Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti elengednétek 16 évesen...

Ti elengednétek 16 évesen házibuliba?

Figyelt kérdés
Nem a vírus ideje alatt gondoltam. Sokat veszekszünk, mert nem engedem el ilyen buliba. Ismerem azokat akikkel menne és tudnám hol van aki szervezi a bulit a szüleivel is tudnék beszélni. Viszont én nem akarom elengedni délután ha találkozni akar a barátaival 7 óráig megteheti, estére nem engedem. De engem hibáztat, hogy nem engedem tovább és senkihez ezért kiközösítik mivel ő nem megy a barátaival ezért elmondása szerint nem vonják be a beszélgetésekbe és csak a közös programokról beszélnek. Zárkozottabb lett mióta nem engedtem és egyáltalán nem találkozik senkivel. Örülök hogy nem megy sehova csak velem sem nyitott. De a buliban biztos lenne alkohol én pedig 40 éves vagyok és nagyon elítélem az ívást 1 pohár pezsgő belefér ünnepekkor és ennyi. Elfog múlni ez a zárkózottság mert kinővi és meglátja hogy igazam volt? Ti 16 éves gyereketeknek miket engedtetek meg?

2020. ápr. 21. 21:43
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem szereted? Vagy miért vagy vele ilyen amúgy?
2020. ápr. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen már késdobáló kocsmákba jártunk a barátaimmal. Kaptam 1000Ft-ot. 500Ft-ból vettem egy doboz cigit, a másik ötszázból meg két sört meg egy kommersz felest. :D
2020. ápr. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, lehet azt szeretnéd, ha a lányod és te legjobb barátnők lennének, de ez így, részemről ilyen hozzáállással nem fog menni. Erre még akár meg is lehetne az esélyetek, mert ahogy számolom fiatalon lettél anyuka, akar a közös hang is jobban meglehetne. Én vállalom, hogy nekem az anyukám a legjobb barátom, de ehhez az is kellett, hogy nagyon menő, laza anyuka legyen (pedig köztünk 30 év korkülönbség van). Mondok pár példát. Kb 14 voltam, mikor kitaláltam, hogy nekem kevés két lyuk a fülembe, leugranék azonnal a kozmetikába lövetni még legalább kettőt. Azt mondta neki mindegy, csak neki ne kelljen végignézni. 16 évesen tetoválást szerettem volna, mondogattam neki pár hónapig, azt mondta ha úgy érzem nem fogom megbánni ő támogatja és kaptam tőle egy szülői aláírást. Ugyanúgy 16 évesen megkérdeztem feljöhet-e hozzánk egy fiú és lehetünk-e kettesben, azt mondta ha úgy látom normális és megbízok benne megengedi. 18 évesen egy 34 éves pasival jártam, másik városban lakott, de simán engedte, hogy utazgassak és vonatozzak. Kipróbaltam a cigit és elmondtam neki, nem szólt egy szót sem. Anyukámnak se tetoválása, se kilőtt füle nincs, a cigit életében nem próbálta. A mai napig minden randimról, minden örömömről-bánatomról tud, de azért, mert ahogy látod felnőttként kezelt, megadta a döntés jogát egy szintig. Rengeteg helyzet volt, amit meg is tilthatott volna, mégis csak annyit mondott, hogy szerinte talán ez és ez miatt nem lesz jó. És hogy lásd mennyire el lettem rontva: kisgyerekes anyaként már minden lyuk beforrt a fülemen, a lányomnak eszembe nem jutott kilövetni, évek óta nem gyújtottam rá, nem is érdekel, a tetoválásom helyére lesik újat szeretnék rövidesen, anyukámmal nézzük melyik tetoválószalonban, milyen tetoválással lehetne szépen lefedetni. És nem látom rajta úgy, hogy beleőrült volna, hogy ennyi szabadságot adott, én pedig visszanézve se érzem úgy, hogy ez rossz hatással lett volna rám, nem hoztam visszafordíthatatlanul rossz döntéseket. Kicsit próbálj meg bízni a lanyodban és felnőttként kezelni.
2020. ápr. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
100%
Ket ev mulva fogja magat, elmegy jo messzire egyetemre es koleszban fog lakni. Na, ott aztan meg boven lesz hepaj es semmit nem tudsz tenni ellene.
2020. ápr. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
100%

Szegény gyerek. Az ilyenek általában két mód végzik vagy elmaródik az összes barátja és besavanyodik, vagy az első adandó alkalommal megy kiélni magát. Pesztráltam egyetemi buliban összehányt elsőst, de gólyatáborban "felügyelő" ismerősömnek is tök jó történetei vannak arról amikor a gyomormosástól próbálták megmenteni anyuci picikéjét.


