Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti elengednétek 16 évesen...

Ti elengednétek 16 évesen házibuliba?

Figyelt kérdés
Nem a vírus ideje alatt gondoltam. Sokat veszekszünk, mert nem engedem el ilyen buliba. Ismerem azokat akikkel menne és tudnám hol van aki szervezi a bulit a szüleivel is tudnék beszélni. Viszont én nem akarom elengedni délután ha találkozni akar a barátaival 7 óráig megteheti, estére nem engedem. De engem hibáztat, hogy nem engedem tovább és senkihez ezért kiközösítik mivel ő nem megy a barátaival ezért elmondása szerint nem vonják be a beszélgetésekbe és csak a közös programokról beszélnek. Zárkozottabb lett mióta nem engedtem és egyáltalán nem találkozik senkivel. Örülök hogy nem megy sehova csak velem sem nyitott. De a buliban biztos lenne alkohol én pedig 40 éves vagyok és nagyon elítélem az ívást 1 pohár pezsgő belefér ünnepekkor és ennyi. Elfog múlni ez a zárkózottság mert kinővi és meglátja hogy igazam volt? Ti 16 éves gyereketeknek miket engedtetek meg?

2020. ápr. 21. 21:43
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%
Azt akarod, hogy nevessen és boldog legyen! Ne fojtsd meg és engedd el!
2020. ápr. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
95%
Túl szigorú vagy vele. 16 évesen este hétkor otthon kell lennie? Szerintem te nem akarod elfogadni, hogy a lányod hamarosan felnőtt nő lesz. Próbáld apránként kitolni a határokat. Mindig egy kicsit több időt adj neki a barátaival, nem kell egyből az összes házibuliba elengedni, de néhanapján megengedhetnéd (ezt főleg magad miatt, mert te nem tudod őt elengedni), és a legfontosabb, tanulj meg bízni a lányodban.
2020. ápr. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim válasza:
74%
Szerintem ne engedd sehova semmit se engedj neki és csodálkozz ha 30 évesen is a nyakadon lesz
2020. ápr. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
100%

Van egy kolleganőm, 29 éves, amugy értelmes csaj, de ugyanígy lett nevelve.

Se párja, se családja.. Otthon rajzolgat meg legózik munka után, sehova nem szeret eljárni, ül a szüleivel otthon állandóan meg ilyenek.

Ez miért jó?

Én azt akarom hogy a gyerekem teljes életet éljen, legyen majd párja, családja, világot lásson.

Ne neveljetek beteg felnőtteket kérlek..

Én 14-19 évesen igen ittam, igen cigiztem, igen füveztem..

De a szüleim mindig tudták hol vagyok. 19 évesen meg is untam ezt, utána már rendesen a fősulira koncentráltam, aztán jött az esküvő, a karrier, a gyerek, stb.

Nem hiányzik azóta se a buli. A szórakozás mostmár a színház pl nekem..

De van olyan osztálytársam régi akit mindentől tiltottak, aztán 18 évesen lelépett, agyontetoválta magát, és azóta is minden héten buliból buliba megy látom..

Ezt akarod te is?


29N

2020. ápr. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
99%
Dehogy lesz 30 évesen a nyakán, 18 évesen lelép, és vissza sem néz többet.
2020. ápr. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
92%

Ez ugye nem komoly? Az egyetlen probléma csak nálad van, komolyan el kellene menned valami terápiára.

Én 15 évesen 3 hétre kint voltam Máltán angol tanfolyamon, szinte minden nap buliztunk, ittunk kint, cigiztünk. Csomót szórakoztunk a barátaimmal, mindig volt valami program, éltem az életem, és mellette jól tanultam. Jártam 17-18 évesen hajógyárira is, majd meguntam a bulikat, utoljára szerintem 19 évesen voltam szórakozóhelyen, utána csak fesztiválon voltunk, vagy koncertem. Most már családom van, házam, boldog életem, 18 éves korom óta cigi sem volt a kezemben, és nagyon jó viszonyom a szüleimmel, hálás vagyok nekik, hogy azért cserébe, mert kedves, jó tanuló tini voltam, nem korlátoztak, élhettem az életem, tapasztalhattam sokat. És mindig tudták hol vagyok!

Csak annyit tudok kérdezni, hogy szeretnéd, ha megutálna a gyereked, és amint lehet elköltözne otthonról, később semmit nem tudnál róla? Szeretnél egy magábaforduló, magányos tini gyereket? NEM? Akkor fogadd el, hogy felnőtt, és engedd el a barátaival.

2020. ápr. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
95%

Lazuljál le kérdező. Igen lesz pia. Igen inni fog. Igen be is fog rúgni. Igen többször is. Igen akkor is ha nem engeded. Csak akkor hazudni fog. Vagy kilóg az ablakon. Vagy egyik sem, de amint betölti a 18-at csak a hátát fogod látni.

Nem, nem lesz veled nyitott, ha te egy ilyen .... hat fapi... vagy.

2020. ápr. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
100%

Beteg elme..

Remélem azért kukoricán nem térdepelted, meg a Bibliából nem kell neki kántálni mikor menstruál.

2020. ápr. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:

A párommal próbáltunk közeledni hozzá, mondtuk elmehet majd ha vége ennek a karanténnak és majd a nevelőapja viszi oda csak tudjunk róla de azt mondta nem marad vele kettesbe és látni nem akar minket aztán kizavart a szobából minket.

A párom azt mondta amíg elmegyek a boltba megvigasztalja, de nem sikerült neki, azt mondta hogy párnapig hagyjam majd előjön a szobából ha úgy érzi magát és ne menjek be a lányomhoz, ne zaklassam. Esküszöm semmi nem jó neki! Miért menekül a barátaihoz? Miért jobb egy barátnőnél aludni? Beszélgetni iskolában is tudnak! De velem is megtudja beszélni ha valami baja van.

2020. ápr. 22. 00:39
 20/45 A kérdező kommentje:
Ne szidjatok, mert azt akarom hogy a lányom ne szokjon rá a cigire, én örültem volna ha megóvnak ettől. Az ivást semmilyen mértékben nem tolerálom amíg az én házamban lakik.
2020. ápr. 22. 00:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!