Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egyszerűen nem érdekli a...

Egyszerűen nem érdekli a tanulás, romlanak a jegyei. Hogyan segítsek neki, hogyan vegyem rá a tanulásra?

Figyelt kérdés
12 éves lányom 6.osztályos. Sosem volt kitűnő tanuló, 4-5 között mozgott. Viszont az idei tanévben egyszerűen nem bírok vele. Egyáltalán nem foglalkozik a tanulással, 1eseket hoz haza, amiből jó volt abból is rontott. Le van maradva, a jövő héten is témazárót írnak egy tantárgyból, de annyira sokat kéne pótolni, hogy nem tudom hogyan tudnék segíteni neki, helyette nem tanulhatok. Nagyon kétségbe vagyok esve, elszomorít. Egyik tanár már fel sem szólítja órán mert azt mondja, úgysem tudja a választ. Sajnálom is nagyon, de helyette nem tanulhatok, de segíteni hogyan segíthetnék? Tudtok tanácsot adni?
2021. nov. 19. 19:28
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
93%
Különtanár?
2021. nov. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Ő sem tanulhatja meg helyette. "Magolós tanulos " tantárgyakkal van a gond, idegen nyelv, matek, ebben tudok segíteni neki, gyakorlással egész jól megy neki! Pl.töri, amit tanulni kell, humán tantárgyak.
2021. nov. 19. 19:34
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
Probaltatok mar ketten atbeszelni reszletesen, hogy mit érez miert sikerul minden mostanaban igy? Vagy egyaltalan nem is erdekli es nem akar javitani? Meg kene ertenie hogy ennek igenis nagy jelentosege van a jovojevel kapcsolatban is. Ha ev vegen ilyen jegyei lesznek az sok sok ertekes pont a gimibe felvetelinel 8.ba…
2021. nov. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
Toribol ajanlom a zanza tv-t, nem tudom ismertitek e de nagyon szuper videok vannak. Esetleg a torinel terkepen segits neki vegigkiserni a torteneseket, keszitsetek szines jegyzeteket, gondolatterkepeket. Kitartast :)
2021. nov. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
6%

Szőrösödik a nuni, merevedik a pöcke.

Eltereli a figyelmét a nemi érés csórinak.


Nincs valami "szerelme" ?

2021. nov. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
87%
Uristen de proli vagy utolsó!
2021. nov. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Megint hü..e voltam, sokszor megfogadtam már, hogy nem írok ide semmit, mert annyi pa..szt van, de mindig bízok azért benne, hogy hátha kapok esetleg mégiscsak hasznos tanácsokat, tapasztalatokat. De ismét belebuktam. A többieknek köszönöm szépen a válaszokat!
2021. nov. 19. 19:46
 8/41 anonim ***** válasza:
100%

A humán tantárgyaknál is tudsz segíteni. Ketten elolvassátok az anyagot (először felolvassa ő hangosan, aztán te), átbeszélitek, de ne ilyen felmondós módon, hanem mintha a tanulástól teljesen függetlenül beszélgetnétek valamiről.

Címszavakkal készítsetek vázlatot, színes ceruzákkal gondolattérképet, és közben is beszélni, beszélni a tananyagról. Kérdezd meg, hogy mit gondol egy-egy eseményről, a tananyagtól függetlenül. Kicsit időigényes, de így megragad a tananyag hosszútávon is.

2021. nov. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 Andi80018 ***** válasza:
100%
Őőő, de azt írtad, hogy nem foglakozik a tanulással. Miért nem? Mit mond? Nem motivált?
2021. nov. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
24%
Őszintén mondom megértem. Az ilyen órák unalmasak. Keress a témában pár izgalmas dokumentumfilmet és ültesd le hétvégén.azokat úgyis űgy csinálják, hogy izgik legyenek.
2021. nov. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!