Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14 évest egyedül hagynátok 5...

14 évest egyedül hagynátok 5 napra? Tanácstalan vagyok

Figyelt kérdés

Az idei nyaralásunk után megfogadtam, hogy ilyet soha többet... A lányunk végighisztériázta az egész utat, nem volt jó a repülő, a transzfer, a hotel... Az all inclusive, mindennel felszerelt szálloda 4 éttermében ő nem talált magának semmi ehetőt a sültkrumplin kívül, ezért a 3. naptól már inkább hagytam, hogy rendeljen magának kaját máshonnan, bármennyire is lesült a pofámról a bőr.


2 hétig ment ez, igazából volt olyan nap, hogy ki sem ment a szobából, mert ő sorozatot nézett, meg"kint melege van". Nem sorolom tovább, mert ha visszagondolok az egészre, megint ideges leszek. Most megint utaznánk, de ő itthon akar maradni, merthogy azért nem jön el, hogy csak szekáljuk egész végig, és hogy már a reptéren haza akarjon jönni. Én hajlanék rá, hogy maradjon (persze kompromisszumokkal), de a férjem erről hallani sem akar.


Önálló gyerek amúgy, meg barátnőm is mondta, hogy tavaly ők is ilyen idősen hagyták itthon a fiúkat, amíg nyaralni voltak, és előre lefektették a szabályokat, nagyszülők mentek minden délután locsolni, szétnézni, de ennyi volt, és a gyerek is bejelentkezett naponta kétszer. Túlélték, és úgy érzi, sokkal jobb volt ez, minthogy egyhetet végigvitázzanak. Ráadásul nem hetekről van szó, hanem pár napról.


2019. okt. 25. 17:02
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Nyugodtan befejezheted az utazási szokásaink kritizálását!


Igen, nekünk jól esik néha egy kis pihenés, nem kell mindig túrázni, hegyet mászni, vízeséseket keresni. Tudom tudom, neked ezek is unalmasak lennének. De nekem jól esik félévente egyszer, kétszer, ha elém teszik az ételt, nem kell felkelnem 6-kor, hogy este 7-8-ig pörögjek, és esetleg elmehetek nyugodt szívvel masszíroztatni akár minden nap, ha arra vágyom. Nem azt mondom, hogy ebből álljon az élet, mert szeretjük az aktív nyaralásokat is. De nem vagyunk ám attól kevesebbek, mert néha jól esik kikapcsolni, és csak pihenni. Ezt itt szeretném lezárni, és kérlek ne személyeskedj, ne gyere azzal, hogy bleee ez milyen szörnyű és unalmas út, hova gondolunk mi. Ismerem a lányomat, nála lustibb teremtés kevés van. Nem a mindennapokra értem, mert jól tanul, okos, és táncol 4 éves kora óta, de ő is szereti az ilyen kényeztetéseket. Nem az a túracipőt húzó, és egésznap meg nem álló teremtés. Szóval tudom, hogy tetszene neki az ú maga, de nem vagyunk neki elég érdekesek, szórakoztatóak.

2019. okt. 25. 23:17
 32/45 anonim ***** válasza:
48%
Nem nagyon értetted meg, amit írtam. A lényeg, hogy fogalmad sincs, hová menne, mit csinálna szívesen a gyereked. Meg kellene ismerni, ahelyett hogy lerázod.
2019. okt. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
77%

Nem hagyhatsz egyedül 5 napra egy kiskorút. Te felelsz érte és ha bármi baja esik, te iszod meg a levét.


Vagy vidd el magaddal, vagy találjatok ki valami olyan programot, ami neki is tetszik, vagy szerezz mellé felnőtt felügyelet(nagyszülő, stb.) vagy csak szimplán ne menj el.


"de a férjem erről hallani sem akar"

Legalább neki van esze.

2019. okt. 26. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
70%
Egyedül nem. Nagyszülőkkel igen.
2019. okt. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
81%
Nem értem a kérdés kiírásának okát, ha a sajátodon kívül minden más megoldástól el vagy zárkózva.
2019. okt. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
63%
Költözzön hozzátok az egyik nagyi arra az időre
2019. okt. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
53%
Nem hagynám egyedül. Ebben a korban még fel egyedül, de már pasizik és akár lóg is az iskolából... Vagy a nagyszuloknel hagynám, vagy a nagyszuloket koltoztetnem addig oda. Egyébként Milánó szép hely, nem unalmas.
2019. okt. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
31%
#18 éjszakára (22-06),és egyedül. amúgy 7 éves korom óta nappal simán egyedül hagytak, 19 éves korom óta egyedül lakom (nagyvárosban).
2019. okt. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
28%
SEMMI BAJA nem lesz! hiába a gyakoris károgás
2019. okt. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
62%

A 14 évem önmagamat simán egyedül hagynám 5 napra. (most 18 vagyok) Engem már ovisan egy napra volt hogy egyedül hagytak. Sose volt belőle baj. Bár én alapjában véve a csendes gyerek voltam. A tietek kb ellentéte...


A leírtak alapján a te lányodat már nem biztos hogy egyedül hagynám ennyi időre. Bár ez legjobban ti tudhassátok. Az egy hogy önálló, de mennyire megbízható?

2019. okt. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!