Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14 évest egyedül hagynátok 5...

14 évest egyedül hagynátok 5 napra? Tanácstalan vagyok

Figyelt kérdés

Az idei nyaralásunk után megfogadtam, hogy ilyet soha többet... A lányunk végighisztériázta az egész utat, nem volt jó a repülő, a transzfer, a hotel... Az all inclusive, mindennel felszerelt szálloda 4 éttermében ő nem talált magának semmi ehetőt a sültkrumplin kívül, ezért a 3. naptól már inkább hagytam, hogy rendeljen magának kaját máshonnan, bármennyire is lesült a pofámról a bőr.


2 hétig ment ez, igazából volt olyan nap, hogy ki sem ment a szobából, mert ő sorozatot nézett, meg"kint melege van". Nem sorolom tovább, mert ha visszagondolok az egészre, megint ideges leszek. Most megint utaznánk, de ő itthon akar maradni, merthogy azért nem jön el, hogy csak szekáljuk egész végig, és hogy már a reptéren haza akarjon jönni. Én hajlanék rá, hogy maradjon (persze kompromisszumokkal), de a férjem erről hallani sem akar.


Önálló gyerek amúgy, meg barátnőm is mondta, hogy tavaly ők is ilyen idősen hagyták itthon a fiúkat, amíg nyaralni voltak, és előre lefektették a szabályokat, nagyszülők mentek minden délután locsolni, szétnézni, de ennyi volt, és a gyerek is bejelentkezett naponta kétszer. Túlélték, és úgy érzi, sokkal jobb volt ez, minthogy egyhetet végigvitázzanak. Ráadásul nem hetekről van szó, hanem pár napról.


2019. okt. 25. 17:02
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
63%

Semmi esetre.


Max a nagyszülőknél teljes felügyelettel.


Amúgy most feszegeti a határait, és fogod a hagyni, hogy a fejedre nőjön, ha ráhagyod ezeket.

2019. okt. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, szerintem itt veled is baj van, nemhiába lett ilyen a lányod.

Főznek, péksütit vesznek neki, meg takarítanak rá a nagyszülők? Ezt nem tudja megtenni egy 14 éves nagylány? Az írásodból az látszik, hogy óvód a bárminemű kellemetlenségtől pl. korán kelés, kényelmetlenség, kanapén alvás. Nagyon elkényeztetted szerintem, próbálj rajta változtatni, mert így nagyon el fog vele szaladni a ló.

2019. okt. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
43%
Ha ott vannak a nagyszülők a közelben, nappal suliban van és rendes, megbízható, önálló, akkor szerintem nem lesz baj.
2019. okt. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
71%

Menjen csak a nagyszülőkhöz, keljen fél hatkor. Még buzdítanám is a papát, hogy jóóóóó hangosan főzze azt a kávét, meg még egy gyümölcsturmixot is dobjon össze a mamának.


Egyedül nem hagynám, az teljesen biztos. Én elismerem, paramami vagyok, de nem is tudnék elaludni, folyamat betörőket vizionálnék.


A másik dolog, hogy hosszú távon ezt érdemes lenne kezelni: konstruktívan. Például bevonni az utazás tervezésébe: hová menne szívesen? Milánó dögunalom, megértem, hogy nem érdekli. Az all inclusive tengerpartot szintén unnám én is. (Ettől még ez nem ok a hisztire, meg hogy tönkretegye a nyaralást, csak azt mondom, hogy egy 14 évesnek teljesen mások az igényei, mint egy felnőttnek.) De ki kellene deríteni, mi érdekli, neki is kedvezni az utazás során, hogy szívesen menjen, őt is érdekelje.

2019. okt. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
93%

21.vagyok


Választhat

Jön nem rinyál vagy kel fél6-kor a nagyszülőknél


Pont


Ha jön és rinyál, akkor ránézek, " szólj, ha befejezted!"aztán arrébblépek.


Nem kérted, hogy a jellemét vesézzük, de tudod kell, hogy ez nem kamaszodás....

