? Ennél már csak a boldog Nevnapot üzenet a rosszabb, amikor az adott napon az illető bejeloli az összes adott nevű ismeroset.

Szülinapot jó barátnal, csaladtagnal tartunk számon, távoli ismerősnel, tanarnal, orvosnál, postasnal, stb nem. Ugyanígy nem köszöntjük fel a kvázi vadidegent a házassági évfordulóján, az unokája keresztelojen, a fia körülmetélése napján. Magánügy. A nevnap nem az, köszöntés akkor, vegyen neki ajándékot pedagógus napra, karácsonyra, esetleg húsvétra, de születésnap nem tartozik se a diakra, se a szulore. Egy kivétel van, ha az adott intézményben szokás a születésnapok közös ünneplése

2018. febr. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
57%
Ez nem kedvesseg. Ez tolakodas. De nehez felfogni, ugy latszik.
2018. febr. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
81%

Ahogy kettovel elottem irtak.

Nekem annyira atlatszo ez a facebook szuletesnapkor a tolongas!

A szuletesnap csaladi ugy!

En sem irtam a facebookra ki, akinek fontos vagyokaztudja es felkoszont.

Nover vagyok, nem orulnek ha a betegeim kikutatbnak a szulinapom es tolongananak hazi keszitesu ajandekkal ( amit irtal )

2018. febr. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A születésnap családi dolog.


Névnapon köszöntheted. az a jó.

2018. febr. 22. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva nem gondoltam, hogy ekkora ellentábora lesz a dolognak. Én csak nem akartam túlzásba esni, aztán itt végül kiderült, hogy 10-ből 9-nek eszébe sem jutna felköszönteni. Engem ez meglepett. Én azt gondoltam, hogy ez figyelmesség lenne, semmi más.

Ettől függetlenül aki normálisan válaszolt, azoknak ment a zöld kezecske ;)


Névnapján amúgy felköszöntöttük, annak örült.

Írtátok itt a karácsonyt, húsvétot. Utóbbinál nem szokás különösképpen ajándékozni, főként nem felnőttet, a karácsony pedig ezerszer inkább családi ünnep, mint a születésnap. Szóval ezek előtt teljesen értetlenül állok.

2018. febr. 22. 07:34
 29/66 anonim ***** válasza:
82%
Karácsonykor, húsvétkor SEM ajándékozzuk a tanárt. Amikor igen, az a pedagógusnap, az évzáró, esetleg a névnap. Máskor nem.
2018. febr. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
29%
A karácsony és a húsvét nem családi ünnep, hanem vallási, ami sok országban munkaszüneti nap is. Ezeken a napokon simán megajandekozhatsz olyan embert is, akihez annyira nem állsz közel. Mi osztály szinten ajandekoztunk karácsonykor és húsvétkor is, de volt sok olyan, aki ezeken az ünnepeken egyénileg is adott. Nem kötelező, bár szerintem karácsonykor mindenütt szokás, mindenesetre egészen biztos, hogy kevésbé tolakodó, mint egy szülinapi ajándék. ...
2018. febr. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!