Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit gondoltok, ha egy elsős,...

Mit gondoltok, ha egy elsős, nagyon jó tanuló gyermek félévi bizonyítványa testnevelés négyes miatt nem lett kitűnő?

Figyelt kérdés
Tudom, szöveges értékelés van elsőben, de a részletesebb szöveg alá minden tárgynál odabiggyesztik, hogy kiválóan megfelelt, jól megfelet, megfelelt stb. tehát ötösnek, négyesnek, hármasnak stb. felel meg... A gyermekem nagyon várta a kitűnő bizonyítványt, egész éveben egyenletes volt a teljesítménye és egyértelmű. Nem napközis, láttam itthon, mennyi munkája volt benne. Készségtárgyakból is nagyon ügyes, énekkaros, egész szépen rajzol, tesi mellett sportol (úszik, focizik), magatartása példás. Ebben az esetben nehéz magyarázatot adnom, miért nem sikerült a kitűnő, testvérei nagyobbak, nekik kitűnő lett a bizi, elsőben is az volt, nyilván hozzájuk is méri magát, nagyon csalódott. Ezt az értékelést nagyon igazságtalannak tartom, de ezt mégsem mondhatom neki...

2019. febr. 2. 08:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/78 A kérdező kommentje:

Honnan tudod, hogy az én gyerekeim nem boldogok?

Egyszerűen nem értem, miket feltételezel.

Azt gondolod, hogy a gyerek péntek óta folyamatosan sír, mi meg döngöljük belé, hogy elégedetlenek vagyunk vele!!!


A gyereknek volt egy rossz élménye az iskolában, ami megviselte.

Most köszöni szépen, boldogan legózik, utána ránézünk a holnapi leckére.


Kegyelem jegy??? Testnevelésből, rajzból, ami ugye erősen készségtárgy a gyereket magához, illetve adottságaihoz képest kell osztályozni.

Első osztályban, első félévben, most már kinyomoztuk az okát, bukfencezés miatt, egy sportos, jó mozgású, testnevelésen jó magaviseletű, lelkes gyereknek nem érdemes elvenni a kedvét ilyen szigorú osztályzással (ami tudjuk, máűsról szólt valójában, csak hogy nne legyen kitűnő, tanár néni személyiségét is ismerni kell hozzá...)

Légy magadra büszke, hogy boldogulsz a ketteseddel!

Gyerekedet is tanítsd erre nyugodtan!

Engem nem érdekel!

Ne bántson már téged, hogy a gyereket arra nevelem, hogy dolgozni kell a sikerért!

2019. febr. 3. 13:20
 52/78 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem tuti nem normális a férjed meg te sem, ahogy már a húgáról is beszéltek, meg jó hogy jó ember és cseppet sem törtető. Meg majd kiderül most hogy lett egy fekete bárány a családban, aki pont az ő gyereke. Kiderül hogy éli túl a szégyent doktor úr hogy négyes lett elsőben félévkor a gyereke tesiből. Szerintem fogadjatok fel mellé egy trénert, járjon korrepetálásra tesiből, az igazgatót meg kérdezzétek meg, lehet e még ötös évvégére ebből. Ha meg évvégén is négyes lesz, hát a gyerek érdekében remélem nem fog bekövetkezni, mert szegény, szerencsétlen...reméljük sima ötösért nem kapnak a gyerekek vagy egyébként már azért is csesztetve vannak miert nem csillagos és miért nem dicséretes ötös az évvégi jegy? A kitünőt már nem fokozzátok?
2019. febr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/78 A kérdező kommentje:

Még valami, amin el kell gondolkozni. Mire a mi gyerekeinek bekerülnek a felsőoktatásba, jóslatok szerint nem kicsit megváltoznak a feltételek. 1. beugró a nyelvvizsga, külöben nem is felvételizhet!

2. nagyon lecsökkentik az állami férőhelyek számát, oda már csak tényleg a legjobbak juthatnak be, akiknek nem sikerül, lehet mellette dolgozni, vagy anyáéknak nyögni a tandíjat félévenként.

Nem azt mondom, hogy diploma nélkül nem lehet boldogulni. Tudom, hogy egy jó szakmunkás keres annyit bőven (sőt!), mint egy diplomás. Tudom, hogy a diploma nem minden, láttam én már olyan sötét, bunkó embert papírral, hogy ha nem egy egyetemre járunk, el sem hiszem, hogy nem a piacon vette.

A műveltség az jól jön mindenkinek. Ha a szakmunkás sem elégszik meg a színkettessel és nyaraláson meg tud szólalni angolul, vagy tud segíteni a gyerek matekleckéjében azbaj lenne?

Nem azért tanítom őket, mert megálmodtam nekik egy jövőt. Azért, hogy érettségi után meglegyen számára a választás lehetősége. Bárhogy is dönt, esélye legyen bejutni egyetemre, ha pedig dolgozni szeretne, akkor sem veszített, a műveltsége megmarad.

Itt a pont. Részemről ennyi, elköszöntem!

