Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14 évest egyedül hagynátok 5...

14 évest egyedül hagynátok 5 napra? Tanácstalan vagyok

Figyelt kérdés

Az idei nyaralásunk után megfogadtam, hogy ilyet soha többet... A lányunk végighisztériázta az egész utat, nem volt jó a repülő, a transzfer, a hotel... Az all inclusive, mindennel felszerelt szálloda 4 éttermében ő nem talált magának semmi ehetőt a sültkrumplin kívül, ezért a 3. naptól már inkább hagytam, hogy rendeljen magának kaját máshonnan, bármennyire is lesült a pofámról a bőr.


2 hétig ment ez, igazából volt olyan nap, hogy ki sem ment a szobából, mert ő sorozatot nézett, meg"kint melege van". Nem sorolom tovább, mert ha visszagondolok az egészre, megint ideges leszek. Most megint utaznánk, de ő itthon akar maradni, merthogy azért nem jön el, hogy csak szekáljuk egész végig, és hogy már a reptéren haza akarjon jönni. Én hajlanék rá, hogy maradjon (persze kompromisszumokkal), de a férjem erről hallani sem akar.


Önálló gyerek amúgy, meg barátnőm is mondta, hogy tavaly ők is ilyen idősen hagyták itthon a fiúkat, amíg nyaralni voltak, és előre lefektették a szabályokat, nagyszülők mentek minden délután locsolni, szétnézni, de ennyi volt, és a gyerek is bejelentkezett naponta kétszer. Túlélték, és úgy érzi, sokkal jobb volt ez, minthogy egyhetet végigvitázzanak. Ráadásul nem hetekről van szó, hanem pár napról.


2019. okt. 25. 17:02
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
18%

Teljesen megértem a gondodat.

Mintha magamat látnám gyerekként, ugyanilyen voltam, a szüleink végighurcibáltak fél világon, és rohadtul utáltam, érzékenyebb vagyok az átlagnál, nagyon nehezen viseltem az utazásokat, stresszeltem miatta.


Párszor otthon is hagytak, de mi többen vagyunk tesók, viszont óriási hátrány volt hogy nemhogy mobiltelefon nem volt, de még vezezékesünk sem.

Nagy dilemma, te ismered igazán a lányodat, fél e egyedül éjjel, mert igazából minden megoldható telefonon, és titeket is elér.

Ha más nem, akkor pár napra aludjon otthon vele egy barátnője, vagy barátja.


Ne hallgass azokra akik elkényeztetettnek vélik a lányodat, ez hülyeség. Azért mert olyan helyekre eljut ahova mások nem, az még nem azt jelenti hogy kötelező neki jól éreznie magát. Viszont később nagyon fogja értékelni hogy milyen sokfelé járt.

Mi is így voltunk, tizenéves voltam, ma 43 vagyok.

2019. okt. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
67%
Vagy megy a nagyszülőkhöz, vagy jön velünk. A büdös életben nem tudnám magamnak megbocsátani ha a kiskorú gyerekemnek, akiért én vagyok a felelős bármi baja esne amíg én wellnessezek, úgy hogy otthon hagytam egyedül majd’ 1 hétre.
2019. okt. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
0%
Én bekameráznám a házat, úgy hogy online is nézhetitek. Így pl. kikerülhető a házibuli, vagy hogy fiút visz fel.
2019. nov. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy végül mit csináltatok? :)
2019. nov. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
34%
43-as válaszoló vagyok: Értem, hogy nem a legjobb megoldás, de ha ennyire paráznak a szülők érdemes lenne. Azért nem kellett volna ennyire lepontozni :D
2019. nov. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!