Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit gondoltok, ha egy elsős,...

Mit gondoltok, ha egy elsős, nagyon jó tanuló gyermek félévi bizonyítványa testnevelés négyes miatt nem lett kitűnő?

Figyelt kérdés
Tudom, szöveges értékelés van elsőben, de a részletesebb szöveg alá minden tárgynál odabiggyesztik, hogy kiválóan megfelelt, jól megfelet, megfelelt stb. tehát ötösnek, négyesnek, hármasnak stb. felel meg... A gyermekem nagyon várta a kitűnő bizonyítványt, egész éveben egyenletes volt a teljesítménye és egyértelmű. Nem napközis, láttam itthon, mennyi munkája volt benne. Készségtárgyakból is nagyon ügyes, énekkaros, egész szépen rajzol, tesi mellett sportol (úszik, focizik), magatartása példás. Ebben az esetben nehéz magyarázatot adnom, miért nem sikerült a kitűnő, testvérei nagyobbak, nekik kitűnő lett a bizi, elsőben is az volt, nyilván hozzájuk is méri magát, nagyon csalódott. Ezt az értékelést nagyon igazságtalannak tartom, de ezt mégsem mondhatom neki...

2019. febr. 2. 08:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/78 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a normális hozzászólásokat!

Elsővel nme tudok mit kezdeni, szerintem ha ismeretlenül sértegetünk másokat, saját magunkról állítunk ki szegénységi bizonyítványt és ennyi...

Megünnepeltük, hogyne!!! Nagyon büszke vagyok rá!

Miért is számít a kitűnő? Mert egy ösztönzés. Év végén a kitűnőket kihívják és nyilvánosan megdícsérik. Könyvjutalmat kapnak. ez ösztönzés. Ha valaki egész éveben szépen dolgozott, mindent megírt 100%-ra és nem azért, mert mi ezt vártuk tőle, hanem mert elhatározta, hogy kitűz egy célt és eléri. (Amúgy én sosem voltam kitűnő, két diplomám van mégis, szóval egfyáltalán nem gondolom, hogy csak a kitűnő lehet sikeres stb.)

2019. febr. 2. 09:55
 12/78 A kérdező kommentje:
Nyolcas válaszoló megértem, én gyerekem is ezt érezte... Meglep, hogy máshol is van ilyen, a tesi készségtárgy, nálunk úgy volt anno, hogy a kitűnőknek (összesen 2 lány volt ilyen az osztályban), megadták a tesi 5-öst, mert látták az igyekezetet, pedig az egyik túlsúlyos volt, nem bírt gyorsan futni stb. de erről nem tehetett. Ez jóindulat kérdése inkább... Nekem pedig mindiog megadták a 4-est, pedig egy egészségügyi probléma miatt ügyetlen voltam, de mivel alapból végig egy-két négyeses jó tanuló, nem akartak lerontani hármassal.
2019. febr. 2. 10:00
 13/78 A kérdező kommentje:
7-es hozzászóló!!!! Ilyen marhaságot hogy találtál ki? Kitenni a fb-ra? Képzeld nincs fb profilom! Ugye most meglepődtél?
2019. febr. 2. 10:02
 14/78 A kérdező kommentje:
Tesi jól megy neki, mint írtam 2 éve úszik, úszó edzővel rendszeresen, szintén nagycsoporttól focizik, 5 évesen 12km-es túrákat már végigcsinált velünk. Nem ügyetlen, mint pl én voltam gyerekkoromban.
2019. febr. 2. 10:04
 15/78 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem pont, hogy nem ösztönzés, ha egy elsős gyereket már a féléves bizi is letör. Nekünk anno ajándékot osztogattak még a gyenge tanulóknak is. Nem volt kihívás, nem volt megkülönböztetés. Senki nem volt jobb a másiknál, és nem is volt soha csalódás.

Így a 3-4-es tanulónak is volt kedve tanulni, akkor is ha az alap készsége nem volt meg az adott tárgyhoz.

Na, ez az ösztönzés. Szerintem.

Bőven elég gyomros volt 7.-8. osztályban azt hallgatni minden tanártól, hogy a bátyám ezt meg azt jobban csinálta nálam... Nem értem mire jó ha másokhoz mérjük magunkat önmagunk helyett.

