Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Felköszöntenéd a gyereked...

Felköszöntenéd a gyereked tanítóját szülinapján?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nem jó a téma, de nem tudom, hol kérdezzem. Hamarosan születésnapja lesz. Nem ismerem túlzottan, de rendkívül szimpatikus ember és NAGYON sokat tett azért, hogy a gyerekem minél zökkenőmentesebben vegye az első osztály nehézségeit.

Szóval magánakcióra gondoltam akár úgy, hogy a gyerek köszönti fel, akár én (ilyen szempontból mindegy, ha én, akkor gyerekkel együtt természetesen).

Azt sem tudom, mi lenne a megfelelő ebben az esetben. Egy szál virág, vagy elegendő csak boldog születésnapot kívánni? Vagy valami más ötlet esetleg?

Vagy már a gondolat is hülyeség?



2018. febr. 21. 12:39
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 A kérdező kommentje:

azon már rég túl vagyunk, hogy ezek vallási ünnepek, hiszen ahol munkaszüneti nap, ott lényegében mindenkire ráerölteti az állam, még a buddhistákra is. De ez most nem téma. Szerintem karácsonykor sokkal kellemetlenebb helyzetbe lehet hozni az embert azzal, hogy én kaptam, és eszembe sem jutott, hogy én is adjak. Persze, nem azért adja az ember, mert viszonzást vár, de nekem kapó félként igenis kellemetlen lenne.

Arról nem is beszélve, hogy pl az én 7évesem hisz az angyalokban és a nyúlban, nem is gondolná, hogy mi adunk másnak ajándékot.

De mindegy, mert ez nem is volt kérdés.


De ami most elgondolkodtatott, hogy vajon mennyire illő az, hogy miközben tudom, hogy mikor van a szülinapja, én mégsem köszöntöm meg legalább szóban.

Mert ha nem tudom, hogy mikor van, akkor nyilván nem... de mivel tudom, így olyan, mintha bunkó lennék.

Basszus, még a nőgyógyászomnak is kívántam boldog szülinapot, amikor pont a napján futottunk össze.

2018. febr. 22. 12:44
 32/66 anonim ***** válasza:
63%
Hát érdekes, én pl nem tudom a nőgyógyászom születésnapját. ... Sot, higy őszinte legyek, a csaladtagjaimon és pár közeli baratomon kívül senkiet nem tudom.
2018. febr. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 A kérdező kommentje:
Az rendben van, hogy nem tudod. DE ha már egyszer tudod, akkor nem bunkóság nem kívánni boldog szülinapot? Olyan, mintha sunnyogna az ember, mert "hátha nem jön rá, hogy én tudom, hogy ma van neki".
2018. febr. 22. 12:55
 34/66 anonim ***** válasza:
65%
Nem bunkóság. Miért lenne az? Nincs márpedig muszáj Boldog ezt meg azt kívánni törvény. Mellesleg honnan tudod? Közölte anno, higy Jó napot kívánok, doktor Kis Aladár vagyok, május 18an van a születésnapom?
2018. febr. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 A kérdező kommentje:
Szerintem tök mindegy, hogy honnan tudom.
2018. febr. 22. 13:04
 36/66 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező, nem érted a lényeget!!! A tanárnak az iskola a munkahelye, ő ott hivatalos személy, nem a haverod. Na éppen ezért nem köszöntgetheted, hiába tudod mikor van. Nem, nem lennél bunkó, hiába tudod mikor van. Az viszont ordas tahóság egy embert a munkahelyén köszönteni. Bocs a durva fogalmazásért de láttam nem vágod a lényeget.
2018. febr. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
37%
Arra gondolj, a tanárnő ilyen ember lehet, mint azok, akik ide válaszoltak? Te ismered, Te szereted, Te vagy vele napi kapcsolatban, neked kell tudnod. Szerinted ezeket gondolná, amiket a válaszokban írtak, vagy nagyon örülne annak, hogy tudod, hogy mikor van a születésnapja és eszedbe jut, amikor meglátod? Használd a szívedet és úgy dönts. Én is megköszöntöm a nőgyógyászom és mindig fülig ér a szája, minden évben újra meglepődik és láthatóan nagyon jól esik neki. És nem, nem az ismerősöm a Facebookon. De miért ne tenném, hiszen tudom mikor van a születésnapja?! Elképzelem ahogy megyek hozzá, nekem a fejemben van ugyan, de nem szólok egy szót sem, mert az milyen kellemetlen, milyen bunkó dolog, mennyire magánügy..
2018. febr. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
72%
Nem, nem tökmindegy, hogy honnan tudod. Azért tudod, mert olyan jóban vagytok, hogy egyiken személyes adatot tudsz róla. Vagy azért tudod, mert fent van a Facebookon és te annyira kíváncsi voltál rá, higy megnézted? Az elsőnél ok, mondjuk ott se jutna eszébe épeszű embernek iskolában/rendelőben/bármi hivatalos helyen megkoszonteni, a második esetben viszont nagyon gáz
2018. febr. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 A kérdező kommentje:

"Az viszont ordas tahóság egy embert a munkahelyén köszönteni."

tényleg nem értem. Miért is?

2018. febr. 22. 13:22
 40/66 anonim ***** válasza:
87%
Az összes előző ezt magyarázza! Nem köszöntheted, mert ő ott nem magánember, nem a haverod vagy akárkid. Az az ő munkahelye! Megaláznád vele ha ott köszöntenéd. Csak azt szűrné le hogy egy tolakodó szülő mit boldogszülinapozik ott neki. Különben is írtad hogy a facebookról nézted le a szülinapját. Nem kell kíváncsiskodni, tolakodni. Erre is írtam hogy tahóság.
2018. febr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!