Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit gondoltok, ha egy elsős,...

Mit gondoltok, ha egy elsős, nagyon jó tanuló gyermek félévi bizonyítványa testnevelés négyes miatt nem lett kitűnő?

Figyelt kérdés
Tudom, szöveges értékelés van elsőben, de a részletesebb szöveg alá minden tárgynál odabiggyesztik, hogy kiválóan megfelelt, jól megfelet, megfelelt stb. tehát ötösnek, négyesnek, hármasnak stb. felel meg... A gyermekem nagyon várta a kitűnő bizonyítványt, egész éveben egyenletes volt a teljesítménye és egyértelmű. Nem napközis, láttam itthon, mennyi munkája volt benne. Készségtárgyakból is nagyon ügyes, énekkaros, egész szépen rajzol, tesi mellett sportol (úszik, focizik), magatartása példás. Ebben az esetben nehéz magyarázatot adnom, miért nem sikerült a kitűnő, testvérei nagyobbak, nekik kitűnő lett a bizi, elsőben is az volt, nyilván hozzájuk is méri magát, nagyon csalódott. Ezt az értékelést nagyon igazságtalannak tartom, de ezt mégsem mondhatom neki...

2019. febr. 2. 08:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/78 A kérdező kommentje:

Nem nézem le azokat a szülőket, akik szabad szellemben nevelnek, vagy Wladorf suliba adják a gyereküket. Cserébe elvárom, hogy azt a szülőt se nézzék le, aki hagyományos (ami nálunk még mindig inkább teljesítményelvű és poroszos) suliba adja a gyerekét. Egyezzünk meg abban, hogy a kulturált viselkedés alapja, nem nézünk le senkit azért, mert másként gondolkozik.

1. Nálunk az iskola nem volt választás kérdése, ugyanis közel s távol nincs más suli.

2. Nem vártam el a kitűnőt!!! Én sem voltam az soha. Viszont ha látom, mennyit dolgozik érte a gyerek és mégsem éri el, csalódottá tesz. Nem azért mert most nincs mivel dicsekednem, ezt ugye nem gondolta komolyan , aki írta. Azért mert a gyerek egy igazságtalan helyzettel került szembe.

3. Tudom, hogy ennek nincs jelentősége, mármint annak az egy négyesnek. De itt a suliban nagy dicséret és taps jár a kitűnőnek, év végén még nagyobb és könyvjutalom is. A gyerek mit érez, hogy az összes dolgozata 100% volt (szintén nem volt elvárás, de így teljesített), minden szorgalmi feladatot megcsinált, azok, akik ennyire nem voltak jók, de megkaptrák az ötöst tapsot és elismerést kaptak, ő a tesi miatt nem, amibe belead mindent, külön sportra is jár heti 3x, mégsem volt elég a tanárnőnek, amit nyújt (sajnos mi sem tudjuk, mit kifogásolhatott).

2019. febr. 2. 11:05
 22/78 A kérdező kommentje:
Kedves 3. válaszoló, megértem! Én sosem voltam a legjobbak között, pár négyessel, gimiben már hármas is becsúszott. De ha igazságtalanság ért, én is megjegyeztem. Valószínűleg személyiségfüggő ez, látván a többi hozzászólást. Ez inkább a jóibndulat hiánya, ami tényleg érthetetlen, hiszen ha még nem is szimpatikus a gyerek valamiért, ha már annyit dolgozott, hogy mindenből ötös, ne rontsuk le értelmetlenül.
2019. febr. 2. 11:09
 23/78 anonim ***** válasza:
94%

Itt az ideje megtanulni neked is, hogy az iskolai osztályzás nem jelent semmit. Angol tagozatos általánosba jártam, végig 5-ös voltam angolból egy olyan tanárnőnél, aki szigorú volt, de remekül tanított, azt várta el, hogy gondolkozz, oldd meg a problémát, stb. Majd 8.-ba leváltották, egy olyan tanárt kaptunk, aki azt osztályozta, mennyire tudsz bemagolni egy-egy A4-es oldalnyi szöveget. 8. év végén kettest adott, és az egész osztály előtt leszidott, hogy még ilyen ellenálló, lusta gyerekkel nem találkozott, holott csak magolni nem tudtam, most se tudok, reál szakra járok. Azóta persze nyelvvizsgáztam belőle, felsőfokon.