2019. okt. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
96%
Hová lett a válaszom? Na mindegy,szóval mennyire kell kinyalni a sejhaját valakinek,hogy 14 évesen már ennyire ne érdekelje semmi?
2019. okt. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 A kérdező kommentje:

Elég nehéz lenne hozzánk betörni, négy kameránk van kint, és riaszto a garázsban, házban, plusz a csengőnél lévő kamera is működik, látja, ki van éppen az ajtó előtt. Így szerintem biztonságban lenne, plusz van két kutyánk is, akik elég bizalmatlanok idegenekkel. Persze nem azt mondom, hogy nem félteném, de én már engedném igazából... Ráadásul biztonságos a környék, az egyik barátnőm mondta, hogy hozza-viszi reggel és délután, ha kell (osztálytársak a gyerekeink), meg figyel rá ő is.

Direkt kínozni nem szeretnénk, az egyetlen gyerekünk, és attól függetlenül a világot jelenti nekünk, hogy most egy nehezebb korszakát éli.


És igen, szeretünk gondoskodni a róla. Ez azt is jelenti, hogy nem neki kell elbumliznia gyalog a város szélén lévő Lidl-be, Aldiba (azokat a péktermékeket szereti leginkább), vagy a város másik végében lévő kedvenc pékségébe, hanem megveszik a szüleim szívesen, mert ők úgyis autóval mennek bevásárolni 2 naponta, nem fáradtság ez nekik.


Bevonjuk mindenbe, de mikor a nyaralás foglalva lett tavasszal, akkor még én sem akartam, hogy egyedül maradjon itthon, így "jönnie kellett". Biztosan dögunalom lehet Milánó és a Comói-tónál egy wellnessezért, kirándulás, dehát ez van. Pedig felajánlottuk, hogy hívja el valamelyik barátnőjét, de az volt a válasz, hogy "persze, szenvedjen ő is". Lázad, ez nyilvánvaló, és most mi vagyunk a cikik, akiktől távol akar lenni. A férjem ezt nehezebben kezeli, mert a lányunk kicsinek nagyon apás volt, és ő még most is azt a kislányt akarja visszakapni. Tudom, hogy ez változni fog, és remélem pár év múlva már nyoma sem lesz ennek a viselkedésnek (legalábbis nagyon remélem). De abban is biztos vagyok, hogyha most "hadat üzennék neki", az csak rontana a helyzeten.



De időközben anyósom is elkezdte puhítani a férjemet, meg a lányunk is mondta, hogy ő nem bulizni akar, meg semmi ilyesmi, csak nincs kedve azért utazni órákat, hogy ott meg csak haza akarjon jönni.

2019. okt. 25. 20:55
 28/45 anonim ***** válasza:
83%

Nem akartam beleszólni. Ok, hogy szeretitek, és mindent meg akartok adni neki. De ugye azt is tudod, ezzel milyen sokat ártasz neki?

Konkrétan így kell életképtelen felnőttet nevelni! Hogy fog így később egyetemre menni, esetleg férjhez menni, gyereket szülni, dolgozni?

2019. okt. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
88%

Borzasztóan elkényeztetett.

Semmiképpen nem hagynám egyedül, mert gyerek.

És abszolút nem zavarna ha nagypapa felveri fél hatkor, menjen csak a nagyszülőkhöz, talán akkor elgondolkodik rajta, hogy, milyen jó is egy szép hotelben.

Mondjuk a te hozzáállásod már ott is érthetetlen, hogy minek rendelsz neki plusz kaját egy all inclusive hotelbe. Szerinted 2 hétig nem enne? Mert ha így van, akkor pszichiátriai eset és szakemberhez vinném.

2019. okt. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
50%

"Biztosan dögunalom lehet Milánó és a Comói-tónál egy wellnessezért, kirándulás, dehát ez van."


Igen unalmas. Voltam ott, tudom. Eleve a "wellnessezés" szótól kiszaladok a világból.


Nem is kellett volna leírnod, hogy egyszem gyerek, teljesen nyilvánvaló volt. El van kényeztetve. És ha neked a "wellness" a jó program, meg a tartalmas utazás, akkor te is. Csak azt a felnőttek között már sznobnak hívják.

2019. okt. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!