Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Helyes nevelési módszer az...

Helyes nevelési módszer az alábbi egy 13 éves gyereknél?

Figyelt kérdés

Mikor nem teszi meg amik kérek, jegyzem, és amikor ő kér szívességet, nem teljesítem. Tehát az adok, kapok elv.

Olyan kérésre gondolok szülő részéről, ami az együtt élés alapjaihoz tartozik. Pl.: Szétpakol a közös helyiségben és nem pakolja össze.



2021. jún. 3. 19:11
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
17%
Ez nem bosszu.😅Ez olyan mint mikor a gyerek irigy.Ha nálam van valami,akkor én sem adom oda.Így meg tanulja,hogy mindent meg kell osztani.Szerintem nem rossz.Ha ő kér valamit,azt kell mondani,majd ha megteszed amire ên kértelek,akkor én is meg teszem amire te kértél.Nincs ebben semmi.
2021. jún. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
54%
A te dolgod kérdező, de ha számodra előbbrevaló a rend a saját gyerekeddel való élethosszig tartó kapcsolatnál, akkor a következményekért magadra vess. A 9-es válaszoló is. Amikor a gyereketek 25 éves korában úgy rátok vágja az ajtót, hogy többet az életben nem látjátok, akkor majd pakolhatjátok magatoknak a rendet csendes magányotokban. Egyébként kérdező, összehasonlíthatatlanul jobb egy hirtelen felindulásból és tehetetlenségből eredő természetes és hiteles indulatkitörés, mint a tudatos kegyetlenség, gonoszság. A bizalomvesztés miatt neked is! Olvass Vekerdyt!
2021. jún. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
35%
Annyira gáz egy két válaszolo.Azért van ennyi hülye gyerek,mert a még hülyébb szüleik sz@anak rájuk.Utolso az olyanokra fogja a gyerek rá vágni az ajtot mint te!Nehogy már ez ekkora baj legyen,hogy akkor ő sem csinál meg a gyereknek dolgokat 😅😅Vicc amiket írkáltok komolyan.Tükröt tart a gyereknek,semmi bak vele,jobb lenne ha ütné?!
2021. jún. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 Derjaderja ***** válasza:
58%

Azért kiváncsi lennék, ha a párod írna tételes listát arról, hogy mit nem tettèl meg az elképzeléseihez kèpest, mit szólnál.

Iszonyú megalázó módszer. Persze egy beszélgetésben el lehet mondani a gyereknek ugyanezt, rá lehet világítani, hogy a család úgy tud működni, ha mindenki beletesz, még azt is el tudom kèpzelni, hpgy a szülő is megtagad egy kerést, szóban meg is indokolja, de listázni a másikat... ez is egy embertípus szerintem, és nem hiszem továbbra sem, hogy ez egy jellemépítő módszer

2021. jún. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem pedig igaza van a kérdezőnek abból a szempontból, hogy nem lehet következmények nélkül hagyni, ha a gyerek sz.rik a szülő fejére. A módszer akkor működik, ha a gyerek előre tudja, mi lesz a következmény, persze nem meglepetésszerűen kell szembesíti egy titkos listával. Pl. Nem akarja elpakolni a széthagyott cuccait a nappaliból, megkéred udvariasan, hogy rakja el most, mert mondjuk törölgetnél vagy porszívóznál, de ő azt mondja, hogy nem, vagy majd, de persze nem csinálja meg, akkor nyugodtan lehet mondani neki, hogy jó, de akkor a következő kérdésedet én sem veszem figyelembe. És tényleg nem. Aki szerint ez gonoszság, az miniatűr zsebzsarnokot nevel.
2021. jún. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 A kérdező kommentje:

#12!

Köszi a válaszod, bár érdekes és bántó a stílus.

Nem olvastam Vekerdy-t, de rengeteg hanganyagot hallgattam tőle!

Nagyon kedvelem a stílusát is! Sokszor éreztem azt viszont, hogy adott helyzetekre ő sem tud mindig igazán tanácsot adni.