Szóval ennyit az osztályzásról. Ezen kívül még rengeteg igazságtalanság fogja érni a gyerekedet az életben. Nem tudod megoldani, hogy mindig kitűnő legyen, és nem is kell. Azok, akik erre hajtanak, általában félelemből mindent bevágnak, de úgy különösebben semmi nem érdekli őket. A tied legalább sportol, érdeklődő.

Ne erősítsd benne, hogy fontos mindenből az ötös, mert el fog menni a kedve így pl a sportoktól, mert azt hiszi, hogy a négyes miatt ő valójában béna.

2019. febr. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/78 A kérdező kommentje:
23-as válaszoló, igazad van.
2019. febr. 2. 11:23
 25/78 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire fontos ez a gyereknek, kérj egy fogadóórát a tanártól és kérdezd meg tőle, miért nem kapta meg a gyerek az ötöst. A gyereknek nyugodtan megmondhatod, hogy néha történnek igazságtalan dolgok.Ilyenkor egy kicsit szomorkodik az ember, aztán feláll és dolgozik tovább. Ha sportoló a fiad, ezt tudnia kell.
2019. febr. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/78 anonim ***** válasza:
50%
Mondjuk azt nem értem, hogy egy elsős gyerek honnan a fenéből tudja, hogy mi az a cél, mint fogalom? Hogy lehet eltökélt, céltudatos, ha nem a szülei nevelik ezt belé? Honnan tudja egy 6-7 éves elhatározni, hogy ő bizony ötös lesz mindenből, mert az a jó, ha eltökélt? Ne fogd a gyerekre.
2019. febr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/78 anonim ***** válasza:
76%

Egy 7 éves ilyen célt nem tűz ki magának, ez a szájába lett adva. A tesóihoz van mérve.

És mi lenne ha csupa négyes lenne?

Nekem ne monnd, hogy nem ezt szajkóztátok neki!

A csalódottságáért egyedül magad hibáztasd, ne a tesi tanárt!

2019. febr. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/78 anonim ***** válasza:
78%

A kérdező egyértelmű, hogy stresszeli a gyerekét, hiába tagadja. Nem hiszem h tragédia lenne a tesi 4-es, meg nem a tesóihoz kellene hasonlítani, h ők bezzeg kaptak jutalomkönyvet - ezt szóbe sem kéne hozni, nemhogy félévkor ezen aggódni!

Nekem most elsős a lányom, tegnap jelentek meg a félévi jegyei az e-naplóban, csak annyit mondtam neki h nagyon-nagyon ügyes volt, mindenből kiválóan megfelelt lett. Ő nagyon nincs is tisztában még ezzel h így értékelik őket, persze mindig mondom neki ha kap valamilyen értékelést, de nem igazám foglalkozik vele, nálunk szinte egyáltalán nem volt téma év folyamán a félévi bizonyìtvány, az meg szóba sem került még h év végén jutalomkönyvet kap-e bárki. Szerintem ez nem fontos most.

Persze fura ha csak tesiből kap négyest a gyerek, de az még furább ha emiatt nem kap év végén jutalomkönyvet, hiszen az a tantárgy nem igazán fontos, a gyerek érdemeiről nem sokat árul el.

Én is általánosban főleg felsőben tesiből mindig 4-es voltam, mìg a többi tantárgyból ötös, de így is mindig kaptam jutalomkönyvet. Tesiből egyébként tényleg nem tartoztam a jobbak közé.

2019. febr. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/78 A kérdező kommentje:

