Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit gondoltok, ha egy elsős,...

Mit gondoltok, ha egy elsős, nagyon jó tanuló gyermek félévi bizonyítványa testnevelés négyes miatt nem lett kitűnő?

Figyelt kérdés
Tudom, szöveges értékelés van elsőben, de a részletesebb szöveg alá minden tárgynál odabiggyesztik, hogy kiválóan megfelelt, jól megfelet, megfelelt stb. tehát ötösnek, négyesnek, hármasnak stb. felel meg... A gyermekem nagyon várta a kitűnő bizonyítványt, egész éveben egyenletes volt a teljesítménye és egyértelmű. Nem napközis, láttam itthon, mennyi munkája volt benne. Készségtárgyakból is nagyon ügyes, énekkaros, egész szépen rajzol, tesi mellett sportol (úszik, focizik), magatartása példás. Ebben az esetben nehéz magyarázatot adnom, miért nem sikerült a kitűnő, testvérei nagyobbak, nekik kitűnő lett a bizi, elsőben is az volt, nyilván hozzájuk is méri magát, nagyon csalódott. Ezt az értékelést nagyon igazságtalannak tartom, de ezt mégsem mondhatom neki...

2019. febr. 2. 08:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/78 anonim ***** válasza:
39%
Amúgy első és második osztályban nincs külön tesitanar, a gyerek osztályfőnöke vagy a masik tanítója az.
2019. febr. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/78 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Ebben a suliban, biztos, hogy nem lett kitűnő. Amúgy már a kezdeti felindulás után (ne szó szerint értsétek! :P ) kezdek rájönni, hogy "a vihar a biliben kategória" a kérdésem. Nem vagyok hajcsár szülő és senkit sem akartam megbotránkoztatni, gyerek szomorú volt, én pedig eléggé felhúztam magam, amit nyilván azzal vezettem le, hogy kiírtam magamból. Volt-e értelme? Nem hiszem. Annak pedig, hogy felhúztam magam ezen? Garantáltan nem. Mélyen magamba nézve elvárás-e a kitűnő? Talán nagyon mélyen igen, sőt biztosan igen. Viszont a gyerek felé ezt nem mutatom. Nyilván örül a szülő a kitűnőnek. De azt is tudom, hogy nem ez a legfontosabb dolog az életben. Nagyon nem! Azon azért meglepődtem, micsoda szavakkal illettek egyesek. Örülhetnek, mert nem esett jól, sőt elszomorított. Az is szomorú, hogy ennyire tiszteljük egymást így ismeretlenül, név nélkül lehet bátran "sárdobálni". Elköszönök és foglalkozom azzal, amivel kell. A normális hozzászólóknak pedig köszönöm az építő kritikát!
2019. febr. 2. 15:08
 33/78 anonim ***** válasza:
86%

A félévin sosem pörögnék, az csak egy iránymutatás, hogy év végére esetleg mely tárgyakon kell/lehet javítani, de az sem kötelező.

Az iskolán kívüli sportokat se hasonlítanám össze az iskolai torna órával, lehet valaki jó úszó, de pl kislabdával nem tud dobni, vagy egyéb feladatokban ügyetlenebb.

Nálunk év végén a tanító nénitől minden gyereknek kapott könyvet a bizonyítvány mellé, és mindenkit megtapsoltak, nemcsak a kitűnőket.

2019. febr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/78 A kérdező kommentje:

Látszik azért az a különórákon, hogy pl. jól fut, vagy ügyes, összerendezett a mozgás. Első osztály első félévben nem hinném, hogy lenne kislabdadobás....

Amúgy az nálunk mumus és a távolugrás is, legnagyobb gyerek ebben a kettőben (nem még ott volt az ugrókötelezés, azt sem vágta valamiért :) ), szóval ezekben nem volt jó. Délutánonként kimentünk a sportpályára és gyakoroltuk az ugrást. Ő kérte, engem nem zavart, hogy nem megy. Végül javított és a tanár is inkább az igyekezetet nézte, meglett az ötös alá az ugrásból. Sosem rontották le tesi miatt a bizonyítványát. Ha rajtam múlna tesit, rajzot és életvitelt alsóban semmiképp sem osztályoznék.

2019. febr. 2. 17:01
 35/78 anonim ***** válasza:
83%

Szomorú, amit írsz, és nem a négyes miatt. Ha már muszáj osztályozni, akkor én sem adnék csak azért ötöst, mert kell a kitűnőhöz.