Kérlek írd meg, hogy mit javasolna az általam említett rendszeresen visszatérő élethelyzet megoldására? Biztos nem azt, hogy hagyjam a csudába.

2021. jún. 4. 15:13
 17/52 A kérdező kommentje:

A többieknek, akik egyetértenek a felvetésemmel:

Nem kell igazat adni nekem, hisz azért tettem fel a kérdést, mert nem vagyok biztos a dolgomban! ;)

2021. jún. 4. 15:14
 18/52 anonim ***** válasza:
65%
De. Szerintem azt válaszolná, hogy hagyd a csudába (nyilván nem a szemétdomb szintjéig). Tolerálható némi rendetlenség. De kifejezheted a saját hiteles módodon, szívből, nem számonkérve, hogy téged zavar. És akkor a te kedvedért fogja elpakolni, mert téged szeret. És lehet benne segíteni neki, mert egyedül borzasztó utálatos, ketten viszont szórakoztató, egy közös családi cselekvés. És akkor ő is részt tud venni abban a munkában, amit viszont alapvetően te végzel, legyen az főzés vagy mosás vagy takarítás, de ő a kezed alá dolgozik. A nevelés nem utasítások, minősítések és büntetések egyvelege, hanem együttélés és mintaadás. A nyugodt, bizalmon alapuló légkör sokkal fontosabb, és hosszú távra kitartó, mint az elvárt viselkedés bedresszírozása. A gyerek, ha rendes mintát lát otthon, ki fogja nőni a rendetlenséget (azért van káosz kívül, mert a kamaszgyerek fejében is az van biológiailag), és a szülői mintát fogja felnőttként magával vinni, ha azzal azonosulni tud. Attól még senki nem lett jobb ember, hogy szidták. Attól lett, hogy szeretik és minden körülmények között elfogadják. A szeretetmegvonás ezt áldozza fel a Rend oltárán. A dresszúrával elért viselkedésváltozás nem lesz tartós és nem válik bensővé. Az elfogadással, humorral, türelemmel gazdagított családi minta viszont hosszú távú marad.
2021. jún. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
40%
18, te még nem láttál közelről gyereket, valami lila álomfelhőben élsz. Először is számtalan féle helyzet, gyerek és család van. És ha példát mutatok, szépen megkérem, együttműködök, van amikor tökéletesen beválik, van amikor meg kitörölheted vele.. Nemcsak a rendrakásról beszélek, az akár olyan dolog is lehet, amit részben el lehet engedni. De van, amiből soha nem engedhetsz, és nem várhatsz a végtelenségig, hogy majd megszállja a Szentlélek. Soha nem ütöttem meg a gyerekem, elsőre mindig szépen kértem, de volt, hogy rászóltam vagy megszidtam, igen, és volt, hogy megmondtam, következménye lesz, ha ezt vagy azt nem csinálja vagy csinálja, elég egyszer betartani, utána már tudni fogja. És nem nagy dolgokról beszélek, de pl nem fogom helyette kitakaritani az állatát, mikor vállalta, hogy ő csinálja, és ha nem teszi meg, ő szagolhatja éjjel a pisi szagot. Szerinted nem kell megtanulnia, hogy mindennek van következménye? Ha elkésik, ha nem csinálja meg, ha a végletekig halogat? Szerinted az életben majd senki nem fog rászólni? Egyébként szuper jó a kapcsolatom a gyerekemmel, mindent megbeszélt velem, és azt mondja, hogy ő szigorúbb szülő lesz.
2021. jún. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 A kérdező kommentje:
Én is azt érzem, hogy egyeseik úgy vélekednek, hogy nem is neveltek gyereket, vagy még nem nevelnek tini korút. Minden megváltozik ekkor, ha tetszik ha nem és Vekerdy is azt mondja, hogy csak túlélni lehet. Olyan is van, hogy valakinek szerencséje van, mert "olyan" a gyereke. Azt sem vitatom, hogy sok szülő a kezdetekben elszúr valamit és azért nehezebb később a dolga. Egy biztos, nincs két egyforma gyerek.
2021. jún. 4. 17:55
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!