Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egyszerűen nem érdekli a...

Egyszerűen nem érdekli a tanulás, romlanak a jegyei. Hogyan segítsek neki, hogyan vegyem rá a tanulásra?

Figyelt kérdés
12 éves lányom 6.osztályos. Sosem volt kitűnő tanuló, 4-5 között mozgott. Viszont az idei tanévben egyszerűen nem bírok vele. Egyáltalán nem foglalkozik a tanulással, 1eseket hoz haza, amiből jó volt abból is rontott. Le van maradva, a jövő héten is témazárót írnak egy tantárgyból, de annyira sokat kéne pótolni, hogy nem tudom hogyan tudnék segíteni neki, helyette nem tanulhatok. Nagyon kétségbe vagyok esve, elszomorít. Egyik tanár már fel sem szólítja órán mert azt mondja, úgysem tudja a választ. Sajnálom is nagyon, de helyette nem tanulhatok, de segíteni hogyan segíthetnék? Tudtok tanácsot adni?
2021. nov. 19. 19:28
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
88%
A humán tárgyak mesélős tárgyak, ilyenkor tényleg az a segítség, ha leültök, ketten átbeszélitek, megkeresitek mi benne az érdekes, te megvilágítod neki az összefüggéseket. Sokszor az a gond,hogy nem érti az anyagot, nem látja, ebben mi lehet fontos/érdekes (tanár vagyok én is, néha nonszensz dolgokat kell ennyi idős gyerekekkel bemagoltatni, megértem, hogy elege van), így nem is nagyon lehet tanulni. Én pl. ilyen korban nagyon nehezen tanultam törit, anyukám zseniálisan elő tudta adni, ahogy a hadak vonulnal ide-vonulnak oda, a királyok ezt döntenek-azt döntenek... Melós, de így fel lehet tornászni a jegyeket.
2021. nov. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez igaz, 21-es. Pl. azért kapott a fiam hármast magyarból, mert nem tudta a rímeket. Minden rímfajtát tud, legalábbis a rímképleteket. De nem ismerte fel őket versben. Egy kezdő magyartanárunk van, szerintem ő sem gondolta, én sem gondoltam, hogy a gyerek azt nem érti, hogy mikor csengenek össze a sorok. Lehet, hogy ahhoz hangosan fel kellett volna olvasni, de ugye dolgozatnál csendben vannak.

Szerintem az én fiam még nem érik nemileg, már előre félek, hogy mi lesz, ha az is beindul.

2021. nov. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%
22-es, én is magyaros vagyok, na ilyenkor engedném meg dolgozatírás közben, hogy suttogva olvassák a sorokat maguknak, ez pont olyan, hogy hallaniuk kell. Verselésnél ugyancsak.
2021. nov. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek odaírta a margóra a rímképleteket magának, ebből látszott, hogy tudja, hogy pl. abab-keresztrím. De egyik sem stimmelt a verssel. Kapott rá egy nagy 0 pontot. Ezzel amúgy én sem értek egyet, de persze én hiába is szólnék.
2021. nov. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
0%
Én miután hazaért az iskolából elvenném a telefont,wifi kikapcs, a tv is, ha az érdekli, visszakapja ha végzett a tanulással, abban az esetben, ha hitelt érdemlően tudja bizonyítani, hogy csinált is valamit. Ezzel megvárnam az első jegyeket, hogy van-e javulás. Ha nincs én is odaülnék mellé, de a fenti feltételekkel. Ha így sincs javulás hagynám a fenébe. Bukjon meg, vannak gyerekek, akiknek kell ez a pofon, mert csak ebből ért, és hatodikban még viszonylag kockázat nélkül jár ez, ami a továbbtanulást illeti.
2021. nov. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
Szerintem nem buktatják meg. A legtöbb iskolában úgyis ugyanahhoz a tanárhoz kerül, nem akarnak kínlódni vele. Tudom, hogy nincs tétje, de igazán ami engem zavar az az, hogyha most kettes, akkor a tanár elkönyveli annak, és később ebből elég nehéz kikecmeregni. Meg engem az keserít el, hogy miért nem érdekli, vagy miért nem képes jobbra?
2021. nov. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
41%

Én beszüntetném az érdemjegyeket, valaki vagy megfelel vagy nem!


A követelmény meg 90% legyen azt kész!

Aki teljesíti megfelel, aki nem arra meg még ráfér a tanulás!



Nem is értem mi értelme ennek a

kettes hármas négyes ötös baromságnak!


Meg eleve annak is hogy nem is olyasmit tanítanak ami egy abban az életszakaszban, vagy korszakban levő fiatal felnőttnek, vagy gyereknek hasznos lenne.


Sokmindenhez sem szellemileg sem lelkileg nem állnak készen,

és sokminden nem is aktuális már amit tanítanak.


A vállalható munkák köszönő viszonyba sincsenek a közoktatásban tanítottakkal. Aztán csodálkoznak, hogy 30-40 évesen még otthonlakik a gyerek, meg képtelen a saját életét elindítani, vagy karriert építeni.Ű


Tanítják a múltszázad irodalmi baromságait a sok elmebeteg meg alkoholista öngyilkos barommal, de egy tárgyalási, érvelési technikára nem képes a gyerek, se egy szuggesztív befolyásolásra, de még az illemre se.

Aztán honnan egészítik ki a hiányzó viselkedési mintákat?

A Tv-ből médiából! Bravo!

2021. nov. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

A tanításnak is olyannak kellene lennie mint a programozásnak!


Nem kellene visszamenni az Algol meg a Basic alapjaihoz, azért hogy valaki be tudjon indítani egy webshopot!

2021. nov. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
Tanítanak érvelést. Sokat változott a tananyag az utóbbi időben. Én pályaelhagyó magyaros vagyok. 15 éve tanítottam utoljára, nem ismerek rá a tankönyvre. Bár azzal nem értek egyet, hogy a mese definíciójából írnak dolgozatot, aztán kettes, mert nem tudta. Így csak elveszik a kedvét az olvasástól. Szerintem az összes gyerek ismeri a meséket. Én nagyon sokat olvastam neki kicsi korában. A Magyar népmesék sorozatot is százszor végignézték, a Mátyás király mesék is a kedvencek. Voltak eddig, most már utálja ezt a témát.
2021. nov. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
62%

27-es, értem, miért hörögsz, de sajnos nem a gyakorló pedagógusok írják az Alaptantervet, hidd el, nekik sem boldogság meg a szakmaiság csúcsa ezt a tananyagot lenyomni. Az ő kezeik is meg vannak kötve, mert érettségire meg csak fel kell készíteni azt a szerencsétlen kölköt. Egyébként meg van érvelés és más gyakorlatban hasznos anyagrész is, de a hatalmas anyagmennyiség miatt kevés az idő rendesen foglalkozni ezekkel.

(A nevelés (értsd, viselkedési normák) meg döntő többségében a család dolga kellene, hogy legyen, nem pedig a tanáré. Elég szomorú, hogy az esetek döntő többségében ez is rájuk marad.)

2021. nov. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!