Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért szidják ennyire a 12...

Miért szidják ennyire a 12 éveseket? Sehol sem látok olyat, hogy a "legtöbb" vagy "néhány". Mindig csak azt mondják, hogy az összes 12 éves.

Figyelt kérdés
Én is 12 éves vagyok de nem bulizok, nem iszok, nem cigizek, nem fekszem le senkivel, nem pózolok, nem utánzok senkit. Értelmesen tudok gondolkodni. Sokan mondják, hogy érettebb vagyok a koromnál. Van benne valami, de az már nagyon zavar, hogy mindenhol a 12 éveseket szidják, hogy mindegyik mekkora ribanc. Én nem értek ezzel egyet. Rengeteg 12-13 évest ismerek akik teljesen normálisak. Nektek mi a véleményetek erről?
2010. aug. 17. 22:58
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
én 13 éves vagyok és mivel elváltak szüleim meg a tesóim 12-15 évvel idősebbek nálam én is érettebben tudok gondolkodni tehát egyszerűen nem értek egyet ezekkel a felnőttekkel mert csak arra mondják akit látnak és tudják hogy ilyen ne mindenkire :P
2010. aug. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
100%
Aki összemos egy korosztályt,annak mindegy,h 12,vagy 22,mindig általánosít,tehát felesleges megsértődni rajta.Én-naivan?-hiszek abban,h a 12-de a 10,a 15,stb...-éves korosztály nagy része normális.Kirívó példák minden korosztályban vannak,lásd a dohányzó 1,5 évest,mégsem mondjuk,minden 1,5 éves cigizik.:))8 éves a nagyfiam,én az ő korosztályával találkozom inkább,de náluk se azt tapasztaltam,h olyan rettenetesek lenének,mint amit olvasni lehet róluk,sőt.
2010. aug. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
27%

Na ezt a kérdés nagyon felesleges volt kiírnod..-.-'

Most azért írtad hogy dicsekedjél,hogy nem iszol,nem drogozol??? Húúúha,de nagy csoda. Ehelyett 12 évesen már netezel,nekem akkor lett netem,de akkor is csak bátyám miatt,és annyi volt a nagy gépezésem,hogy felmentem megnézni az ebneveldés kutyáimat.Te meg 11-kor még gyik-ot olvasgatsz...én 12 évesen fél 10kor már aludtam...Ezzel a kérdéssel most tisztára felidegesítettél,szegény klaviatúrámat erőből nyomkodom.

15L

2010. aug. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
52%

Persze a sok kis 13 éves védd téged.

Kedveseim én 19 éves fejjel szívesebben játszanék még,mint tanuljak meg este dolgozzak,hogy legyen pénzem a sulira meg a könyvekre.

Érettebb vagy??

Na pontosan ezért NEM vagy te semmivel sem érettebb ,mint a többi,mivel a TÖBBSÉG 12-13 éves azt,mondja,hogy éretebb a koránál..

12 évesen még én is olyan vígan játszadoztam meg játszótérre jártunk a barátaimmal,hogy most boldogan tudok visszatekinteni,hogy nem pocsékoltam el azokat a gyerek éveimet.

MÉg most is gyereknek mondom magam,és elszomorit ha azt mondják,már felnőtt vagyok!

Nem hivatalosan felnőtt lettem,de felnőtt akor leszek ha dolgozok,egyedül láttom el magam,esetleg családot alapitok.


Szóval nem kell itt háborognod,helyes,hogy nem cigizel meg nem iszol,DE aki iszik,szexel,cigizik az NEM! jön ide háborogni,hogy miért szídják!?

Te meg a többi itt sír-rí,hogy dehát miért van ez??


Elhiszem,hogy nincs jobb dolgod,mert te már érett vagy és nem játszol inkább a szabadban vagy bent a barátaiddal,de ennyire ne unatkozz,hogy ilyen kérdéseket teszel fel.

2010. aug. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
76%
Senkinek semmi köze az életedhez éld úgy ahogy te jónak látod mások véleményét pedig szard le :D
2010. aug. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
76%

Én is 13 vagyok. Elhiszem hogy általánosítanak sokan. Megértem őket. A sulinkba jár olyan 13 éves ( most megy nyolcadikba ) aki már nem szűz, sőt olyan is, akinek abortusza volt ( nem írom le hogy miben nyilvánult meg hogy abortusza volt ). Nem hiszem hogy attól érettebb lennél hogy nem cigizel stb. Én sem iszom, nem cigizem, nem drogozom, nem fiúzom ennyi idősen. Teljesen normális vagyok, netezem, játszom ( inkább az állataimmal mint babákkal - nem cikinek tartom, csak inkább unalmasnak ), regényt írok, fotózom stb. Nem hinném hogy ettől érettebb lennék. Ahelyett hogy ilyenen háborognék, inkább tanulok, hogy megvalósítsam az álmaimat.

13l

2010. aug. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
90%

Kedves Jamaican Girl: Nyár van .. -_-" Mért feküdne le 21:30kor?? 12évesen (iskola időben) én is 21-21:30 között feküdtem le, de most nyár van. 23-24óráig is fentvagyok.


Kérdező: azzal én sem értek egyet, mi a francnak dicskeszel, hogy nem piálsz, nem drogozol, nem szexelsz..Jó hogy nem mikor még gyerek vagy..-.-"

Gratulálok, hogy érettebbnek gondolod magad..minek???

Elötted az élet k*rvára ráérsz még éretten gondolkodni.

Képzeld én a mai napig játszom. Akár itt a neten honfoglalón, vagy legózom az unokaöcsémmel, akár a kutyámmal labdázok... ÉÉs??? mi ezzel a gond? Jobb mint itthon ülni.. vagy tévedek?? 18 éves korodik gyerek vagy. Attól h a mai kis tizenévesek, mert el vannak szállva maguktól, és egyes szülők ilyen felelőtlenek, nem téged szidnak..hanem csak átlagban azokat szidják...hát kb ez az én véleményem. és az elöbbi válaszolóknak van igazuk. 13/L

2010. aug. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
Egy 12 éves még gyerek, szóval teljesen normális az, ha nem iszik, cigizik, vagy éppen drogozik. Nem értelek. Nem vagy attól "különleges", hogy még gyerekként nem csinálsz olyat, ami még nem neked való. Ha érettebb lennél a korodnál, valószínűleg nem ilyen hülyeségeken törnéd az agyad...
2010. aug. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
0%

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:1


Nem kéne beugatni nekem..nem sokkal,de én vagyok az idősebb,ne legyen már ekkora pofád.Én képzeld úgy gondolom,hogy egy 12 éves kisgyereknek ha nyári szünet van akkor is, 9-10 körül ágyban a helye! Sőt én mindig azon izgultam,hogy Úristen,már mindjárt fél 10,és én még nem alszok,mert akkor volt vége a Barátok köztnek.

15L

2010. aug. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
47%

huuhh, Jamaican Girl, még jó, hogy nem vagy az anyám! xP

Tegnap fél3ig chateltem, 3kor feküdtem le aludni, kb 4kor aludtam el. És képzeld, mindenből 5ös vagyok, anyámék megengedik, és totál normális vagyok :)


Lepontozhattok, nem százalékra megyek :D

2010. aug. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!