Elengednem a gyereket, ha hív hajnalban érte mennék és egy kis szalon spiccért sem szólnék semmit.

2020. ápr. 24. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim válasza:
100%
16 évesen simán elengedhetnéd bulizni. Én 14 éves voltam amikor kipróbáltam a cigit (nem vagyok rá büszke, de ez van) és szintén ennyi idősen, szilveszterezhettem a barátaimmal. Szerintem az, hogy 7-ig haza kell mennie, komolytalan. Engedd el őt 1-2 helyre, mert ezzel csak tönkreteszed a legszebb éveit, és a kettőtök közti kapcsolatot is!
2020. ápr. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
100%

Már miért látná meg, hogy igazad van, amikor nincs igazad.


Tudod, én 60 éves vagyok, és én is azt mondom, hogy nincs igazad. Viszont ismerek hozzád hasonló embereket, akik meg vannak győződve arról, hogy mindig nekik van igazuk, és a jóisten sem tudja meggyőzni őket az ellenkezőjéről, mert ők csak jót akarnak, és a nagy jó akarásukkal megnyomorítják a hozzájuk közelállókat.


Nagynéném volt ilyen, azt érte el vele, hogy a gyereke nagyon gyorsan elköltözött otthonról, és azt is eltitkolta, hogy hol lakik.


Igen, a buliban előfordul, hogy van alkohol, és az is, hogy kipróbálják a cigarettát. És? A gyereked nem a tulajdonod, a fiatalok kipróbálnak sok mindent. Aztán kinövik. De azt soha, ha a szülő úgy képzeli, hogy rabságban tarthatja a gyerekét. Mert szerinte igaza van.


Mit engedtem meg a 16 éves gyerekemnek? Sok mindent. Elmehetett pld. hétvégére kirándulni a barátaival. 10 évesen kellett hazajönnie 8-ra. 16 évesen 10-11-re. De előfordult, hogy házibuliba ment, akkor reggelig maradhatott. Minek mászkáljon éjszaka az utcán?


Tudod, én bíztam a gyerekemben, ő is bennem. És, képzeld el, tudott beszélgetni velem.


18 évesen elment egy másik országba egyetemre, egyedül lakott egy albérletben és a kutya nem tudta ellenőrizni, hogy mit csinál, mikor jár haza. Aztán mégis megállta a helyét.

2020. ápr. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%
Vajon ennyi válasz után felfogja a kérdező hogy beteges, amit csinál a lányával?
2020. ápr. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim válasza:
100%
Én 14 éves lány vagyok és teljesen egyet értek a többi kommentelővel! Tudom én még gyerek vagyok és nincs tapasztalatom, de szerintem nagyon szigorú vagy. 7 óra?? Engem 14 évesen 8 ig is kiengednek Egyedül. Simán ott aludhatok a barátaimnál, persze jönnek értem a szüleim, Velem sem a legmegengedőek de megbíznak bennem.Szerintem 16 évesen simán elengedheted 9-10 óráig is a barátaival.Házibuliba is természetes lenne már hogy megy.A barátaival szeretne lenni,inni fog, cigizni de hát erre való ez az időszak, hogy felkészüljünk az életre, és hogy tapasztalatot szerezzünk!Nagyon sajnálom a gyereked, ha valóban ilyen szigorú vagy vele!Veled is ilyeneket voltak a szüleid? Ne legyél vele ennyire szigorú,igyis úgyis inni fog, mint az összes kamasz, ha tudsz róla, ha nem. Viszont ha egyáltalán nem engeded sehova utálni fog téged, végképp nem fog neked elmondani semmit.Engedd, had élje az életét, hisz ha nem engeded neki, akkor később lehet nagyobb baj is lesz belőle.A szextől is elakarod tiltani?? Szerintem gondolkozz el ezeken a dolgokon, míg nem késő és nem teszed tönkre a gyereked életét!
2020. ápr. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%

Engedd el. Kikerül egyetemre ott fogja alarni behozni a piát, töled meg menekülni fog.

Egyébként miért gond ha valamit megiszik buliban? Én inkább arra hajtanák meg beszélnék vele hogy tudja hol a határ.

2020. jún. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!