Gyógypedagógus vagyok, de tanító is. Egyszer volt osztályom, nem lesz többet (pont azért, mert nem szeretek jegyeket adni). Mikor osztályfőnök voltam, volt olyan, hogy a gyerekeim a legnagyobb szeretettel tapsolták meg a hármas nyelvtan dolgozatot írt társukat. Javító dolgozat volt, az előző egyes lett. Nagyon sokat gyakoroltunk a hármasért, ezt tudta az osztály is. Ezt nem azért írom, mert hű de ügyi vagyok, hanem mert a tanároknak kéne egy kicsit más szemléletet láttatni a gyerekekkel. Ha pedig ők nem teszik, legalább te ne add alá a lovat. Alsóban egyáltalán nem számítanak a jegyek, felsőben beleszámít sajnos a felvételibe, de legalább addig ne stresszeljen rajta.

2019. febr. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/78 anonim ***** válasza:
51%

Szegény kisgyerek :( nagyon sajnálom, én kitűnő voltam és rohadtul bantott volna, ha egy ilyen miatt nem adják meg.


Nem tudom ti hogy tudtatok felreerteni a kérdezőt. En tökéletesen ertem, amit beszél. Bár több ilyen szülő lenne. Az ő gyerekei előre fogják vinni a tarsadalmat. Ha minden gyerekkel ennyit foglalkoznának, akkor nem lenne ennyi probléma.


Kérdező! Miért nem kérdezel rá a tanárnál?

2019. febr. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/78 anonim ***** válasza:
80%
Mikor tanárira jártam sokan hospitáltak top gimnáziumokban, általános iskolákban, havonta volt egy öngyilkos teljesítménykényszeres kitünő tanulók között. Én meg sem engedném a gyerekemnek hogy ugrókötelezést gyakorolja délutánonként hogy jó legyen ugrókötelezésből. Ha ilyennel állna elém megráznám hogy normális vagy és keresnék neki egy pszichológust. Egy elsős gyereknek nem is szabadna tudnia hogy kitünő vagy jeles lett félévkor, hogy ez mit jelent. Pont az ilyen beteg szülők miatt vezették be a szöveges értékelést, akik azt sem tudják hogyan terheljék agyon szerencsétlen gyereküket. De ennek ellenére neked sikerült fél év alatt tönkre tenni a gyerekedet...ne úgy legyen, de ennek nem lesz jó vége. Így nem lehet leélni egy életet. Ráadásul pont az ilyen gyerekekből nem lesz semmi, mert senki sem jó mindenre-ők középszerűek maradnak és ezt is nagy munkával érik el. Ez egyenes út az önpusztításba.
2019. febr. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/78 anonim ***** válasza:
69%
Hogy ráéreztem, pedig a kommentem után olvastam versenyistállóba járatod a gyerekedet. Hát legyen szerencsétek. Sajnálom a gyerekeidet, borzalmas sors jutott nekik. És mar 6 évesen földbe döngölitek, gondoskodtok róla hogy pocsékul érezze magát, holott te magad leírtad rosszindulatból kapott 4-est egy jelentéktelen tantárgyból nem mintha lenne jelentős tantárgy. Komolyan....
2019. febr. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/78 anonim ***** válasza:
45%
Kedves utolsó! Ne a kérdezőt bántsd, engem sem hajtottak soha a szüleim, olyan osztályba jártam ahol a 24 gyerekből 6-7 kitűnő volt és én magam miatt akartam közéjük tartozni. A kérdező gyerekét is bántja a dolog, a kérdezőt meg az bántja, hogy a gyermeke szomorú, mit nem értetek meg ezen?
2019. febr. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/78 anonim ***** válasza:
57%
Az volt a kérdés, mit gondolok. Hát ezt. Egy elsős gyereknek a félévi bizonyítványával pont annyit kéne foglalkoznia, mint a testsúlyával vagy magasságával vagy a pénzügyekkel, semmit. Ha ráparázott, bántja a dolog ilyen mértékben, ráparáztatták. Szülei vagy/és iskola. Szerintem nem kéne, mert ilyen gyerekből úgysem lesz semmi különös-viszont tönkre teheti. Mégha lenne értelme. De nagy emberek vagy egyáltalán nem tanultak pl Weöres Sándor, vagy csak koncentráltan. Nem tudom elképzelni Einsteint hogy ugrókötelezést gyakoroljon mezőn hogy 5ös legyen tesiből. Azt igen hogy valami fizikával összefüggő dologért igen. Én tanár voltam, az összes mérnök tanítványom 1-es volt helyesírásból jóindulattal, 2-es nyelvtanból. Kitünő tanuló mérnök nem volt köztük, egyedülállóan kiváló annál több.
2019. febr. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!