Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egyszerűen nem érdekli a...

Egyszerűen nem érdekli a tanulás, romlanak a jegyei. Hogyan segítsek neki, hogyan vegyem rá a tanulásra?

Figyelt kérdés
12 éves lányom 6.osztályos. Sosem volt kitűnő tanuló, 4-5 között mozgott. Viszont az idei tanévben egyszerűen nem bírok vele. Egyáltalán nem foglalkozik a tanulással, 1eseket hoz haza, amiből jó volt abból is rontott. Le van maradva, a jövő héten is témazárót írnak egy tantárgyból, de annyira sokat kéne pótolni, hogy nem tudom hogyan tudnék segíteni neki, helyette nem tanulhatok. Nagyon kétségbe vagyok esve, elszomorít. Egyik tanár már fel sem szólítja órán mert azt mondja, úgysem tudja a választ. Sajnálom is nagyon, de helyette nem tanulhatok, de segíteni hogyan segíthetnék? Tudtok tanácsot adni?
2021. nov. 19. 19:28
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

A fiam ilyen idősen még igényelte, hogy vele tanuljak 🙂

Elolvastam, elmondtam röviden, elismételte...

Nélkülem ő se tanult volna.. mindig azt mondta, nem tudja egyedül megtanulni.

Aztán lassan az általános iskola végére elmaradoztak az együtt tanulások.

Szerintem próbáljátok meg együtt "megtanulni"!

2021. nov. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
Az együtt tanulást általában nem lehet kihagyni. A gyereket meg kell tanítani tanulni. Sokszor egészen pici, légyebtelen szempontnál akadnak meg, ilyenkor apró magyarázattal át lehet őket billenteni.
2021. nov. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem èrte valami ,,sokkahtàs"? Ekkora vàltozast ennyire hamar valami negatív külső hatàs valthatott ki. Ùj tanar, aki kiszùrta magànak, iskolai kiközösítès, szexuàlis zaklatàs, csalàdi problèma, kevès làthatò tünettel jàrò betegsèg?
2021. nov. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
A különtanár nem helyette tanul, hanem segít neki. Ott nem tud mással foglalkozni és ha más nem azért kezd el önként tanulni jobban mert nem akar külön menni.
2021. nov. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:
14/15. Nem történt semmi sem. Talán annyi, hogy új barátokat szerzett, akik talán nincsenek túl jó hatással rá. Ők viszont jó tanulók! Igen, talán tényleg jó ötlet, hogy vele tanuljak vagy legalább egyszer elolvasni vele és átbeszélni!
2021. nov. 19. 21:08
 16/41 anonim ***** válasza:
100%

Pont ilyen problémánk van!11 éves, 5.osztályos lány. Negyedik vele tanultam. Most új sulit kezdett. Megbeszéltük, ha segítség kell, itt vagyok. Én a 2. osztályos húgával tanulok. Eddig csak jó jegyet kapott. Most itthon van 2 hete a suliból, mert beteg. Tegnap jöttem rá, hogy az eddigi leckeből semmit sem pótolt be, nem tanult meg. Sőt, oldalak vannak kihagyva a füzetekben. Nagy cirkusz volt. Úgy látszik újra ellenőrizni kell, hogy leírta e a leckét és kikerdezni. Semmi sem érdekli! Csak a telefon, net stb.

Most tanulhatok 2-vel + munkába is járok. Őrület az egész!

2021. nov. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon átérzem, én most pont a mélyponton vagyok ilyen szempontból. A fiam sni-s volt, most vették le neki a kódot, mert alsóban majdnem kitűnő tanuló volt. Amúgy én azon folyamatosan csodálkoztam, mert akkor is úgy vettem észre, hogy nagyon nehezen tanul. De én mindent kikérdeztem tőle. Szerencsére az alsós tanárok nagyon szépen vezették a Krétát, így mindig tudtam mit kell tanulni.

Most 5.-ben én nem mondom, hogy sokkal több az anyag. Talán a töri, de természetismeretből pl. nagyon jó a tanár, vagy könnyű dolgozatokat írat, nem tudom, de abból csak ötöse van. Angol, matek nem gond. Nekünk is a magyar és a töri.

Egyedül egyáltalán nem ül oda. Mi azt csináljuk, hogy elküldöm a szobájába, hogy olvassa el, meg nézze meg, mit írtak a füzetbe. 10 perc múlva jön, hogy ő elolvasta, kikérdezhetem. Természetesen nem olvasta el, mert bármit kérdezek, fogalma sincs. Mondtam neki, hogy próbáljon meg válaszolni a fejezet végén lévő kérdésekre, figyelje a feketével szedett részeket. Felolvastatom vele. Kérdezek, nem tudja. Elmondom a választ. Megint megkérdezem, még mindig nem tudja. Sokszor sírásba torkollik a dolog.

Most kapott irodalomból egy kettest. Egy olyan tananyagra, amit elölről-hátulról tudott itthon. Azt mondja nem jutott eszébe. Én komolyan a határán állok, hogy hagyom a fenébe. Ha nem csinálunk semmit, a kettest szerintem akkor is megadják neki, valami csak ragad órán. Nekem erre már se kedvem, se energiám. A gyerek dolga, nem az enyém. Minden délután több óra megy el ezzel, mennek a balhék, a hisztik. Most letiltottunk minden számítógépet nála (eddig is időkorlátos volt, meg jelszóval védett), meg megmondtam neki, hogy a hétvégén nincs haverozás. De nem tudom már mit is tehetnék.

Ha nem noszogatom, magától még az írásbeliket sem írná meg. Egyszerűen nem értem, hogy ennyi idő után miért nem alakult ki valami minimális feladattudat. Most azon gondolkodom, hogy lehet, hogy hiba volt levetetni az sni-t. Bár sokat nem segítettek azzal sem.

2021. nov. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt ilyen mélyrepülés. Le kell vele ülni mindegyik tantárgyból. Ő felolvassa neked, te felolvasod neki, ő elmondja saját szavaival, te kikérdezed... Írhattok vázlatot, aláhúzhatjátok a lényeget. Stb.

És nincs net, amíg nem készült el minden.

2021. nov. 20. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
83%
Velem is ugyanez volt ennyi idősen. Jól írta, az egyik válaszoló, nemi érés.. megváltoznak a gondolatai, ismerkedik a testével, maszturbál, fantáziál, ekörül forog minden gondolata. Majd túl lesz rajta. Az én szüleim is magukon kívül voltak,mi lesz így belőlem, de gimire összekaptam magam.
2021. nov. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%

11.5 éves a fiam. Eljátsza, h tanul. Év elején bizalmat szavaztunk, hogy nem iratjuk tanulószobába, hiszen az online oktatást önállóan végigcsinálta.

Erre most, hirtelen nagy fiú lett, flegma, "mingyá" ,pillanat , készvanmá' stb, de a vége legtöbbször csak az, h este leülök és bepótoltatom ami elmardt, persze neki áll feljebb.

Most ultimátumot kapott, ha még egyszet azon kapom, h nincs házija, akkor beiratjuk tanulószobába.

Hát, kiváncsi vagyok mi lesz, mert ez lett volna a próbahét, de karanténba került...

Elkeserítő. Idáig jó tanuló volt és még most is az, de ha nem ellenőrizném, biztos benyelt volna pár gyenge jegyet.

Az a helyzet h beleptek az idióta kamaszkorba...

2021. nov. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!