Írtátok, honnan tudja a gyerek, mi a célja? Ezt a saját megfogalmazásomban hangzott el ii, a gyerek nyilván nem szó szerint így mondta. Úgy kezdte az iskolát, hogy kitűnő tanuló lesz, mint a testvére (2 nagyobb tesó van és egy kisebb). Igen, mind kitűnő. Nem értem miért vádolnak annyian. Persze, hogy szeretném, hogy jól tanuljon. (jól tanulni nem egyenlő a kitűnővel!!!) Rengeteget foglalkozom a gyerekekkel. Nálunk nincs tévé, olvasunk. Így a gyerekek nagyon hamar megtanulják a betűket, az említett kisfiam alig öt évesen már olvasott és nem én tanítottam!!!!!!!! Koruknak megfelelően foglalkozunk velük, nem túlzásokba esve, nem tanítjuk előre, de egymástól is ellesnek dolgokat. "A tudás érték. Ez az a kincs, amit sosem vehetnek el tőled. Bármit elérhetsz, amit szeretnél, ha kitartó vagy és dolgozol." Így nevelünk. Nagyok matematika és helyesírás versenyeket nyertek (amikre nem én neveztem, hanem az iskola). Legnagyobb már 2 hangszeren játszik szuperul, pedig sosem irányítottuk ebbe az irányba, mi szülők abszolút botfülűek vagyunk, szóval van, hogy a gyerek már korán képes dönteni, választani (most 11 éves). Mielőtt megkapom, hogy dicsekszem, leszögezem, hogy nem tökéletesek a gyerekeim. Igen, előfordul, hogy türelmetlenebb és néha kimerült. De ugyanezt azokon a gyerekeken is látom, akik nem stapálják magukat annyira. Sérülések nélkül felnőni, vagy létezni a mai világban nemigen lehet. A legnagyobbnak, aki most mellettem zongorázik és megint egy matematika versenyre készül (Zrínyi) pont a napokban beszéltük meg, csak annyit szabad vállalni, amennyit elbírunk. Az első, hogy emberek vagyunk. Ha a teher már túl nagy, frusztrál, nyomja az ember vállát le kell tenni belőle.

Egyik válaszoló írta, elsős gyereke kitűnő lett és ez nem nagy ügy, megdicsérte és ennyi (nem szó szerint idézem, de most nem látom pontosan a bejegyzését), attól kérdezném, hogy ha tesiből kapott volna egy négyest akkor egy kicsit sem zavarta vola? Mármint a gyereket? Mondtam, nálunk az osztály egyesével megtapsolja a kitűnőket, tehát "ők a nagybetűs jótanulók" , eléggé demoralizáló érzés egész féléves munka és jó eredmény után nem köztük lenni.


Férjem kitűnő volt és a húga is. Férjem elég sokmindent elért az életben, kőkemény munkával. A húga nem szerett tanulni, csak azért lett kitűnő, mert a testvére nyomdokába akart lépni (2 év korkülönbség). A leányzó is végigcsinálta a gimit színjelesre, azzal a különbséggel, hogy őt valójában nem érdekelte semmi, nem ment tudományos pályára, végül pénzügyi irányban tanult tovább. Most sem érdekli nagyon semmi a szórakozáson kívül. Viszont egy mulinál dolgozik, a munkáját jól elvégzi és annyi pénzt visz haza, hogy bőven jut a szórakozásra, utazgatásra. Neki jót tett, hogy csak azért tanult, mert a tesója évfolyamelső. Nem biztos, hogy ha nem tanul, ilyen életszínvonalon élhet, ahogyan most. Tudom, hogy nem mindenki lehet értelmiségi és talán túl sok is van belőlük az országban. Hogy kellenek a szakmunkások is. És becsülöm is őket. Viszont a gyerekeimnek a legjobbat szeretném. Azt, hogy m,egvalósíthassák az álmaikat. Ha orvos akar lenni, ne legyen gond a jelentkezésnél, hogy nem megy jól a fizika. Ha zeneművész lesz, legyen művelt és ha külföldön köt ki, meg tudjon szólalni nyelveken. Sorolhatnám...

És mégyegyszer hangsúlyozom: Nem feltétlenül kell kitűnőnek lenni mindehhez. Viszont ha kitűnő valaki, akkor évről-évre vigyáz, nem engedi meg magának, hogy ha már úgyis van egy-két négyese, belefér egy harmadik is, aztán így tovább lefelé. Velem utóbbi történt.

Ha valaki nem ért egyet, nem baj. De félre ne értsetek, légyszíves!

2019. febr. 2. 14:20
 30/78 anonim ***** válasza:
84%
Az a bizonyítvany attól még kitünő, én is így gondoltam mint te és tankönyv jutalmat is kapott a fiam meg oklevelet a kitünő bizonyítvanyra, pedig szöveges értékelésben volt amit én négyesnek gondoltam. És az elektronikus naplóban ahol nincs szöveg csak jegy csupa ötös volt tényleg.
2019. febr. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!