Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Gyerekemet bántják iskolájában...

Gyerekemet bántják iskolájában. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már egyszer váltottunk iskolát, pont ugyanezért, mert kiközösítették, bántották és a tanárok sem kedvelték. Váltottunk, de itt is ugyanúgy elkezdődött novemberben. Szekálják, kiközösítik mert kövérebb náluk, meglopják, lelki terrorban tarják. A tanárok is. Pont olyan mint anno testvére volt, ő is 3 iskolába járt, mindenhol bántották, többször kellett műteni emiatt, egészségére ment, lelki roncs lett. De most a kicsit is bántják és már ő is lelki roncs. Nem tudom hova átvinni, még csak ötödikes, és nincs több általános suli. Egy darab maradt, de az roma iskola, a legputribb a városban. Mit lehet csinálni egy anyának? A naggyal sem sikerült semmit kezdenünk az ő iskolában töltött 12 éve alatt, nem akarjuk, hogy a kicsivel is ez legyen.

2020. febr. 19. 22:29
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
99%
Még jó, hogy nem drogozik meg iszik ötödikesen 😄 a tanárokkal beszélj, hogy mi a probléma vele és ne zárd be a füled.
2020. febr. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
57%
Lehet, hogy az egyházi iskolákban húde jó gyerekek vannak, de jól ki van mosva az agyuk.
2020. febr. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
79%

Jaj hagyjuk már ezt, hogy biztosan a gyerek hibája. Én most visszaemlékezve az általános és középiskolás éveimre, 2 típust tudnék mondani a kiközösített gyerekekre:

- Van aki tényleg hülye és azért bántják. A hülye alatt értsd azt, hogy agresszív, lop, stb.

- Van meg aki csak kicsit más, visszahúzódó, netalán valami fizikai problémája van (túlsúlyos, szemüveges, alacsonyabb mint az átlag stb).


Én a helyedben komolyan elbeszélgetnék a tanárokkal, igazgatóval, más szülőkkel, vagy bárkivel aki tud segíteni.

A másik pedig amit tudok javasolni, hogy akár orvosi/dietetikus segítséggel, de segítsetek a lányotok súlyán. Én is gyerekként kövér voltam, aztán kamaszként "elnőttem" a súlyfelesleget, de felnőtt fejjel az én gyerekem esetén ezt nem hagynám. Nézz utána, hogy milyen diétás ételek vannak amiket te is el tudsz készíteni, ne legyen otthon semmi nasi, se cukros üdítő és esetleg járjatok el sportolni. Igen, ti is szülők, ne csak a gyerek. Ha "erőszakkal" iratnád be valamit sportolni, akkor csak ellenállást kapnál. Viszont ha együtt elmentek rendszeresen kocogni, túrázni, biciklizni, akkor annak akár még örülne is.

2020. febr. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
86%
Én nem azt mondtam, hogy a gyerek hibája, hanem az ő nevelésének a hibája. Elzárta konkrétan őket, nem szocializálódtak, és most csodálkozik, hogy nem illeszkednek be. Gratulálok.
2020. febr. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 A kérdező kommentje:
Természetesen beszélek a tanárokkal, de ők csak annyit mondanak, hogy minden rendben, minden irányításuk alatt zajlik. De amikor hazajön a kislány, őrjöng és átmegy vadállatba. Alváshoz készülődtünk (egy ágyban alszunk) és ott elkezdett nekem sírni, hogy mindenki bántja, mindenki cseszteti. Persze picit biztos túlreagálja és picit hazudik, túldramatizálja, de azért mégis lehet rajta hallani, hogy ez bántja őt. Járatom iskolapszichológushoz, nem sok sikerrel. De ennyi, sok mindent nem tudok kigondolni. Igen, büszke vagyok rá, hogy nem cigizik, iszik. Tudjátok mennyi 11,12,13 éves teszi ezt? legalább 60 százalékuk tapasztalataim szerint...
2020. febr. 19. 23:06
 16/62 anonim ***** válasza:
83%
De mért zártad el másoktól?
2020. febr. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
91%
Személyiségzavaros szülő miatt lettek ilyenek a gyerekeid.
2020. febr. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
91%
Ennyi idősen veled alszik?!?!? Ezt te szeretnéd, vagy ő akar veled aludni? (egyik válasz sem jó erre)
2020. febr. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
92%
Tőled ilyenek.
2020. febr. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
78%
Kamu kérdés, ezt is beveszitek?!
2020. febr. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!