2019. febr. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/78 anonim ***** válasza:
77%

Engem is erősen demotivált az, hogy amig en átlagosan kaptam mindent, addig tesomnak tele volt pirospontokkal mindene. Elkonyvelődött bennem tudattalanul az hogy én kevesebb vagyok.Es ez szépen vègig is ment az életemen.

Őt felvették kesőbb államira, engem csak levelezőre, ő vezető lett, engem kihasználnak az alulfizetéssel.

Mert a berögzült tudatalattim vezet.


Nagyon gyurni kell a gyermekeknél a kiemelésre, pozitiv megerősitesre, irto törékeny még az énképük.

Nem a bizonyitvánnyal van baj, hanem hogy aszerint iteli meg vagy el magát gyerek. Ahol csalodas van, ott törik az énkép, amit en speciel tovabb is vittem magammal tudattalanul az életben.

2019. febr. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/78 anonim ***** válasza:
49%

" Mit gondoltok, ha egy elsős, nagyon jó tanuló gyermek félévi bizonyítványa testnevelés négyes miatt nem lett kitűnő?"


Nem gondolkozom ilyenen, de ha már kérdezted azt gondolom hogy ügyetlen. Hiszen nem véletlen lett négyes. De nem tök mindegy? Az ilyen szülőktől mentsen meg az ég.

2019. febr. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/78 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy ennyire félreértettetek!

A rosszindulatú válaszolókkal nem foglalkozom. :)


Mi versenyistállóba járunk, nincs választék ebbe a suliba tartozunk, más lehetőségünk nincs. Itt a tanárok is gerjesztik kicsit a versenyt.

Magam részéről, ismreve a gyerekem képességeit, inkább rosszindulatnak tudtam be ezt az érdemjegyet. Vádolhattok szülői elfogultsággal, de tényleg azt tapasztalom, ha nem abszolút béna a gyerkőc, kitűnőknek megadják a tesi ötöst. Viszont a gyerekünk mint írtam kifejezetten ügyes sportban, ezért álluok értetlenül a dolog előtt.

Megdícsértük, azzal nincs gond.

Csalódott vagyok, de ezt megtartom magaban, azért vagyok csalódott, mert igazságtalannak érzem, ami történt.

Dicsekedni nem szokásom, hangsúlyozom, nincs fb profilom (ami nem kis hátrány manapság, még a suli miatt sem), nem mutogatom a gyerek ederményeit senkinek, csak a legszűkebb családtagoknak.

Nem nekem kellett megfelelnie, csak kitűzött egy célt, azt, hogy kitűnő lesz és láttam, mennyit dolgozott érte, mégsem sikerült, ráadásul egy olyan készségtárgy miatt, amiből eddig csak azt vettük észre és az edzői is megerősíthetik, elég ügyes. A gyerek csalódott... Kérdésem arra is vonatkozott, mit mondjak neki, ilyen ighazságtalan lesz az élet kéőbb is? - költői kérdés. :)

2019. febr. 2. 10:33
 19/78 anonim ***** válasza:
82%
Ez nem ösztönzés, hanem stresszeltetés és káros. Lenézem az ilyen szülőket akik a kitűnőt eröltetik, és iskolákat is. Nem tudom fiamé milyen lesz. Azt mondják kitűnik az eszével, kreativitásával és problémamegoldó képességével. De tisztába vagyok vele, hogy gyakran nem bír magával, belebeszél stb. Mondjuk nálunk nincsenek is ilyen barom tanárok, hogy alsóba osztályozzanak. Minden gyereknél arra gyúrnak ami nehezen megy a tanulásban vagy a viselkedésben és nem emelik ki egyik másik kis nonstop magolót, mert tudják azt nem jó erőltetni.
2019. febr. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/78 anonim ***** válasza:
100%
3. Válaszoló vagyok, engem igenis érdekelt a bizim és nemcsak a könyv miatt, azért is írtam le mert több, mint 20 év után is emlékszem, hogy akkor mi történt, és igen gondolom nálam ez törést okozott akkor, szüleim is biztosan vigasztaltak, de az nincs már meg...soha később nem rontották le vele az évvégim, se gimiben, se utána általánosban, de az az egy tanár..Béla bácsi (!) lerontotta..és ez szerintem sem jó. Kedves kérdező, bízzunk benne, hogy ahogy én sem, a te gyerkőcöd sem fog emlékezni a féléves bizijére, és a tanár év végén nem fogja lehúzni...
2019. febr. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!