2019. febr. 3. 13:29
 54/78 anonim ***** válasza:
29%
Ebben igazad van, de te az érdemjegyért trenírozod őket, nem a tudásért. Azért érzi rosszul magát a gyereked mert rosszindulatu tanár direkt kiszúrásból négyest adott neki bukfencezésre. Erről nem tehet, de ahelyett hogy megmondanád neki, fiam hagyd a ...nem számít, még ráerősítesz mintha ő hibája lenne. Az érvelésedben a legnagyobb bukfenc hogy már 8 osztályos gimnáziumi felvetelinél sem számít az elsős félévi tesijegy, nemhogy egyeteminel. Nyelvvizsgája is lehet bárkinek úgy hogy négyesre bukfencezett első osztályban. Mintha egyébként fogalmad se lenne felsőbb iskolákról, követelményekről, leginkább egy proli 8 általánost végzett emberhez hasonlítasz, aki gyerekein eli ki frusztrációját mert neki nem sikerült tovább tanulni. És egyik szavad üti a másikat, egy olyan családnak mjnt amilyennek előadod magad nem lenne gond 30 kilométerrel odébb hordani a gyereket iskolába nektek meg az...
2019. febr. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/78 anonim ***** válasza:
70%
Nem mondtam hogy büszke vagyok, azt sem hogy jól csináltam. Azt meg pláne nem hogy a gyerekeimet erre nevelem. De gyerekeimet nem szekírozom azzal amiről nem tehetnek, plane ha az készségtantárgy. Példának hoztam hogy egy nagyon elszúrt középiskola, érettségi utan is van élet, nem egy négyes, egy egyes miatt sem kell azon gondokodnod hova ásd el magad. Ugyanoda el lehet jutni, ahova a kitünők. Egyébként nemcsak boldogulok, tök jól megvagyok az életben. És nem fogok doktorálni nyugi, mert utálom a férjed fajtáját zsigerből nem akarnék közéjük keveredni. Aztan azzal kene eltöltenem a hétvégém miért kapott negyest a gyerek, meg mehetnék tanárhoz smúzolni, adjon mar a bukfencre egy ötöst mert nem veszik fel a gyereket a harvardra. Nem akarok ilyen lenni idejeben rájöttem.
2019. febr. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/78 A kérdező kommentje:

Eszem megáll!!!!

Férjem ingázó.

Én itthon dolgozom, heti 4 napot, azaz csak heti 1x ingázom.

Összesen 16 félévet töltöttem felsőoktatásban.

Férjem pedig egyetemi docens.

Ennyit a háttérről.


egyik szavam üti a másikat??? Szövegértés!

Nálunk a tudás számít. A jegy azért kell, mert az iskola így méri a gyereket. Mi NEM!!!


Miért nem ingázik a gyerek naponta?

Mert kényelmesen élünk.

Mi hazasétálunbk a suliból.

Reggel nem kell rohanni, ilyenkor nálunk nyugi van. a reggel a legfontosabb. Ha az nyugodt, akkor a napjuk is az lesz. Mivel alapból edzenem kell türelemre és tudom milyen fontos, így amíg nem muszáj, nem utaztatom őket, hogy annyira ne legyünk időhöz kötve, minden csak kényelmesen. 8. osztályig ide fogunk járni. Azt sem hiszem, ha átvinnénk őket a közeli kisvárosba, vagy a fővárosba ott nem lennének gondok. Ott is lennének, csak más jellegűek.


Azt kérdezném, milyen frusztrációdat éled ki, hogy így kötekedsz?

Talán nem úgy sikerült az életed, ahogy szeretted volna.

2019. febr. 3. 15:46
 57/78 A kérdező kommentje:

"Aztan azzal kene eltöltenem a hétvégém miért kapott negyest a gyerek, meg mehetnék tanárhoz smúzolni, adjon mar a bukfencre egy ötöst mert nem veszik fel a gyereket a harvardra. Nem akarok ilyen lenni idejeben rájöttem."


Eszem megáll! Olvass már vissza, írtam, hogy az igazságtalanság bánt, nem érdekel a jegy, szerinted nem vagyok tisztában azzal, hogy nem ezen most nem múlik semmi??? Most komolyan? Ugye csak viccből írtad.

Olvasd el kérlek normálisan az összes hozzászólásomat mielőtt ítélkezel (vagy hülyeségeket állítasz).

2019. febr. 3. 15:49
 58/78 A kérdező kommentje:

"proli 8 általánost végzett emberhez hasonlítasz, aki gyerekein eli ki frusztrációját mert neki nem sikerült tovább tanulni"


Biztosan magadból indulsz ki.

2019. febr. 3. 15:57
 59/78 anonim ***** válasza:
49%
Ha a tudás számítana nem egy ilyen vacak suliba járna gyerek, hanem elvinnétek rendes suliba. Attól nem lesz tudása, hogy elsős korában is már otthon kell állandóan tanulni, csak elveszik a gyerekkora.
2019. febr. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/78 anonim ***** válasza:
85%
Melyik egyetem méri le a gyerek tudását első osztályos félévi testnevelés jeggyel? Úgy mégis melyik egyetemre nem mehet a gyerek első osztály félévi testnevelés4-essel? Szerintem még testnevelesi egyetemen sem kérik a gyerek első osztályos tájékoztato füzetét. De komolyan melyik egyetemen/középiskolában kérik az első osztaly félévi testnevelés jegyét?
2019. febr. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!