Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit gondoltok, ha egy elsős,...

Mit gondoltok, ha egy elsős, nagyon jó tanuló gyermek félévi bizonyítványa testnevelés négyes miatt nem lett kitűnő?

Figyelt kérdés
Tudom, szöveges értékelés van elsőben, de a részletesebb szöveg alá minden tárgynál odabiggyesztik, hogy kiválóan megfelelt, jól megfelet, megfelelt stb. tehát ötösnek, négyesnek, hármasnak stb. felel meg... A gyermekem nagyon várta a kitűnő bizonyítványt, egész éveben egyenletes volt a teljesítménye és egyértelmű. Nem napközis, láttam itthon, mennyi munkája volt benne. Készségtárgyakból is nagyon ügyes, énekkaros, egész szépen rajzol, tesi mellett sportol (úszik, focizik), magatartása példás. Ebben az esetben nehéz magyarázatot adnom, miért nem sikerült a kitűnő, testvérei nagyobbak, nekik kitűnő lett a bizi, elsőben is az volt, nyilván hozzájuk is méri magát, nagyon csalódott. Ezt az értékelést nagyon igazságtalannak tartom, de ezt mégsem mondhatom neki...

2019. febr. 2. 08:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/78 A kérdező kommentje:
35-ös válaszoló, zárójelben írom, magam is két diplomás tanár vagyok, nem gyakorolom a hivatásomat, részben, mert sok dologgal nem értek egyet, ami és ahogy megy az iskolákban, másrészt anyagi okokból(lakáshitel) lettem pályaelhagyó.
2019. febr. 3. 10:07
 42/78 A kérdező kommentje:

40-es válaszoló, kérlek olvass el egy Weöres Sándor életrajzot!

Nagyon szeretem a verseit, nem szeretném bántani, de azt ugye tudod róla, hogy az életben nem boldogult... Felesége tartotta el, már-már nevlete stb. Alkohol gondjai voltak egész életében.

2019. febr. 3. 10:10
 43/78 A kérdező kommentje:

36-os válaszoló, köszönöm szépen! Kedves vagy nagyon, de sajnos mi sem csinálunk mindent tökéletesen, de valóban ez lenne a cél, férjem megfogalmazása is hasonló.

Amit sokan nem vesznek észre... Kinevel bennünket a társadalom, ingyenes az iskola, az egészségügyi ellátás stb. Ezt vissza kell adni egyszer.

Legtöbben inkább csak elvenni szeretnének... hozzátenni már nem. :(

2019. febr. 3. 10:15
 44/78 A kérdező kommentje:

37-es válaszoló: Férjem világ életében kitűnő volt. Azóta doktori fokozatot szerzett és szakmailag elérte azt, amire vágyott, olyan munkát végez, amit szeretett volna.

Nem lett idegbeteg, sem öngyilkos...

Nyilván nem tökéletes ember. Olyan nincs.

Amúgy nagyon jó ember és segítőkész, szóval gátlástalan törtető sem lett.

Nekünk ő nagyon példa!

2019. febr. 3. 10:21
 45/78 A kérdező kommentje:

38-as válaszoló! Ezeket meg honnan veszed!!!! Ki mondta, hogy "földbe döngöljük"! Erre már nem is írok semmit...

Továbbá, mint ahogy elmondtam korábban is, 30km-es körzetben nincs már lehetőség, csak hasonló állami iskolák. Fővárosba nem szeretnénk naponta behurcolni, (kb 40km!)

Mielőtt véleményt írsz, legalább olvasd el, miről van szó pontosan!!!

2019. febr. 3. 10:26
 46/78 A kérdező kommentje:

40-es válaszoló, kérlek ne haragudj meg, nme bántásból írom, de azt a jelenséget, amit idézel, szakbarbárnak nevezik. Nekem nem túl szimpatikus, amúgy egyetemig én is ebben a felfogásban voltam, ott jöttem rá, hogy igenis minden fontos, ami kimaradt eddig, arra már nem tuduk építkezni... Ráadásul olyan jó, ha pl egy fizikussal mellékesen el lehet beszélgetni az irodalomról, vagy a történelemről...


Weöres Sándorra visszatérve: Oké, egy zseni volt és valóban művelt (autodidakta), de az életben a felesége nélkül egy percig sem boldogult volna. Nem állt meg a lábán, csak úgy, ha valaki vitte a hátán. ezért számomra nem volt jó példa.

Legyen inkább példa Deák Ferenc. Ő végigtanulta az életét.

2019. febr. 3. 10:59
 47/78 A kérdező kommentje:

Mielőtt kapnék az elgépelésekért, éppen főzök, azért van, de talán olvasható.

Még annyi, lepontozzátok látom, aki velem ért egyet!Eddig ez a funkció eszembe sem jutott, szerintem azért elég szánalmas, de mindegy...

2019. febr. 3. 11:03
 48/78 anonim ***** válasza:
21%
Te gyerekeid, szekírozd ki a világból egy első osztályban félévkor szerzett 4esért. Es vidd ki a mezőre és addig ugráltasd, míg egy tanár nem ad nekik kegyelem ötöst, érdemtelenül egyébként. Az én gyerekem lehet nem kitünő, de legalább boldog es nem volt szomorú egy percig sem bizonyítvány miatt. Kinek mi a fontos, nekem gyetekeim boldogsága. Amit itt hangoztatsz, rossz tanuló ugyanúgy elérheti, ezen kár 6 éves kortól stresszelni. Én 2-es átlaggal érettségiztem, doktorálhattam volna egyébként, de annyit tuti elértem mint a sogórnőd sőt....
2019. febr. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/78 A kérdező kommentje:

Szöveget értelmezni biztosan nem tudsz!

Értő olvasás - második osztály.

Gyakorolhatnád!!!!

Inkább ne doktorálj kérlek! :)


Ennyi rosszindulattal régen találkoztam!

Nem egyszer mondta a testnevelés tanár, ha valami nem megy, gyakorolják a gyerekek! A gyerek kérte. Amúgy is kint vagyunk a pályán sokat, mert rendszer, sokszor futnak velem is. Tudod miért? Mert egészséges. Mellékesen a sportnak köszönhetem az alakomat is (4 gyerek után). Bocsi, nálunk a sport a mindennapi élet része. Tudom, lehet otthon ülni és nyomkodni a kütyüket, vagy lesni a tévét, fb-ot stb.

2019. febr. 3. 13:08
 50/78 A kérdező kommentje:
mert rendszeresen futok - kimaradt a mondatból.
2019. febr. 3. 13:10
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!