Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Helyes nevelési módszer az...

Helyes nevelési módszer az alábbi egy 13 éves gyereknél?

Figyelt kérdés

Mikor nem teszi meg amik kérek, jegyzem, és amikor ő kér szívességet, nem teljesítem. Tehát az adok, kapok elv.

Olyan kérésre gondolok szülő részéről, ami az együtt élés alapjaihoz tartozik. Pl.: Szétpakol a közös helyiségben és nem pakolja össze.



2021. jún. 3. 19:11
1 2 3 4 5 6
 51/52 A kérdező kommentje:

Értelek!

Nem mindegy hogyan értelmezzük a barát szót ez esetben.

Viszont ebben biztosan tévedsz: "Tarthatunk mi a tanulásban kedvét nem lelő gyereknek lelki fröccsöket, hogy "jobban megértse, miért is kell jól teljesíteni az iskolában", baromian nem fogja érdekelni, hasztalan. "

Nálunk megértették 12 évesen!

Olyan is volt, hogy tanév vége fele már nem akartak menni suliba és megkérdeztem, hogy az Árkádban szeretnének az illemhely előtt ülni és szedni a pénzt, vagy valami tisztességesebb munkát szeretnének majd. Ez betalált és soha többet nem volt gond a suliba indulás a tanév végéig.

Pszichológus is mondta nekem annó, hogy a tettei következményeit kell vázolni. Na látod, ez következmény! :)

A nem rendrakásra már nem igazán lehet következményről beszélni. Max azt, hogy felbukok benne és kitöröm a lábam. :))

2021. jún. 10. 07:44
 52/52 anonim ***** válasza:
13%
Nálatok azért értették meg 12 évesen, mert magukévá tették a családi, szülői értékrendet. Pont ez a család szerepe. Valójában nem a vécésnéniségtől féltették a jövőjüket, hanem apuval-anyuval kívántak azonosulni, mert szeretnek.
2021. jún. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!